Kuigi tartlased tegid koguni veerandsada serviviga, millest koguni kaheksa tulid suurelt võidetud avageimis, ei saanud see neile saatuslikuks. Pärnu kirstunaelaks kujunes enda rünnak, sekka tuli eksimusi ka servi vastuvõtul. Eriti oli probleeme planeeriva pallinguga, vahendab volley.ee.

Kõigis kolmes kaotatud geimis jäi pärnakate rünnakuefektiivsus alla 40 protsendi, kogu kohtumise peale oli näitaja 39,6. Tõsiselt hädas olid mõlemad diagonaalründajad. Teise geimi keskel välja vahetatud Hindrek Pulk lõi 11 tõstest punktiks vaid ühe ja teda asendanud Edvarts Buivids 28st seitse. Võistkonna peale kogunes tosin rünnakuviga ja seitsmeteistkümnel korral leiti üles Tartu blokk.

Teise geimi lõpufaasis olid pärnakad küll hädas palli mahalöömisega, ent keskosas toimunud murrangu põhjustas ebakindlus vastuvõtul. Pärnu juhtis 15:11, ent siis jäädi kimpu nii Meelis Kivisilla kui Kevin Soo planeerivate pallingutega ja viimase ässa järel leiti ennast 17:18 kaotusseisust.

Kolmanda geimi otsustas Pärnu 7:0 spurt seisult 12:12, kahes viimases nägi publik tasavägist ja kvaliteetset võrkpalli. Mõlemad geimid möödusid punkt-punkti heitluses, vaid otsustava lõppvaatuses rebis Tartu end vastasest lahti. Kahepunktiline vahe tuli esmakordselt sisse seisul 6:5, kui Pärnu sidemängija Markkus Keel patustas sooja palliga, kolmepunktiline (11:8) Buividsi autilöögi järel.

Pärnule tõi Sander Rätsep 20 punkti, Aleksandrs Kudrjašovs lisas 19. Võistkonda ei saanud aidata õlavigastusega kimpus olev Taavet Leppik ja seetõttu täitis tavaliselt liberona tegutsev Edgar Järvekülg nurgaründaja positsiooni, tugevdades kohtumise jooksul mitmel korral tagaliinis mängides vastuvõttu. Tartu edukaim oli 26 punktiga Bradley Robert Gunter.

Tartu 3:2 võit tähendab, et nad vajavad põhiturniiri esikoha pälvimiseks viimasest kolmest mängust vaid kaht punkti. Esimene võimalus selleks avaneb laupäeval kodus Järvamaa Võrkpalliklubi vastu. Pärnu ja Selver Tallinn on enne lõpuspurti aga 56 punktiga ühel joonel. Pärnu mängib laupäeval võõrsil Rakverega, Selver Tallinn läheb punktilisa jahtima juba homme, mil sõidetakse külla TTÜ-le.