Eesti oli suure osa mängust vastasest selgelt üle. Vaid kolmanda geimi keskel lasti rumeenlastel teha spurt, mille järel geimi tagasi tulla enam ei õnnestunudki. Neljas geim oli aga taas täielikult meie kontrolli all.

Eesti vaieldamatud rünnakuliidrid olid oodatult Robert Täht ja Oliver Venno, kes tõid suure osa meeskonna punktidest. Mõlemad tõid võitjatele lõpuks 20 punkti kasuteguriga +13. Andrus Raadik lisas 8 (+3) ja Andri Aganits 7 (+5) punkti. Eesti algkoosseisu kuulusid lisaks nimetatud meestele täna veel Ardo Kreek, Rait Rikberg ja Kert Toobal. Statistika.

D-grupi avakohtumises alistas Venemaa Kalevi spordihallis Montenegro suhteliselt kindlalt ja kiirelt 3:0 (21, 22, 18). "Esimene mäng ei olnud lihtne. Siiski olen teatud momentidega rahul, kohati mängisime häid punkte, eriti blokis ja kaitses," ütles Montenegro koondise peatreener Veljko Basic. "Venemaa on selgelt grupi suursoosik. Eestil on head võimalused tulla teiseks, aga loodetavasti tuleb teiseks Montenegro!"

Homme kohtub Eesti Kosovoga, seejärel on meie vastasteks Montenegro, Ungari ja suurfavoriit Venemaa.