Ehkki vastane oli tugev, oli mängu kõvasti, nagu Pärnu loots Avo Keel oli eelnevalt lubanud. „Kahju-kahju. Oleks võinud ikka viienda geimini pusida. Ju siis meie ei kestnud pisidetailides lõpuni,“ kahetses Keel.
Avageimis toimis kõik õlitatult. Pärnu poolelt säras pommitaja Hindrek Pulk kuue punktiga, skoori tehti lisaks rünnakule pallingu ja bloki abil. Sidemängija Martti Keel korvas paar praaksöötu heade servidega, mis sulustajate elu lihtsaks tegi. Ilusat võrkpalli näidanud Pärnu võitis 25 : 20.

Vahetusmees tõi murrangu
Teises geimis muutus mängupilt koledaks. Järgmisel aastal suisa Meistrite liigasse naasta sooviv Olympiacos võitis vigaderohke vaatuse 25 : 20. Pärnakad eksisid servijoonel kaheksa korda (!), lisaks kogunes seitse rünnakuapsu. Palju peavalu tekitas pingilt sekkunud diagonaalründaja Charalampos Sakoglou, kelle planeerivat servi kuidagi kätte ei saadud. „Teda me eelnevalt üldse ei käsitlenud, ei teadnud, mis mehega tegu on,“ tõdes Pulk.

Kolmandas geimis suutis visalt võidelnud Pärnu vahetusest sekkunud 20-aastase sidemängija Markkus Keele dirigeerimisel kaotusseisust 12 : 18 mängu tagasi tulla. Paraku eksisid geimpallil servijoonel järjest nii kogenud Jaanus Nõmmsalu kui ka Martti Keel. Pikaks läinud geimi lõpp läks tuliseks. Olympiacose peatreener Nikolaos Mantouvalos ründas verbaalselt igati õige otsuse langetanud joonekohtunikku Andrei Ojametsa, üks Kreeka klubi mängija sai vaidluse käigus kollase kaardi.

Tuleb võtta riske
Olympiacos sai siiski oma tahtmise, võites kolmanda geimi 32 : 30 ja neljanda 25 : 16. Kusjuures neljandas pidi Pärnu läbi ajama Timo Tammemaata – juba varem puusavalu tundnud temporündajat asendas Tamar Nassar. „Meil jäi kolmandas geimis puudu otsustavusest ja agressiivsusest,“ ütles elu esimeses suures matšis osalenud noorim Keel.

Edasipääseja selgub kahe nädala pärast Kreekas Rentises peetava korduskohtumise järel. Pärnu vajab 3 : 0 või 3 : 1 võitu ja seejärel tuleb kreeklased üle mängida ka kuldses geimis. Võitja kohtub 1/8-finaalis Zlíni Fatra (Tšehhi) või Craiova SCMU-ga (Rumeenia), avamängu võitis Craiova kindlalt 3 : 0. Kaotaja langeb Challenge Cupile. „Kartsime vastaseid liigselt. Kordusmängus tuleb võtta riske, võimalus on küll,“ usub Pulk.