Seejuures on mõlemad kaotused tulnud koduväljakul ja mängud on näppude vahelt libisenud alles otsustavas geimis, kirjutab volley.ee. Avamatš kaotati 20:25, 25:14, 25:18, 24:26, 11:15. Treialilt taas hiilgepartii, kui temporündaja kogus võistkonna edukaimana 19 punkti ja jäi 17-ga plussi. Rünnakul lõi ta 14 tõstest punktiks 11, lisaks pani Treial üksi samapalju blokke kui Libereci võistkond kokku (7) ja kirsiks tordil veel ka üks serviäss.

Teise mängu lõppedes olid tablool numbrid 25:21, 19:25, 23:25, 25:23, 12:15. Treialilt sel korral 40-protsendilise efektiivsuse juures viis punkti. Nüüd siirdub kolme võiduni peetav seeria vastaste koduväljakule ehk Libereci.

Prantsusmaal on poolfinaali murdnud kolm eestlast. Meeste kõrgeimas sarjas alustavad Timo Tammemaa ja Toulouse´i Spacer´s Volley reedel kahe võiduni peetavat seeriat Nice´i vastu. Veerandfinaalis kukutas Toulouse mäletatavasti konkurentsist Toursi võistkonna, kes pärast seda triumfeeris tugevuselt teises eurosarjas ehk CEV Cupis. Teise finalisti selgitavad Ajaccio ja Andri Aganitsa koduklubi Poitiersi Stade Poitevini konkurentsist kukutanud põhiturniiri võitja Chaumont.

Ajacciogi klubi pakkus eestlastele meelehärmi, lülitades välja sarja tiitlikaitsja Pariisi Volley. Seeria teises matšis oli Korsika pealinna võistkond koduväljakul üle 3:2 (25:19, 21:25, 25:23, 16:25, 15:11). Ardo Kreek lõi kuraditosinast tõstest punktiks üheksa ja lisas neli edukat sulustamist. Esimene kohtumine Pariisis oli lõppenud Ajaccio 3:0 eduga.

Naiste seas on tiitlikaitsja ehk Anna Kajalina tööandja Saint-Raphaël ka sel hooajal veel kõrges mängus. Veerandfinaalseerias sai põhiturniiri kuues jagu kolmandana lõpetanud Béziers´i klubist. Huvitava faktina – selles seerias ei võitnud koduvõistkond ühtegi mängu. Avamatš Saint-Raphaëlile 3:1 (18:25, 25:22, 25:21, 25:18), Béziers kontreeris 3:2 (25:22, 20:25, 22:25, 25:15, 15:12) ja lõppakordiks oli tulemus 3:0 (25:20, 25:17, 25:14). Kahes esimeses mängus tõi Kajalina 12, viimases 11 punkti. Nüüd ootab ees vastasseis Cannet´ga, mis stardib laupäeval, 22. aprillil.

Otsustavat kolmandat mängu vajas meeste esiliigas poolfinaali pääsemiseks ka Rennes Volley. Kert Toobali koduklubi oli L'Association sportive Orange Nassau võistkonnast üle 3:1 (26:24, 25:15, 27:29, 26:24). Teist mängu järjest näitas rahvusmeeskonna kaptenist sidemängija rünnakul sajaprotsendilist tegutsemist. Lisaks ühele rünnakupunktile temalt ka serviäss ja edukas sulustamine. Hästi klappis Toobalil koostöö teise baltlase, diagonaalründaja Arvydas Miseikisega, kes realiseeris 70 protsenti tõstetest ja kogus 28 punkti (+22). Jaht järgmiseks hooajaks kõrgliigasse pääsemise nimel jätkub Rennes´i jaoks võistkonna Plessis-Robinson Volley Ball vastu. Koha kõrgemasse sarja tagab esiliiga play-off´ist vaid võitja.

Madalamaades pallivate eestlaste klubidest läks nädalavahetusel kõige paremini Taavi Nõmmistu tööandjal Maaseiko Nolikol. Belgia meistrisarja vahegrupiturniiri liider jätkas võidumarssi Leuveni klubi üle, olles vastasest parem 3:0 (25:22, 26:24, 25:19). Eestlasest diagonaalründaja võitu siiski oma panust anda ei saanud. Antwerpeni Callant Topvolley jäi seitsmendas voorus 1:3 (19:25, 19:25, 25:18, 27:29) alla Meneni Prefaxisele. Rahvusmeeskonna sidemängija Andres Toobal mängis kahes esimeses geimis, tuues kahest rünnakuüritusest ühega punkti. Nolikol on vahegrupi liidrina 23 punkti, Roeselare Knackil 22 ja Aalsti Lindemansil 16 punkti. Antwerpeni klubi langes nädalavahetusega koha võrra ja on kaheksa silmaga viies.

Naiste Hollandi kõrgliiga vahegrupis jäi Almelo Eurosped 2:3 (20:25, 20:25, 25:17, 25:17, 12:15) alla Sneeki võistkonnale. Kadi Kullerkann lõi 35 tõstest punktiks 13 ja lisas kolm sulustamist.