Kuna Pärnu kaotas avamängu kodusaalis 0:3, vajati täna esiteks 3:0 või 3:1 võitu ning seejärel oleks tulnud üle olla ka kuldses geimis. Väga tugeva Itaalia meeskonna vastu tähendanuks see parajat imet. Esimeses geimis juhtis Pärnu veel 16:14, kuid lõpus eksiti rünnakul korduvalt ning Monza võttis võidu 25:21. Teises geimis juhtis Pärnu 22:21, kuid mängumeeste punkte mängisid itaallased paremini ja võitsid geimi 25:22 ning sellega tagasid juba edasipääsu. Kolmandas geimis tehti seetõttu juba hulganisti vahetusi, Pärnu poolelt said näiteks võimaluse kogemusi hankida 17-aastane sidemängija Richard Voogel ja sama vana libero Allar Kesküla. Monza võitis sellegai geimi 25:19 ja mängu 3:0.

Kui servi vastuvõtt oli võistkondadel üsna võrdne, siis vahe tuli sisse rünnakul. Monza resultatiivsus oli 61%, Pärnul 45%. Eestlased eksisid rünnakul 10 korda, vastased aga vaid 5. Võitjate resultatiivseim oli pidurdamatult rünnanud nurgamees Oleg Plotnitski, kes tõi 15 punkti (rünnak 76%). Pärnu punktid jaotusid nii: Chizoba Neves Atu 14 (+9), Ilja Kovalov 7 (+3), Tomas Švans 6 (+3), Taavet Leppik 5 (+3), Tamar Nassar 5 (+3), Atvars Ožolins 2 (-1-1), Madis Parrol 1 (+1). STATISTIKA