Nädalavahetusel esmakordselt Balti liiga finaalturniiril mänginud Rakvere jäi taha geimidega 0:2 (21:25 ja 21:25). Seejärel võideti ise kaks geimi järjest, kusjuures ülipingeline neljas geim Rakverele 30:28. Seisul 24:20 oli Järvamaal kasutada neli matšpalli. Mis aga neljandas geimis jäi tegemata, tehti ära viiendas geimis, kus Järvamaa oli parem 15:9. Matšile pani punkti resultatiivseimana 23 punkti toonud Ilmar Mõttuse ründelöök.

Mõttus realiseeris matši jooksul 19 tõstet 40st ja jäi 17-ga plussi, kirjutab volley.ee. Kristjan Õuekallas lisas võitjate kontosse 22 punkti. Rakvere parimad olid 19 punktiga Andris Õunpuu ja Tanel Uusküla, Kaupo Kivisild ja Kevin Saar lisasid 17. Neist viimane lõi punktiks aga vaid 16 tõstet 45st.

Rakvere omas ka kõigis põhielementides edu. Rünnakuprotsendil oli edu 45,7 vs. 44,0 vastuvõtul 62,5 vs. 43,2 protsenti. Blokipunkte sai Lääne-Virumaa meeskond tosin, Järvamaa üheksa. Serviässasid kogunes kuus, võitjatel neli.

Tartu võitis kodusaalis

Teises veerandfinaalis haaras edu kodumeeskond Bigbank Tartu, kes alistas TTÜ 3:1 (25:23, 23:25, 25:16, 25:22). Taas oli pealinnaklubi püstihädas Meelis Kivisillaga, kelle blokist ei suudetud kuidagi mööda mängida. Endine Eesti koondislane kogus 17 punkti, millest koguni üheksa (!) tulid sulustamisega. Rünnakul lõi ta kaheksast tõstest punktiks kuus. Just hea blokitöö oligi Tartu üks edu pante. Sulustamisega teenis meeskond 23 punkti, TTÜ kümme.

Tehnikaülikooli meeskonnale appi tulnud Mart Tiisaar ja Kusti Nõlvak andsid meeskonnale küll lisakäike, ent kohtumisesse pööret tuua ei suutnud. Diagonaalründaja tõi küll võistkonna parimana 15 punkti, ent realiseeris 43 tõstest vaid 14. Sidemängija Nõlvaku saldosse kogunes viis punkti.

Kahe võiduni peetavate veerandfinaalide teised matšid toimuvad teisipäeval, 22. märtsil. Juhul kui poolfinalisti selgitamiseks läheb vaja ka kolmandat mängu, toimub see kaks päeva hiljem.

Põhiturniiri kaks paremat ehk Pärnu Võrkpalliklubi ja Selver Tallinn pääsesid otse poolfinaali.