Kortrijki Lange Munte spordihalli kogunenud paarisaja pealtvaataja hulgas olid seekord ka endine peaminister Andrus Ansip ja EOK eksjuht Neinar Seli, Eesti fänne kokku mõnikümmend. Nende pilkude ees rullus lahti põnev etendus. Avageimis seisul 19:19 lõi Robert Täht palli vastaste poolele, kuid kohtunik andis punkti ekslikult sakslastele. Sealt lagunes meie mäng, Saksmaa võitis geimi 25:21. "Midagi pole teha, see oli see hetk, kus mäng ühele poole käändus. Samas hiljem apelleerisid ka sakslased korduvalt kohtuniku otsuste vastu," lausus kapten Kert Toobal. "See on elu, teha pole midagi," lisas peatreener Gheorghe Cretu.

Eesti alustas tavapärases koosseisus: Kert Toobal, Oliver Venno, Robert Täht, Andrus Raadik, Ardo Kreek, Andri Aganits ja libero Rait Rikberg. Teises geimis üritas Cretu värskemate meestega asja parandada, saates platsile Renee Teppani, Kristo Kollo, täna sajandat korda koondist esindanud Andres Toobali. Ent seegi vastastele 25:22.

Punkt-punktis kulgenud kolmanda geimi lõpus tegi Cretu abitreeneri Rainer Vassiljevi soovitusel kuldse vahetuse. Varem puhkama võetud Ardo Kreek läks Timo Tammemaa asemel servijoonele ja küttis ühe poolässa ja kaks puhast ässa! Geim meile 25:21. Elu tuli mängu tagasi, nüüd hakkas Eesti mäng paremini jooksma, järgmine geim võideti 25:23. Otsustavas vaatuses sakslased meile väga suurt sõnaõigust ei jätnud. Võitlesime visalt, kohati õnnestusime, aga geim vastastele 15:11.

Punktid jagunesid täna nõnda: Täht 20 (kasutegur +8; rünnak 41%), Teppan 14 (+8; 44%), Kreek 11 (+7; 46%), Aganits 9 (+7; 70%!), Kollo 7 (+2; 40%), Venno 4 (-1; 40%), Tammemaa 2 (+1; 67%), Kert Toobal 1 (0), Andres Toobal 1 (+1), Raadik 1 (-2; 17%). STATISTIKA

Toobal: "Olen tiimiga väga rahul, 0:2 kaotusseisus ei olnud meil lihtne olukord. See, et suutsime mängu tagasi tulla, näitab sisu. Me ei andnud kordagi järele. Saksamaa mängis täna väga heal tasemel. Võitlus oli kõva, korraga oli 4-5 meest platsil pikali, et kaitses palli päästa."

"Võitlus oli tõesti hea. Olen rahul, et mehed hakkasid endasse uskuma, et suudame võidu koju tuua," rääkis Cretu, kes oli väga rahul sellega, et otsustavatel hetkedel olid platsil siiani vahetusmängija rollis olnud mehed. "Jäin rahule ka Reneega, aga eriti õnnelik olen Kollo üle, kes kohati sai vastaste imelise blokiga hästi hakkama." Murekohana tõi loots taas välja kärsituse - ei jätku kannatlikkust rünnakul, kohati soovitakse punkti liiga kiiresti teenida, selle asemel võiks palli kindla peale mängu panna.

Teised tänased mängud: Belgia – Hispaania 3:0, Slovakkia – Valgevene 3:0. Kolme vooru järel on Belgial kolm võitu, Eestil ja Saksamaal kaks, Slovakkial ja Hispaanial üks, Valgevene on võiduta.

Tegelikult on ülimalt tähtis, et Eesti säästis ikkagi 2:3 kaotusega ühe tabelipunkti. Kõik on endiselt meie enda kätes, homme tuleb võita Slovakkiat ja pühapäeval Belgiat. Kui suudame mõlemat võita 3:0 või 3:1, oleme igal juhul esimesed. Hea oli ka see, et tänu võidule säilisid Saksamaa võimalused ning homme saadetakse Belgia vastu platsile põhirivistus. Eesti vastaseks on Slovakkia.