Olles kaotanud avageimi 22:25 ja teise 23:25, jäi Rakvere Võrkpalliklubi ka kolmandas kohe nelja-viiepunktilisse kaotusseisu ja tundus, et Eesti meistrivõistluste viienda koha duellis kipub Järvamaa Võrkpalliklubi vägisi oma paremust maksma panema, sest eelnevatest mängudest oli neil Danpower/Võru Võrkpalliklubi vastu kaks 3:0 võitu, Rakverel aga 3:0 ja 3:1 võidud. Seega oleks tänane 3:0 võit Järvamaale, olenemata homme Paides toimuva kohtumise seisust, Eesti meistrivõistlustel viienda koha taganud, kirjutab volley.ee.

Rakvere oli kolmandas geimis pärast Reidel Alfonso Gonzalez Toirani rünnakuviga taga 19:22, ent siis tehti viiepunktiline spurt, kus kolm punkti nopiti blokiga. Siiski polnud sellega veel geim otsustatud, kuna Järvamaa tuli järele ja Rakvere suutis oma paremuse maksma panna alles seisul 27:25. Neljanda geimi võitis kodumeeskond kindlalt 25:11, viiendas sattus Lääne-Virumaa klubi aga taas raskesse seisu, olles taga 11:13. Järgnes aga kaks Järvamaa rünnakueksimust ja Rakvere poolel lõi kaks tõstet punktiks Rauno Tamme ja nii saigi Rakvere 3:2 (-22, -23, 25, 11, 13) võidu.

Kuigi mängu peale oli mõlema meeskonna rünnakuprotsent 46, siis ilmestab näitaja muutumine väga hästi Rakvere kolme viimase geimi edu. Kaotatud avageimides olid protsendid 30 ja 41, vastaste 48 ja 57 vastu. Kolmandas oli Rakvere napilt parem (50-48), ühepoolses neljandas geimis oli edu mäekõrgune (69-27) ja viiendas oli Rakvere näitaja 54 protsenti, Järvamaal 45. Kohtumise parimana tõi Toiran 25 punkti, Tamme lisas võitjatele 15. Järvamaa poolel oli 22 punktiga parim Siim Põlluäär, Kristjan Õuekallas lisas 20. Vastuvõtul oli Rakvere parem 63-50 ja blokis koguni 15-3.

Eesti meistrivõistluste viienda ja kuuenda koha saatus selgub seega homme kell 17.00 Paides E-Piima spordihoones algavas kohtumises. Olukord on lihtne - võistkond, kes homme võidab, on viies ja kaotaja kuues.