Möödunud hooaja pronksmedalist Tartu Ülikool/Eeden näitas koduväljakul peetud kohtumises jõudu Jelgava vastu, kui lätlannad üheski geimis üle 17 punkti ei kogunud, kirjutab volley.ee. Emajõelinna esinduse 3:0 (13, 17, 15) võidumängus märgiti enim punkte eksimatult tegutsenud Ingris Suvi kontosse, kes panustas võitu 10 punkti. Laura Reiter ja Kertti Külm aitasid omasid kaheksa punktiga. Lõppnumbreid toetab ka statistika, milles avaldus võitjate kindel ülekaal: rünnakul 58,1%-31,3%, pallingu vastuvõtul 55,6%-36,5%, blokipunktide arvestuses 5-0 ja pallinguässades 13-4.

Hooaja avamängus Tartu võistkonna kindlat paremust tunnistanud Kohila Võrkpalliklubi/E-Service jätkab endiselt punktita, jäädes kodusaalis 0:3 (-23, -21, -15) alla valitsevale Läti meistrile RSU/MVS-ile. Rünnakul 54,5-protsendilist efektiivsust (22-st 12) näidanud Anni-Ly Abel tõi võõrustajate parimana 17 (+9) punkti. Katleen Kangur assisteeris kümne silmaga.

Kodupubliku toetust nautinud TTÜ/Tradehouse avageimis mitmete võõrleegionäridega tugevdatud Alytaus-Jotvingiaile tõsist vastupanu osutada ei suutnud, kuid kahes ülejäänud geimis sai näha võrdsete heitlust. 0:3 (-15, -22, -23) kaotusest TTÜ-l siiski pääsu ei olnud. Võõrustajate mänguvankrit vedanud Mari-Liis Graumann tõi leedulannade vastu 16 punkti. Hanna Pajula ja Johanna Maar lisasid kumbki 10 punkti. Kui rünnakul (TTÜ 34,3% ja Jotvingiai 37,1%) ja pallingul (TTÜ 8 ja Jotvingiai 6) olid võistkonnad üsna võrdsed, siis blokis tegutsesid selgelt tulemuslikumalt külalised, kes jäid peale punktidega 10-4. Pallingu vastuvõtul tegutses omakorda täpsemalt koduvõistkond, kes näitas Jotvingiai 35,3-protsendilise efektiivsuse vastu 59,4-protsendilist efektiivsust.

Kolme mängu järel täiseduga jätkav Tallinna Ülikool koduväljakul valitsevale meistrile Kaunasele geimi ei loovutanud, teenides seni mõlemad mängud võitnud Leedu võistkonna üle küllaltki kindla 3:0 (13, 23, 19) võidu. 28 tõstega mängu suurima koormuse saanud Dorit Heinastu realiseeris neist 13, tõustes 15 punktiga üleplatsimängijaks. Erle Püvi ja Kristiina Raap kogusid võrdselt 10 punkti. TLÜ võidu võtmeks kujunes edukas tegutsemine rünnakul, kus jäädi peale protsentidega 40,4-26,9.

Pühapäeval vahetavad Tartu ja Kohila esindus vastast - tartlannad kohtuvad RSU/MVS-iga ja kohilannad Jelgavaga. Vastast vahetavad ka Tallinna klubid, kui TTÜ jagab punkte Kaunasega ja Tallinna Ülikool Alytaus-Jotvingiaiga.