FOTOD: Võrkpalli Balti liigas edenesid homsesse finaali Rakvere ja Pärnu

(8)

Pärnu Võrkpalliklubi vs Tallinna Selver 18.03.17 Foto: Argo Ingver

Võrkpalli Balti liigas peetakse sel nädalavahetusel Võrus finaalturniir. Tänastes poolfinaalides alistas Rakvere Võrkpalliklubi 3:1 Tartu Bigbanki ja Pärnu Võrkpalliklubi 3:2 Tallinna Selveri.

Esimeses poolfinaalis võitis eeldatav favoriit Tartu Bigbank avageimi 25:18 ja paistis minevat kindlalt oma teed, ent Rakvere tuli mängu tagasi ja võitis teise 26:24. Alates kolmandast geimist oli Urmas Tali juhendatav Rakvere juba klass omaette ja tüüris geimidega 25:17 ja 25:10 võiduka lõpuni. Rakverelased pole kunagi varem Balti liigas finaali jõudnud. Võitjate resultatiivseim oli Siim Põlluäär 16 punktiga (+9), vahetusest sekkunud Kevin Saar lisas 14 silma (+6). Tartule tõid nii Toms Vanags kui Michael Michelau 13 punkti.

Selver alustas teist poolfinaali hästi ning võitis avageimi Pärnu vastu 25:16. Teises geimis oli omakorda 25:21 parem Pärnu. Tasavägise kolmanda geimi võitis Selver 25:23, kuid neljandas oli 25:20 edukam Pärnu. Otsustav viies geim pakkus palju närvikõdi ja mitu vaieldavat momenti, paremaks osutus numbritega 15:11 Pärnu. Lincoln Williams oli Selveri ja kogu mängu parim 32 punktiga (+13), võitjatele tõid Taavet Leppik ja Andrejs Kudrjašovs 13 punkti.

Finaalturniiril osalevate võistkondade saldo enne nädalavahetust on järgmine: Selveril on kuus ja Tartul kaks tiitlit, möödunud hooajal jõudis esimese triumfini Pärnu ja Rakvere pääses Balti liigas esmakordselt esinelikusse. Neli aastat tagasi võitis sarja TTÜ ja nii jäi Eesti klubi tiitlita vaid ühisliiga debüüthooajal, kui 2006. aasta kevadel triumfeeris Ozolnieki võistkond Lätist.

Tallinna Selver - Pärnu Võrkpalliklubi 2:3
11:15 Läbi! Pulk lööb palli maha! Homses finaalis kohtuvad Pärnu ja Rakvere! Täname jälgimast ja kohtumiseni homme.
10:14 Matšpall! Williams ründab blokki...
10:12 Tamme ründab blokist auti ja hoiab Selveri lootusi üleval.
8:11 Allik tabab palli selgelt ebaõnnestunult ja Selver kaotab punkti.
8:9 Williamsi rünnak aitab Selveri selles geimis juba teist korda miinus kolmelt miinus ühele.
4:6 Aga nüüd lööb Williams lihtsalt auti ja 31. punkt jääb tema isiklikku kontosse tulemata.
4:4 Williams esmalt blokist auti ja seejärel ka serviäss... Uskumatu mees.
2:3 Tamme blokk aitab Selveri kahepunktilisest kaotusseisust välja.
0:2 Williams ründab ülinapilt auti.
Ees ootab otsustav viies geim.
20:25 Orava tehniline praak lõpetab neljanda geimi. Selver 2, Pärnu 2!
17:23 Selver toob geimi lõpus mängu nii Albert Hurda, Karlis Mesila kui Reimo Rannari.
Ka Oliver Orav on vahepeal mängu sekkunud Rauno Tamme asemele.
12:18 Selver vahetab sidemängijat: Lipp välja ja Dolgopolov sisse.
12:16 Williams lööb selgelt (ja kuuldavalt) blokist auti, aga kohtunik seda tähele ei pane. Pärnu läheb teisele tehnilisele ajale vastu juba neljapunktilises eduseisus.
11:13 Švansi ühene blokk viib pärnakad kahega peale.
7:7 Tanila blokk toob tabloole viigiseisu.
3:6 Pulga võimas ründelöök suurendab pärnakate algedu.
Neljanda geimi alguseks toob Avo Keel Pulga väljakule tagasi. Kolmandas geimis mänginud Buivids siirdub vahetusmeeste nurka.
25:23 Pika pallivahetuse lõpetuseks suruvad Selveri mängijad mänguvahendi üle võrgu Pärnu väljakupoolele ja geim ongi läbi. 2:1 Selverile!
24:22 Pärnakad saavad Williamsi ülikõva servi küll kenasti kätte, aga Buivids ründab selgelt auti.
22:22 Buivids ründab blokist auti ja toob uuesti Pärnu viigini.
22:20 Tamme blokipunkt toob Selverile nii-nii olulise punkti ja edu.
20:20 Palmari serviäss toob pärnakad viigini.
17:15 Kudrjašovs lööb väga raske palli punktiks ja hoiab Pärnut mängus.
16:13 Tanila temporünnak viib Selveri geimi keskel kolme punktiga juhtima.
12:8 Williamsi servid on täna täiesti hullumeelsed! Järjekordne äss.
8:6 Kudrjašovs eksib servil ja Selver pääseb paari punktiga peale.
Kaks geimi mängitud ja Williamsi arvel juba 17 punkti (+7). Vastaste poolel on hea mängu teinud aga Leppik, kel 72-protsendilise ründeefektiivsuse juures kirjas 8 punkti (+2).
5:5 Leppiku kaunis tagaliinirünnak toob punkti pärnakatele.
2:3 Williamsi serviässale järgnevad Selveri kaks omaviga.
21:25 Kudrjašovs realiseerib rünnaku ja viigistab seisu üks-ühele!
16:20 Williams on toonud teises geimis üksinda kaheksa punkti, kuid kaaslastelt abi pole tulnud. Alliku serviviga aitab Pärnul eduseisu kasvatada neljale punktile.
14:16 Pulga ründelöök viib pärnakad teisele tehnilisele ajale napis eduseisus.
9:11 Ennemuist ründab kohtuniku hinnangul auti ja Pärnu pääseb kahega peale.
25:16 Leppiku serviviga lõpetab üllatavalt ühepoolse avageimi.