Šadeiko ja Vengerfeldt jõudsid EM-il play-offi ringi

Šadeiko ja Vengerfeldt EMil
Šadeiko ja Vengerfeldt EMilFoto: volley.ee

Itaalias maalilisel Vulcano saarel toimuvatel kuni 20-aastaste rannavõrkpalli Euroopa meistrivõistlustel jätkavad meie kahest paarist võistlust Jade Šadeiko ja Katariina Vengerfeldt.

Meie neiud avasid Türreeni meres asuval ja Sitsiiliast 25 kilomeetrit põhjas oleval saarel turniiri ülimalt tasavägise avakohtumisega, kirjutab volley.ee. D-alagrupi esimeses voorus vajasid nad eile Bulgaaria paari Nikol Duleva/Lora Slavcheva alistamiseks 46 minutit. Kohtumise lõppedes olid tablool Šadeiko (pildil blokis) ja Vengerfeldti 2:1 (21:15, 19:21, 15:11) võidunumbrid.

Teises voorus pingeline heitlus jätkus, kui mindi vastamisi Taani paariga Astrid Elisabeth Mellmølle/Clara Windeleff. Paar nädalat tagasi toimunud U18 vanuseklassi EM-il jäid taanlannad jagama 17. kohta, meie neiud 25. positsiooni. Itaalias peetud kohtumine lõppes Taani neidude 24:22, 21:19 paremusega.

Tänases alagrupiturniiri viimases voorus mängisid Šadeiko ja Vengerfeldt põhjanaabrite Emilia Koivisto ja Salla Rautiaineniga. Kohtumine kestis 33 minutit ja lõppes paraku vastaste 21:17, 21:15 võiduga. Siiski pääsesid meie neiud ühe võiduga alagrupist edasi 24 parema hulka, kus Eesti aja järgi homme kell 10:20 mängitakse Hispaania duoga Daniela Àlvarez Mendoza/Tania Moreno Matvejeva. Juba varem mainitud U18 EM-il jäid nemad jagama üheksandat kohta. Kohtumise võitja jätkab turniiri kaheksandikfinaalis, kaotaja jaoks on EM lõppenud. Turniiri tulemusi saab jälgida SIIT.

Itaalias olid võistlustules ka Siim Tammearu/Silver Maar, kes said alagrupiturniiril kahjuks kolm kaotust ja lõpetasid EM-i 25. koha jagamisega. Tänases otsustavas matšis mindi vastamisi samuti eelnevalt kaks kohtumist kaotanud võõrustajate Samuele Cottafava/Marco Malettiga. Mäng lõppes 33 minuti järel meie paari jaoks 14:21, 19:21 allajäämisega.

Turniiri avamängus läksid Maar ja Tammearu vastamisi Leedu paariga Patrikas Stankevicius/Aurimas Mazuras. Tervelt 52 minutit kestnud matš lõppes kahjuks vastaste 2:1 (21:17, 20:22, 15:9) paremusega. Õhtul ootas meie noormehi duell Venemaa paariga Vassili Ivanov/Sergei Gorbenko, kes pälvisid mullu U18 EM-il hõbemedalid. Avageimi võitsid idanaabrid kindlalt 21:9, teises jätkus pinget lõpuni, ent seegi lõppes Ivanovi ja Gorbenko paremusega (23:21).