OTSEBLOGI | Tehtud! Eesti võrkpallikoondis surus Iisraeli nurka ja jõudis juba viiendat korda EM-finaalturniirile!

(62)
Eesti koondis täitis eesmärgi veatult.cev.lu

Eesti võrkpallikoondis seljatas täna võõrsil Iisraeli 3:1 (29:31, 25:14, 25:20, 25:18). Sellega kindlustati EM-valiksarjas B-grupi esikoht ning ollakse viiendat korda finaalturniiril.

Täna hilisõhtul Tel Avivi lähedal Ra'anana linna kitsukeses võimlas peetud kohtumises hakkasid juudid esiti südilt vastu. Avageimis juhtis Eesti 24 : 22, ometi kaotas 29 : 31. Sinilõvid leidsid seejärel oma mängu, hästi vedas kaaslasi 22 punkti kogunud diagonaalründaja Renee Teppan, temporündaja Andri Aganits hiilgas nii rünnakul (12-st 10) kui ka sulustamisel (6 punktiblokki). Mäng oli ka väga emotsionaalne, näiteks teine geim lõppes ilma palli mängu panemata. Meie eduseisul 23 : 14 vaieldi pikalt teemal, kas Teppani rünnak maandus sisse või mitte. Kohtunik arvas, et see oli sees, kuna Aleksander Šafranovitš arvas teisiti ja ütles midagi inetut (vist Rait Rikbergile), teenis ta punase kaardi (see annab vastasele lisapunkti) ja seega geim oligi läbi. Kollase kaardi sai meie poolelt Robert Täht, kohtuniku hoiatuse teenis ka peatreener Gheorghe Cretu. Eesti end verest välja lüüa siiski ei lasknud, kahes viimases geimis anti Iisraelile 20 ja 18 silma.

Teppan tõi 22 punkti (+13; rünnak 61%), Aganits 16 (+15; 83%; 6 blokki), Robert Täht 12 (+2; 33%), Kristo Kollo 12 (+6; 52%), Timo Tammemaa 10 (+9; 71%), Kert Toobal 3 ja Henri Treial 1 punkti. STATISTIKA

Eesti koondis on selles valiktsüklis varem alistanud Läti 3:1 ja Iisraeli kodus 3:0. Nüüd on teenitud kolm võitu ja alagrupi esikoht on enne viimast mängu kindel, Iisrael ega Läti ei saa meist enam kuidagi mööduda.

B-grupi tabel: 1. Eesti 3 võitu (9 punkti), 2. Iisrael 1 (3), 3. Läti 0 (0).

Edukas koondisesuvi on sellega läbi. Kaks suurt eesmärki (võita Kuldliiga ja jõuda EM-finaalturniirile) täideti, täiulikust suvest jäi puudu vaid kirss tordil (loe: selleks oleks olnud Rahvuste Liigasse jõudmine). 20 mängust võideti koguni 17.

Valiksari jätkub jaanuaris, mil Eesti võõrustab 6. jaanuaril Lätit ning Läti ja Iisrael kohtuvad omavahel 9. jaanuaril.

Eesti on EM-finaalturniiril Avo Keele taktikepi all saanud 12. (2011) ja 14. (2009) ning Cretu juhtimisel 11. (2015) ja 13. (2017) koha. Nüüd on meestel suur soov teha EM-il samm edasi.

Eesti meeskonna koosseis mänguks Iisraeliga: Kert Toobal, Markkus Keel, Renee Teppan, Oliver Venno, Ardo Kreek, Andri Aganits, Henri Treial, Timo Tammemaa, Kristo Kollo, Robert Täht, Andrus Raadik, Albert Hurt, Rait Rikberg, Silver Maar.

EM-valikmäng: Iisrael - Eesti
Urkki: Vägev!!!!! Elagu Crethu ja mängijad!!!
Märt Roosna: Teppan tõi 22 punkti (+13; rünnak 61%), Aganits 16 (+15; 83%; 6 blokki), Täht 12 (+2; 33%), Kollo 12 (+6; 52%), Tammemaa 10 (+9; 71%), Toobal 3 ja Treial 1 punkti.
Aarne: Hurraaa
Märt Roosna: 18:25. Olemas! Teppan lööb palli maha, Eesti on võitnud mängu 3:1 ja on viiendat korda EM-finaalturniiril! Palju õnne kõigile asjaosalistele ja pöidlahoidjatele.
Märt Roosna: 18:24. Tähe rünnakuviga.
Märt Roosna: 17:24. Täht tahtis jõuga maha lüüa, aga lajatas võrku.
Märt Roosna: 16:24.
Märt Roosna: 15:24.
Märt Roosna: 15.23. Kollo rünnak.
Märt Roosna: 15:22. Teppani serviviga.
Märt Roosna: 14:22. Iisraeli serviviga.
Märt Roosna: 14:21.
Märt Roosna: 13:21. Kollo blokist auti. Neli punkti veel...
Märt Roosna: 13:20.
Märt Roosna: 12:20. Täht viib Eesti finaalturniirist vaid viie punkti kaugusele.
Urkki: Huvitav millal Toobal valitakse Euroopa sidemängijate TOP-i?
Märt Roosna: 12:19.
Märt Roosna: 11:19. Tammemaa rünnak.
Märt Roosna: 11:18. Šafranovitši serviviga.
Märt Roosna: 11:17. Batškala keskelt.
Märt Roosna: 10:17. Toobali blokk.
Märt Roosna: 10:16. Täht ei saa servi kätte.
Märt Roosna: 9:16.
Anonüümne: Eesti mehed väga kõvad. Võrkpall on võrratu ja sügav kummardus selle saavutuse autoritele
Märt Roosna: 8:16. Kollo täpne rünnak nurgast.
Märt Roosna: 8:15. Teppani serviviga.
Märt Roosna: 7:15. Aganitsalt veel üks blokk ja Iisraeli tahe hakkab murduma.
Märt Roosna: Kommentaatorid on Steiv ja Keiu Silm.
Anonüümne: To adolf stalin. Madala tasemega mõttemaailm. Eestlane on ja eestlaseks jääb ka kaotusseisus.
Märt Roosna: 7:14. Kollo blokk.
Märt Roosna: 7:13. Kollo rünnak jääb maha.
andrus: Kes on kanal 12 kommentaatorid¿
Märt Roosna: 6:12. Täht auti.
Märt Roosna: 6:12. Goldrini rünnak.
Märt Roosna: 5:12. Herško auti.
Märt Roosna: 5:11. Tammemaa äss.
Märt Roosna: 5:10. Toobal usaldab Aganitsa ja too on täna pea eksimatu.
Märt Roosna: 5:9. Teppan lahendab osavalt raske olukorra, lüües blokist auti.
Märt Roosna: 2:5. Tähe rünnak.
Märt Roosna: 2:4. Täna on Aganitsa-päev - kui ta pallile käe külge paneb, siis maha see jääb.
Märt Roosna: 2:3.
Märt Roosna: 1:3. Aganitsa rünnak jääb maha.
Märt Roosna: 1:2. Kollo rünnak.
Kalle: Iisrael võotleb..... Meie poisid juba EM -il mõtetega
Märt Roosna: 1:1.
Märt Roosna: 20:25. Teppani rünnak jääb maha! Raskelt, väga raskelt tuleb see mäng meile, aga tuleb. Eesti peal 2:1, EM-finaalturniirist lahutab veel vaid üks geim.
Märt Roosna: 20:24. Kollo põikleb palli eest, kuid see vist siiski riivas teda.
Märt Roosna: 19:24. Batškala serviviga.
Märt Roosna: 19:23. Täht ründab tagaliinist auti.
Märt Roosna: Vahepeal sai vist Täht kollase kaardi, hoiatus on selles geimis tehtud ka Cretule.
Märt Roosna: 18:23. Iisraeli rünnak auti.
Märt Roosna: 18:22. Teppani blokk!
Märt Roosna: 18:21. Batškala blokeerib Tähe löögi.
Märt Roosna: 17:21. Aganitsa blokk!
Ivar: Eesti,Eesti,Eesti,Eesti,Eesti
Märt Roosna: 17:20. Tammemaa serviäss!
Märt Roosna: 17:19. Tammemaa lükkab blokist auti.
Märt Roosna: 17:18. Batškala teeb kummalise kahe käega "temporünnaku" ja veel kummalisem on, et see jääb maha.
Märt Roosna: 16:18. Iisraeli serviviga.
Märt Roosna: 16:17. Herško rünnak.
Märt Roosna: 15:17. Hea serv Toobalilt ja Teppan realiseerib kontrapalli.
Märt Roosna: 15:16. Täht!
Märt Roosna: 15:15. Šafranovitši rünnak.
Märt Roosna: 14:15. Aganits keskelt.
Märt Roosna: 14:14.
Märt Roosna: Väga raskelt tuleb selles hallis see mäng ja seda nähes pole ime, et Läti võõrsil Iisraelile kaotas. EMile pääsuks oleks vaja võitu, ehkki võimalus säilib ka kaotuse korral.
Märt Roosna: 13:14. Vanameister Toobal nopib blokipunkti.
Märt Roosna: 11:10. Teppani rünnak.
Märt Roosna: 11:9. Iisraelil on jälle serv väga mugavalt käes ja Batškala lükkab rahulikult tühja kohta.
Märt Roosna: 10:9. Tähe tagaliinist.
Märt Roosna: 10:8. Tähe rünnak.
Märt Roosna: 10:7. Pole midagi öelda, Šafranovitš on hoos ja ründab üsna pidurdamatult.
Märt Roosna: 4:4. Kollo koksab blokki.
Märt Roosna: 3:4. Riiukukk Šafranovitš ründab tagaliinist edukalt.
Märt Roosna: 2:4. Teppani rünnak.
Märt Roosna: 2:3. Teppan lööb hea servi ning Kollo lööb võrgu pealt üle tulnud palli maha.
Märt Roosna: 2:2. Kollo rünnak.
Märt Roosna: Teppan on toonud 12, Aganits 9, Täht 6, Kollo ja Tammemaa 6 punkti.
Märt Roosna: 2:1. Teppani rünnak.
Märt Roosna: 2:0.
Märt Roosna: 1:0. Batškala rünnak.
Märt Roosna: 14:25. Šafranovitš saab punase kaardi vaidlemise eest ja sellega on geim läbi, sest see toob Eestile punkti juurde. Vaieldavas olukorras läks Rikbergi ja Iisraeli mehe vahel tõsiseks sõnasõjaks ning kuuldavasti läks Šafranovitš üle piiri.
Märt Roosna: 14:24. Sees.
Märt Roosna: Nüüd on segadus Teppani rünnakuga - kas oli sees või väljas?
Märt Roosna: 14:23. Teppani serviviga.
Märt Roosna: 13:23. Iisraeli serviviga.
Märt Roosna: 13:22. Šafranovitš blokist auti.
Märt Roosna: 12:22. Aganitsa blokk. See mees on tänane otsustaja.
Märt Roosna: 12:21. Aganitsa blokk.
Märt Roosna: 12:20. Herško söödab üle ja Kollo lööb kohe maha - hea pass :)
Märt Roosna: 12:19. Teppan!
Märt Roosna: 11:19. Tähe servikuul 9x9 meetri suurusele platsile ära ei mahu.
Märt Roosna: 11:18. Tammemaa blokk.
Märt Roosna: 11:17.
Märt Roosna: 10:17. Šafranovitš auti. Iisraeli mängu tase on langenud, vigu on tulnud nüüd juba mitmeid.
Märt Roosna: 8:11. Teppani serviviga.
Märt Roosna: 7:11. Teppan lööb võrgutripsust ässa.
Märt Roosna: 7:10. Aganitsa blokk!
Märt Roosna: 7:9.
Märt Roosna: 7:8. Kollo rünnak.
Märt Roosna: 7:7. Batškala hanitus jääb maha.
Märt Roosna: 6:7. Tammemaa keskelt.
Märt Roosna: 6:6.
Märt Roosna: 5:6. Batškala võrku.
Märt Roosna: 5:5. Teppan blokist auti.
Märt Roosna: 5:4. Toobali serviviga.
Märt Roosna: 4:4. Tähe rünnak.
Märt Roosna: 4:3. Herško rünnak. Eesti on praegu olnud liiga äraootav. Tuleb mängida agressiivsemalt, servil tuleb juurde panna.
Märt Roosna: 3:3. Iisraeli blokk võrgus.
Märt Roosna: 3:2. Iisraeli temporünnak.
Märt Roosna: 2:2. Iisraeli serviviga.
Märt Roosna: 2:1. Batškala rünnak.
Märt Roosna: 1:0. Kollo taas servi vastuvõtul hädas.
Adolf Stalin: Kahju on vaadata sellist madalat mängutaset
Märt Roosna: 31:29. Batškala lööb serviässa, tabades Kollot kehasse. Iisrael juhib 1:0.
Märt Roosna: 30:29. Teppan eksib servil.
Märt Roosna: 29:29. Aganits!
Märt Roosna: 29:28. Šafranovitš ründab taas enesekindlalt.
Märt Roosna: 28:28. Kollo lööb täpselt "ristnurka"!
Märt Roosna: 28:27. Šafranovitš blokist auti. Hull geim!
Märt Roosna: 27:27. Tammemaa!
Märt Roosna: 27:26. Iisraeli rünnak.
Märt Roosna: 26:26. Kollo jätab Goldrini servi vastu võtmata ja... õnneks pall lendab napilt auti.
Märt Roosna: 26:25. Goldrin lajatab ässa.
Märt Roosna: 25:25. Herško rünnak.
Märt Roosna: 24:25. Aganits jätkab suurepärast eksimatut ründetööd.
Märt Roosna: 24:24. Täht auti.
Märt Roosna: 23:24. Šafranovitši rünnak.
Märt Roosna: 22:24. Tähe blokk.
Märt Roosna: Keel tuleb Kollo asemel servima.
Märt Roosna: 22:23. Aganits! Tema saldo on täna vist neljast neli.
Märt Roosna: 22:22. Teppani serviviga.
Märt Roosna: 21:22. Täht tagaliinist.
Märt Roosna: 21:21. Batškala viigistab.
Märt Roosna: 20:21. Tammemaa tuleb vahetusest servima ja põrutab ässa!
Märt Roosna: 20:20. Treial võtab vastutuse ja lööb ebahariliku tõste maha.
Märt Roosna: 20:19. Kollo rünnakud ei jää maha ja Iisrael realiseerib kontrapalli.
Märt Roosna: 14:16. Toobali blokk!
Märt Roosna: 14:15. Aganitsa rünnak! Toobal sai eelnevalt võrgu peal olulise punktivõidu, segades vastaste rünnakut.
Märt Roosna: 14:14. Nüüd ka Kollo eksib servil.
Märt Roosna: 13:14. Iisraeli serviviga.
Märt Roosna: 13:13. Teppani serviviga.
Märt Roosna: 12:13. Toobal jälle keskele ja Aganits lammutab mõnuga.
Märt Roosna: 12:12. Aganits keskelt jõuga.
Märt Roosna: 12:11. Teppan võrgus.
Märt Roosna: 11:11. Taas ei saada Tammemaa servi väga hästi kätte ja Herško puudutab rünnates võrku.
Märt Roosna: 11:10. Teppani nõrk löök jääb maha.
Märt Roosna: 11:9. Teppan!
Märt Roosna: 11:8. Herško rünnak. Kohtumine on alanud nagu ka Tallinnas peetud mäng, Iisrael dikteerib.
Märt Roosna: 10:8. Teppan ründab blokist auti.
Märt Roosna: 10:7. Ja nüüd ei saa Täht planeerivat servi kätte.
Märt Roosna: 9:7. Rikbergi eksimus servi vastuvõtul.
Märt Roosna: 5:4. Tähe blokk!
Märt Roosna: 5:3. Iisraeli blokk võrgus.
Märt Roosna: 5:2. Batškala rünnak keskelt.
Märt Roosna: 4:2. Herško auti.
Märt Roosna: 4:1. Teppani rünnak.
Märt Roosna: 4:0. Eesti on vastuvõtul suures hädas.
Märt Roosna: 3:0. Goldrini rünnak.
Märt Roosna: 2:0. Teppani hanitus tuleb kiirelt meie poolele tagasi.
Märt Roosna: 1:0. Teppan auti.
Märt Roosna: Vabandame, siiski on algkoosseisus Renee Teppan, mitte Oliver Venno. Esialgne info oli eksitav.
Märt Roosna: Eesti algkoosseisus eelmise mänguga võrreldes muutusi tehtud ei ole, alustavad taas Kert Toobal, Oliver Venno, Robert Täht, Kristo Kollo, Andri Aganits ja Timo Tammemaa ning libero Rait Rikberg.
Märt Roosna: Tere, head võrkpallisõbrad! Kohtumine on kohe algamas.