Kui Eesti lihvib vormi 19. augustil Riias toimuvaks oluliseks EM-valikmänguks Lätiga, siis soomlasi ootab lisaks EM-valiksarjale ees septembris ka MM-finaalturniir. Mäletatavasti jäi Eesti MM-valiksarjas Euroopast esimesena ukse taha. Eelmine kord läks põhjanaabritel MM-il väga hästi, koos Serbiaga jäädi jagama üheksandat kohta.

Täna alustas Eesti kehvalt, jäädes avageimis taha 4:15. Seejärel võideldi end mängu tagasi ning suruti oma tahe peale. Üheks võtmemomendiks oli kolmanda geimi lõpp, kui peatreener Gheorghe Cretu saatis kaotusseisus 20:23 servima Markkus Keele. Too lõigi häid planeerivaid serve, aidates Eestil geim võita.

Sinilõvide resultatiivseim oli 17 punkti kogunud Robert Täht. Mänguaega omavahel poolitanud diagonaalründajad Oliver Venno ja Renee Teppan tõid kumbki kahe geimiga 14 silma. Mõlemad olid heas hoos, Venno rünnakuprotsent oli 61, Teppanil koguni 73. Andri Aganits lisas 11 punkti (rünnak 82%), Kristo Kollo ja Timo Tammemaa kumbki 8. Andrus Raadik ei teinud taas kaasa kerge kõhulihase vigastuse tõttu, kuid mees peaks olema Läti vastu mängukorras.

Reedel võitis Eesti Soomet 3:2 ja eile 3:1. Enne neid võite püsis meie koondis põhjanaabrite vastu kuival lausa 12 aastat - viimane võit pärines 2006. aasta Euroopa liigast.