Pärnu euroteekond sai Belgias kiire lõpu, mõnel mehel on põhjust vaadata tõsiselt peeglisse

(7)
Venno aitas Ankara kaheksa hulka
Pärnu meeskond Vaubani spordihallis. Robert Juhnevic (hüppel) löömas kaaslastega mängu eel plaksu.Märt Roosna

Ainsa Eesti klubina sel hooajal eurosarjas osalenud Pärnu Võrkpalliklubi kohtus CEV Challenge Cupi 1/8-finaali kordusmängus Belgia klubi Meneni Par-Kyga. Paraku sai juba kahe geimiga selgeks, et veerandfinaali pääseb kodupubliku ees mänginud Menen. Mäng, mis kestis vaid 72 minutit, kindlalt neile 3:0.

Avamängu koduväljal 1:3 kaotanud Pärnu pidi edasipääsuks saama 3:0 või 3:1 võidu. Paraku oli Menen kahes esimeses geimis üsna kindlalt üle, andes Eesti meeskonnale mõlemas 21 punkti. Seega võisid nad juba kahe geimi järel võidutantsu lüüa.

Pärnu hävis esimestes geimides eelkõige diagonaalründaja koha pealt. Algkoosseisus alustanud Robert Juhnevic suutis 14 tõstest ära lüüa kõigest 4 (29%), ühtlasi lõi ta rünnakul kaks korda ka auti ja blokki. Lisaks sigines ka kaks serviviga. Üldse tegi Pärnu avageimis lubamatult palju oma vigu - neli rünnakul ja neli ka servil. Ka avageimi lõpus Juhnevici asemel platsile tulnud Edvinas Vaškelis ei suutnud meeskonda oluliselt paremini aidata. Võib öelda, et täna mängis Pärnu ilma diagonaalründajata. Paraku. Eks mõtteainet jagu nii leedulastel endil kui ka treener Avo Keelel. Kahe geimiga saadi kirja vaid üks blokipunkt, seega Andorrast pärit Meneni sidemängija Xavi Folguera mängis pärnakad puhtalt üle.

Kolmas, tähtsusetu geim, kus said võimaluse juba vahetusmängijad, kuulus Menenile 25:20.

"Mu mäng oli halb," tõdes Juhnevic, kes ei tahtnud pugeda selle taha, et on pidanud mängima kord diagonaalründaja, kord nurgaründajana. "Selles polnud asi. Treeningul olengi rohkem diagonaalründaja kohal tegutsenud. Ei taha ka öelda, et lihtsalt oli halb päev. Eks natuke igalt poolt: võõras hall, fännid, surve. Seekord läks nii, järgmine kord loodetavasti paremini."

Kolmandas geimis uuesti platsile saanud Vaškelis kogus 7 punkti, samuti ka Kevin Saar, 6 silma said kokku Taavet Leppik ja Toms Švans. Meneni poolt tegi üllatuslikult superetteaste nurgaründaja Gilles Vandecaveye, kes tõi kokku 13 punkti (+12; 67%), eelmises mängus soleerinud diagonaalründaja Julien Winkelmuller lisas 10. STATISTIKA

"Minagi ootasin täna rasket mängu. Eelmine kord ei teinud kaasa teie number kolm (Leppik - M. R.), kes on suurepärane mängija, tal on rünnakul väga head nurgad. Mõtlesime, et nüüd tuleb kahe vajaliku geimi nimel pööraselt võidelda. Saime alguses hästi vedama ja muudkui hoidsime seda head hoogu," kommenteeris Vandecaveye.

Juba varem lõppes Oliver Venno koduklubi kohtumine Challenge Cupil. Ankara Maliye Piyango sai Minskis raske 3:2 võidu ja rühkis kaheksa hulka. Venno oli tavapäraselt resultatiivne: 24 punkti (efektiivsus +15; rünnak 43%).

Aste kangemas eurosarjas, mil nimeks CEV Cup, sai otsa Düreni ja Karli Alliku tee. Koduväljakul tunnistati Ankara Ziraat Bankasi 3:2 paremust. Allik tegi kaasa terve mängu, tõi küll kaheksa punkti, kuid plussmiinusnäit oli tal -5.

Võrkpall: Menen - Pärnu
Märt Roosna: 25:20. Menen sai kindla 3:0 võidu, Pärnu ei suutnud kuidagi vastu saada. Seega veerandfinaali pääses Menen, Pärnu jaoks on eurotee lõppenud.
Märt Roosna: 24:20. Nassari blokk.
Märt Roosna: 24:19.
Märt Roosna: 24:18. Menenil kasutada matšpallid.
Märt Roosna: 23:17.
Märt Roosna: 20:15. Belgia pidu jätkub, noored pärnakad ei suuda vahet tagasi mängida.
Märt Roosna: 18:14.
Märt Roosna: 15:13.
Märt Roosna: 12:11.
Märt Roosna: 11:7.
Märt Roosna: 9:7. Palmari blokk toob vähe elevust.
Märt Roosna: 9:5. Menen tüürib 3:0 võidu poole.
Märt Roosna: Pärnu hävis esimestes geimides eelkõige diagonaalründaja koha pealt. Juhnevic suutis 14 tõstest ära lüüa kõigest 4 (29%), ühtlasi lõi ta kaks korda ka auti ja blokki. Ka korra platsile tulnud Edvinas Vaškelis ei suutnud meeskonda oluliselt paremini aidata. Võib öelda, et täna mängis Pärnu ilma diagonaalründajata. Paraku.
Märt Roosna: 6:2.
Märt Roosna: 5:2. Ka Menen on teinud palju vahetusi.
Märt Roosna: Kohtumine jätkub, Keel on sisse pannud Märt ja Siim Tammearu, Tamar Nassari ning sidemängija Karl Lillese ja ka Vaškelise.
Märt Roosna: 25:21. Juhnevici serviviga annab teise geimi Menenile ja kõik on juba selge: Pärnu edasi saada enam ei või. Mäng küll jätkub, Menen juhib 2:0.
Märt Roosna: 24:21. Saar lööb ära.
Märt Roosna: 24:20. Juhnevicilt hea serv, Švans nopib võrgu kohalt lihtsa punkti.
Märt Roosna: 24:19. Meneni serviviga.
Märt Roosna: 24:18. Sinnesael keskelt.
Märt Roosna: 23:18. Meneni blokk võrgus.
Märt Roosna: 23:17. Winkelmuller lööb Leppiku vastu ässa.
Märt Roosna: 22:17. Winkelmullerilt hea serv ja Keel ei suuda kehva vastuvõttu päästa. Nüüd päästaks veel vaid ime.
Märt Roosna: 21:17. Vandecaveye löök.
Märt Roosna: 20:17. Fasteland teeb servivea.
Märt Roosna: 20:16. Winkelmulleri rünnak.
Märt Roosna: 19:16. Juhnevic! No lõpuks!
Märt Roosna: 19:15. Fasteland keskelt.
Märt Roosna: 18:15. Folguera pallinguaps.
Märt Roosna: 18:14. Ver Eecke koksab - jah, koksab - palli maha.
Märt Roosna: 17:14. Sinnesael teeb servivea.
Märt Roosna: 17:13. Folguera paneb Saarele bloki.
Märt Roosna: Olgem ausad: Pärnu seis on hapumast hapu. Eksimisruum on null, selleski geimis on kaotusseis ja diagonaalründaja punktinoos on puudu. Aga usume lõpuni!
Märt Roosna: 16:13. Sinnesael teeb võrgu keskel ründetööd eeskujulikult.
Märt Roosna: 15:13. Hapult mänginud Juhnevic üllatav pommserviga, Švans hanitab üle tulnud palli maha.
Märt Roosna: 15:12. Saar!
Märt Roosna: 15:11. Vastuvõtt läheb võrgu peale ja kohtunik vilistab seda päästa üritanud Keelele sooja palli.
Märt Roosna: 14:11. Sinnesael keskelt.
Märt Roosna: 13:11. Keel annab terava söödu ja Saar realiseerib kenasti.
Märt Roosna: 13:10. Leppik võtab servil riski, kuid eksib.
Märt Roosna: 12:10. Saar lööb südamest ja pall jääb maha.
Märt Roosna: 12:9.
Märt Roosna: 12:8. Winkelmuller lööb Leppiku ühesest blokist mööda.
Märt Roosna: 11:8. Veel üks punkt Leppikult.
Märt Roosna: 11:7. Leppiku hani.
Märt Roosna: Pärnu seis on väga sant, sest seda geimi enam kaotada ei või.
Märt Roosna: 11:6. Winkelmulleri rünnak.
Märt Roosna: 10:6. No kuidagi ei jää Juhnevici löögid maha, nüüd võetakse ta blokiga kinni.
Märt Roosna: 9:6.
Märt Roosna: 8:6. Švans lööb palli läbi blokeerija käte.
Märt Roosna: 8:5. Juhnevic lööb blokki. Paraku on Pärnu täna tegutsenud sisuliselt ilma diagonaalründajata.
Märt Roosna: 7:5. Saare serviviga. "Danke Saar!" hüüavad Meneni vahetusmängijad.
Märt Roosna: 6:5. Winkelmuller lööb võrku.
Märt Roosna: 6:4. Saar lööb blokki.
Märt Roosna: 5:4. Kehv vastuvõtt Pärnult ja Menen saab kerge punkti.
Märt Roosna: 4:4. Ver Eecke löök.
Märt Roosna: 3:4. Markkus Keele blokk!
Märt Roosna: 3:3. Švansi hanitus jääb maha.
Märt Roosna: 3:2. Winkelmuller paugutab diagonaali.
Märt Roosna: 2:2. Pärnu viigistab
Märt Roosna: 2:1. Leppiku hea serv saadakse kuidagi kätte ja lüüakse ka maha.
Märt Roosna: 1:1. Juhnevic lööb palli blokist auti.
Märt Roosna: Teine geim algab Pärnu serviveaga.
Märt Roosna: 25:21. Winkelmulleri rünnak lõpetab geimi. Menen juhib 1:0 ja Pärnu ei tohi enam kaotada geimigi.
Märt Roosna: 24:21. Vaškelis saab rünnakul käe valgeks.
Märt Roosna: 24:20. Palmar lööb servi võrku.
Märt Roosna: 23:20. Winkelmulleri serviviga.
Märt Roosna: 23:19. Vaškelise löök ei jää maha, Van de Caveye saab sellega aga hakkama.
Märt Roosna: 22:19. Hea serv Leppikult, Saar nopib üle võrgu tulnud palli ja lööb maha.
Märt Roosna: 22:18. Menenile vilistatakse soe pall.
Märt Roosna: 22:17. Punkti autoriks Palmar.
Märt Roosna: 22:16. Van de Caveye rünnak.
Märt Roosna: 21:16. Markkus Keel lööb terava planeeriva servi ja äss on tõsiasi.
Märt Roosna: 21:15. Meneni rünnakuviga.
Märt Roosna: 21:14. Leppik pannakse blokiga kinni. Tulebki Vaškelis sisse.
Märt Roosna: 20:14. Juhnevic ei saa kaitses kerget palli kätte ja Keel tahab teha vahetust.
Märt Roosna: 19:14. Van de Caveye üsna nõrk löök jääb maha.
Märt Roosna: 17:14. Kuid Menen teeb servivea otsa.
Märt Roosna: 17:13. Pärnu libero Silver Maar ei saa servi kätte, pall lendab lakke.
Märt Roosna: 16:13. Winkelmuller raiub tuima kindlusega palli piki piiri maha.
Märt Roosna: 15:13. Švans keskelt ja vahe väheneb.
Märt Roosna: 15:12.
Märt Roosna: 15:11. Juhnevici serviviga.
Märt Roosna: 14:11. Õnneks eksib Menen servil.
Märt Roosna: 14:10. Leppik auti.
Märt Roosna: 13:10. Korra saab Leppik kaitses Winkelmulleri löögi kätte, kuid kohe tuleb pauk tisest nurgast.
Märt Roosna: 12:10. Winkelmuller lööb ära, kuid Saar vastab kohe.
Märt Roosna: 11:9. Leppiku serviäss! Kas tõmbab tiimi käima?
Märt Roosna: 11:8. Leppiku rünnak.
Märt Roosna: 11:7. Ka Palmar ei taba väljakupiire. Palju vigu, Avo Keel kutsub mehed enda juurde ega hellita. Erilist tähelepanu saab Juhnevic, Keel näitab tabloole: vaata, mis juba seis on!
Märt Roosna: 10:7. Juhnevic lööb taas auti.
Märt Roosna: 9:7. Van de Caveye löök.
Märt Roosna: 8:7. Leppiku rünnak.
Märt Roosna: 8:6. Juhnevic ründab auti, Menen on saanud väikese edu.
Märt Roosna: 7:6. Švans eksib samuti servil.
Märt Roosna: 6:6. Veel üks serviviga vastastelt.
Märt Roosna: 6:5. Kuid ka Saar lööb pallingu võrku.
Märt Roosna: 5:5. Sinnesael teeb servivea.
Märt Roosna: 5:4. Kardetud Winkelmulleri esimene punkt.
Märt Roosna: 4:4. Saar vastab.
Märt Roosna: 4:3. Van de Caveye on platsile usaldatud ja lööb ära.
Märt Roosna: 3:3. Palmar saab käe valgeks.
Märt Roosna: 3:2. Jälle keskelt, nüüd Sinnesael.
Märt Roosna: 2:2. Juhnevici löök ei jää maha, kuid belglased ei suuda ka ise rünnakule jõuda.
Märt Roosna: 2:1. Jälle tempost, jälle Fasteland.
Märt Roosna: 1:1. Leppik viigistab.
Märt Roosna: 1:0. Leppiku löök ei jää maha, Fasteland karistab kohe ära.
Märt Roosna: Täismajast siiski rääkida ei saa, tribüünid on pooltäis. Hetkel tutvustatakse meeskondi ja kohe läheb asjaks.
Märt Roosna: Menenis on siis viis leegionäri. Sidemängija Xavi Folguera (182 cm) on pärit Andorrast, diagonaalründaja Julien Winkelmuller (198 cm) Prantsusmaalt, tempomees Rune Fasteland (206 cm) Norrast, nurgamees Janusz Gorski (195 cm) Poolast ja Rait Rikbergi asemel liberoks palgatud Bernardo Cabrale Silva (180 cm) Portugalist. Avamängus kuulusid algkoosseisu veel nurgaründaja Anshel ver Eecke (191 cm) ja väga hästi tegutsenud keskblokeerija Jelle Sinnesael.
Märt Roosna: Praegu käib siin äge andmine klubide mänedžeride vahel olmetingimuste teemal... No olgem ausad: võõrustajad ei olnud ülearu külalislahked. Näiteks täna pidi Prantsusmaale paigutatud Pärnu meeskond loksuma bussis kolm korda: trenni, lõunale ja mängule. Nojah. See selleks, parim vastus oleks ilus võit.
Märt Roosna: Mehed panid käed kokku ja hüüdsid võit. No peaks see võit seekord tõesti meile tulema.
Märt Roosna: Täna on juba lõppenud Oliver Venno koduklubi kohtumine Challenge Cupil. Ankara Maliye Piyango sai Minskis raske 3:2 võidu ja rühkis kaheksa hulka. Venno oli tavapäraselt resultatiivne: 24 punkti (efektiivsus +15; rünnak 43%). Nonii, üks eestlane on Challenge Cupil esikaheksas. Kas Pärnu meeskond järgneb talle?
Märt Roosna: Võrreldes avamänguga on Pärnu loots Avo Keel teinud paar vangerdust. Põhikoosseisus võtab seekord koha sisse Taavet Leppik, kes peaks juurde tooma kindlust servi vastuvõtul. Avamängus nurgaründajana tegutsenud Robert Juhnevic on nihutatud diagonaalründajaks, seega Edvinas Vaškelis jääb vahetusse. Teised alustajad on ootuspärased: Markkus Keel, Kevin Saar, Toms Švans, Harri Palmar ja libero Silver Maar.
Märt Roosna: Tervitused Vaubani spordisaalist! Tegemist on väikese halliga, mis mahutab umbes 700 inimest ja peaks minema täna puupüsti täis. Saal on veidi kitsas, seega publik istub platsile väga lähedal ja saab anda oma panuse. Eks näis, kas napilt seitsme meetri kõrgune saali lagi saab pärnakatele komistuskiviks või mitte.