Tartu Ülikooli spordihoones peetud mäng algas tasavägiselt, ent pärast kaotatud avageimi said Tartu meeskonna mängijad üles pidurdamatu hoo, võites kolm järgmist vaatust pidevas eduseisus olles väga kindlalt, kirjutab volley.ee. Hindrek Pulk oli täna Bigbanki edukaim, tuues 20 punkti (+13), Mart Naaber lisas 18 punkti (+14) ning Samuel Walker 15 silma (+10). Tartu vastuvõtuprotsent oli 61, rünnakuprotsent 56. Blokist teeniti 13 punkti (Naaber 5, Meelis Kivisild 5) ning servil löödi 16 ässa (6 Pulk ja 4 Walker) ning eksiti samuti 16 servil.

Pärnu poolel kogus enim punkte Ilja Kovalov - 14 (+2). Suvepealinna meeskonna vastuvõtt oli 45%, rünnak 41%. Blokist saadi punkte vaid 4 ning servilt samuti 4 (tehti 16 viga).

Liigatabelis hoiab Tartu meeskond 9 punktiga teist kohta, Pärnu hooaja algus on olnud keeruline ja hetkel on Avo Keele juhendatav meeskond 4 punktiga seitsmendal tabelireal.

Tänasest esimesest kohtumisest - kus nii TalTech kui Limbaži jahtisid esimest võitu - kujunes tõeline maiuspala. Lõpuks suutis viie geimi pikkuse matši enda kasuks keerata Tallinna klubi, võttes 3:2 (25:17, 15:25, 25:19, 22:25, 15:13) võidu. Otsustav geim oli seejuures tõeline triller. TalTech haaras 14:12 eduseisu, mispeale Läti klubi mõtlemisaja võttis ja jõudis seejärel punkti kaugusele 14:13. See pani mõtlemisaega kasutama TalTechi peatreenerit Janis Sirelpuud, kelle meeskond lõpuks 15:13 peale jäi ning seeläbi tabelisse esimese võidu kirjutas.

Võitjate poolel tegi suurepärase esituse Mihkel Nuut, kes tõi 27 punkti (+14), kahekohalise punktiskoorini jõudis veel Ragnar Kalde, kelle arvele jäi 10 silma (+8). TalTechi vastuvõtt oli 49%, rünnakuid realiseeriti 43-protsendiliselt. Blokist saadi 12 punkti (neist 5 tõi Kalde) ja servil löödi 4 ässa ja tehti 17 viga.

Limbaži edukaim oli Kristaps Smits 14 punktiga (+2). Lätlaste vastuvõtt oli 56%, rünnakuprotsent 38. Blokipunkte teeniti 10 ja servipunkte 4 (eksiti 16 servil).

TalTech on nüüd liigatabelis 9., Limbaži 11. ehk viimane.

Järgmised kohtumised Credit24 Meistriliigas toimuvad 20. ja 21. oktoobril.