FOTOD, VIDEOD JA BLOGI | Kolmandat aastat järjest võitjad! Eesti seljatas Kuldliiga finaalis Tšehhi 3:0

(111)
Vaata tipphetki ja emotsionaalset juubeldamist!

Eesti võrkpallikoondis alistas Karlovy Varys toimunud Euroopa Kuldliiga finaalis Tšehhi, andes vastastele geimides 21, 22, 21 punkti. Nüüd ollakse juba kolm aastat järjest mingi turniiri võitnud. Mullu oldi parimad Maailmaliiga kolmandas tugevusgrupis, tunamullu Euroopa liigas.

„We are the champions, my friend...” Kuldsed litrid. Medalid ja karikas. Võrkpallikoondis tegi seda jälle! Sedapuhku käis mäng ka nimetamisväärse raha peale, finaalis said võitjad 125 000 ja kaotajad 80 000 eurot.

Vaata, kust otsast tahad, aga järeldus on sama: senised tiigid on Sinilõvidele kitsaks jäänud. Tunamullu võideti nö vana (ja mitte väga tugev) Euroopa liiga, mullu Maailmaliiga kolmas tugevusgrupp ja nüüd uus (märksa kõvem) Euroopa Kuldliiga. Kulla järele küünitasid tugevad riigid - Belgia, Soome, Tšehhi, Türgi, Holland. Eesti koondis oleks justkui auga ära teeninud võimaluse proovida võimeid eliitseltskonnas, pusida selliste suurtega nagu Brasiilia, Itaalia, Poola, Prantsusmaa ja USA.

Karlovy Varys peetud final-four oli muljetavaldav. Gheorghe Cretu hoolealused ei lasknud end sugugi häirida liidri Robert Tähe puudumisest, geimi lõppudes näidati suurmeisterlikku enesekindlust ja külma närvi, poolfinaalis ja finaalis ei loovutatud Portugalile ja Tšehhile geimigi! Finaal isegi väga tuliseks ei läinud, võõrustajad said geimides 21, 22 ja 21 punkti. Oliver Venno tõi 14, 100. korda koondisesärki kandnud Renee Teppan 13 ja viie blokiga vastaseid kostitanud Timo Tammemaa 12 punkti. Aga hästi tegutsesid ka Andri Aganits, Kristo Kollo, libero Rait Rikberg ning muidugi meeskonna kapten Kert Toobal. Alahinnata ei tasu Rauno Tamme rolli, kes käis tagaliinis Vennole puhkust andmas. STATISTIKA

Loe veel

Turniiri tähtede võistkonda nimetati meie meestest Toobal, Venno (nurgaründajana!) ja Aganits. Parima mängija auhind kuulus 24-aastasele Teppanile. Ta vääris seda igati, aga täpselt samamoodi oleks võinud selle saada ka Toobal või Venno.

„Tunded on kahetised. Võita on muidugi ülikõva, aga samas teame, et asi pole veel läbi (peab silmas järgmisel nädalal Portugalis toimuvat Challenger Cupi, kus hakatakse võitlema Rahvuste Liiga koha nimel – M. R.),” rääkis Teppan. „Täna saame nautida, aga oleme alles teel. Peame endale aru andma, et olemegi hea meeskond, rohkem end usaldama ja uskuma. Ka täna ei tundnud ma geimi lõpus 20:20 viigiseisul kordagi, et võiksime kaotada. Pärast eilset mängu teadsin kindlalt, et mängin finaalis hästi. Võib kõlada kummaliselt, aga nii see on. See ongi koht, kus Teppan on edasi läinud. Olen enesekindlam, üksik kehvem mäng mind endast välja ei vii."

„Kindlasti on see kuldmedal minu jaoks kõige väärtuslikum,” sõnas Aganits. „Kui hakkame mõtlema, mis mehed meil veel koju jäid. Võita Tšehhit nende kodus ei ole sugugi lihtne ülesanne. See on selle tohutu töö vili, mida oleme aastate jooksul teinud. Tehakse õiget asja toimival viisil ja see ongi olnud edu alus. Kindlasti peame aga nüüd mõtlema järgmise nädala turniirile ja pea külmana hoidma. Portugalis alustame samamoodi nullist ja ülesanne pole sugugi lihtne."

Challenger Cupil on Eesti ühes alagrupis Portugali ja Kasahstaniga. Teises grupis on Kuuba, Tšehhi ja Tšiili. Selle turniiri võitja tõuseb Rahvuste Liigasse, kus mängivad maailma 16 kõige paremat rahvuskoondist.

Kuldliiga pronksimängus alistas Türgi Portugali 3:2.

Kuldliiga finaal: Tšehhi - Eesti
Siret Viiberg: Vägev!
Märt Roosna, Matosinhos: Üks selline pilt siia õhtu lõpetuseks. Hea töö, Gianni!
Märt Roosna, Matosinhos: Turniiri tähtede võistkonda nimetati meie meestest , Kert Toobal, Oliver Venno (nurgaründajana!) ja Andri Aganits. MVP auhinna sai Renee Teppan.
Märt Roosna, Matosinhos: Oliver Venno tõi 14 (kasutegur +9; rünnak 54%), Teppan 13 (+9; 57%), Tammemaa 12 (+11; 56%, 5 blokki), Kollo 7 (+3; 64%), Aganits 7 (+5; 71%) punkti.
Märt Roosna, Matosinhos: Renee Teppani vahetud kommentaarid: "Tunded on kahetised. Võita on muidugi ülikõva, aga samas teame, et asi pole veel läbi (peab silmas järgmisel nädalal Portugalis toimuvat Challenger Cupi - M. R.). Täna saame nautida, aga oleme alles teel. Peame endale aru andma, et olemegi hea meeskond, rohkem end usaldama ja uskuma. Ka täna ei tundnud ma geimi lõpus 20:20 viigiseisul kordagi, et võiksime kaotada. Pärast eilset mängu teadsin kindlalt, et mängin finaalis hästi. Võib kõlada kummaliselt, aga nii see on. See ongi koht, kus Teppan on edasi läinud. Olen enesekindlam, üksik kehvem mäng mind endast välja ei vii."
Erni: VIKTORIA.Kõvad mehed.Kus eesti valitsuse silmad on kui riigi raha jagatakse????
Märt Roosna, Matosinhos: 21:25. Olemas! Serv oli audis! Eesti võitis 3:0!
Märt Roosna, Matosinhos: 22:24. Hadrava äss. Või mitte? Eesti vaie...
Märt Roosna, Matosinhos: 21:24. Veel korra saadakse Vennole blokk ette.
Märt Roosna, Matosinhos: 20:24. Venno blokki.
Märt Roosna, Matosinhos: 19:24. Venno veel kord!
Märt Roosna, Matosinhos: 19:23. Aganits keskelt!
Märt Roosna, Matosinhos: 19:22. Tšehhi temporünnak.
Märt Roosna, Matosinhos: 18:22. Tammemaa vajutab ässa! Pagan, hästi mängitakse!
Märt Roosna, Matosinhos: 18:21. Venno lööb palle maha rahulikult ja kindlalt nagu töömees naelu seina.
Märt Roosna, Matosinhos: 18:20. Fingeri rünnak.
Märt Roosna, Matosinhos: 17:20. Venno lööb ebamugava tõste ära!
Märt Roosna, Matosinhos: 17:19. Bartoš auti.
Märt Roosna, Matosinhos: 17:18. Dzavoronoki serviviga.
Märt Roosna, Matosinhos: 17:17. Rikbergi tõste Vennole jääb madalaks ja tšehhid panevad bloki ette.
Märt Roosna, Matosinhos: 16:17. Dzavoronok blokist auti.
Märt Roosna, Matosinhos: 15:17. Fingeri serv võrku.
Märt Roosna, Matosinhos: 15:16. Dzavoronoki rünnak.
Märt Roosna, Matosinhos: 14:16: Zajiceki serviviga.
Märt Roosna, Matosinhos: 14:15. Kollole lüüakse äss.
Märt Roosna, Matosinhos: 13:15. Tšehhi temporünnak.
Märt Roosna, Matosinhos: 12:15. Venno tagaliinist! Rikberg tõi eelnevalt tugeva ründelöögi üles.
Märt Roosna, Matosinhos: 12:14. Vennol pole ühese blokiga mingeid probleeme.
Märt Roosna, Matosinhos: 12:13. Mõlemalt poolelt servivead.
Märt Roosna, Matosinhos: 11:12. Bartoš nurgast.
Märt Roosna, Matosinhos: 10:12. Tammemaa põrutab ässa otsa!
Märt Roosna, Matosinhos: 10:11. Tammemaa!
Märt Roosna, Matosinhos: 10:10. Bartoš viigistab.
Märt Roosna, Matosinhos: 9:10. Dzavoronoki serviviga.
Märt Roosna, Matosinhos: 9:9. Finger kipub nüüd otsustama, kaks rünnakut järjest toob punkti.
Märt Roosna, Matosinhos: 7:9. Finger auti.
Märt Roosna, Matosinhos: 7:8. Tammemaa blokk!
Märt Roosna, Matosinhos: 7:7. Venno tagaliinist.
Märt Roosna, Matosinhos: 7:6. Finger võtab nüd serviga ette Kollo ja äss.
Märt Roosna, Matosinhos: 6:6. Venno servi vastuvõtul hädas ja vastus tuleb kiirelt.
Märt Roosna, Matosinhos: 5:6. Fingeri löök.
Märt Roosna, Matosinhos: 4:6. Tammemaa blokk! Fännid hallis juba hulluvad.
Märt Roosna, Matosinhos: 4:5.
Märt Roosna, Matosinhos: 4:4. Tšehhi rünnak.
Märt Roosna, Matosinhos: 3:4. Teppanilt täna Tšehhi blokk ei pea. Jälle pall maas.
Märt Roosna, Matosinhos: 3:3. Teppani serviviga.
Märt Roosna, Matosinhos: 2:3. Hea serv Teppanilt ja Aganits nopib kerge punkti.
Märt Roosna, Matosinhos: 2:2. Tšehhi serviviga.
Märt Roosna, Matosinhos: 2:1.
Märt Roosna, Matosinhos: 1:1. Teppan jätkab tavapäraselt - blokist auti. Sobib.
Märt Roosna, Matosinhos: 1:0.
Märt Roosna, Matosinhos: 22:25. Kollo lõpetab geimi välkiire hanitusega! Eesti juhib 2:0!
Märt Roosna, Matosinhos: 22:24. Hea serv, kuid Dzavoronok lööb palli maha.
Märt Roosna, Matosinhos: 21:24. Meistriklassi tõste Toobalilt Aganitsale ja pall on maas. Keel tuleb servima...
Märt Roosna, Matosinhos: 21:23. Zajicek keskelt.
Märt Roosna, Matosinhos: 20:23. Sobotka serv auti. Venno pallima...
Märt Roosna, Matosinhos: 20:22. Tšehhi rünnak. Tahaks rõhutada meie head kaitsetööd, võitlust on iga palli puhul.
Märt Roosna, Matosinhos: 19:22. Teppan lõigi auti hoopis blokipuutest.
Märt Roosna, Matosinhos: 20:21. Teppan auti. Meie vaie...
Märt Roosna, Matosinhos: 19:21. Venno blokist auti!
Märt Roosna, Matosinhos: 19:20. Venno blokk!
Märt Roosna, Matosinhos: 19:19. Aganits keskelt.
Märt Roosna, Matosinhos: 19:18. Finger toksab osavalt Teppani blokist auti.
Märt Roosna, Matosinhos: 18:18. Venno nurgast.
Märt Roosna, Matosinhos: 18:17.
Märt Roosna, Matosinhos: 17:17. Kollo serviviga.
Märt Roosna, Matosinhos: 16:17. Hea kaitsetöö Vennolt, Teppan raiub blokist auti.
Märt Roosna, Matosinhos: 16:16. Tammemaa keskelt.
Märt Roosna, Matosinhos: 16:15. Teppan auti.
Märt Roosna, Matosinhos: 15:15. Tšehhid vastavad kiirelt.
Märt Roosna, Matosinhos: 14:15. Kollo upitab palli üle bloki ja maha see jääbki.
Märt Roosna, Matosinhos: 14:14. Aganits servib auti.
Märt Roosna, Matosinhos: 13:14. Venno!
Märt Roosna, Matosinhos: 13:13. Tšehhi rünnak.
Märt Roosna, Matosinhos: 12:13. Kollo blokki.
Märt Roosna, Matosinhos: 11:13. Zajicek keskelt.
Märt Roosna, Matosinhos: 10:13. Venno lööb maha ja kukub vastaste poolele maha. Aga pall oli enne maas, meie punkt.
Märt Roosna, Matosinhos: 10:12. Tšehhi rünnak.
Märt Roosna, Matosinhos: 9:12. Vahva Venno keerab kenasti randmega blokist mööd piki piiri ja pall on maas.
Märt Roosna, Matosinhos: 9:11. Finger teeb ründetööd jätkuvalt hästi.
Märt Roosna, Matosinhos: 8:11. Teppani rünnak.
Märt Roosna, Matosinhos: 8:10. Bartoši rünnak.
Märt Roosna, Matosinhos: 7:10. Tammemaa kõrgelt!
Märt Roosna, Matosinhos: 7:9. Ei jää maha Venno löök ega Teppani löök. Hoopis Finger saab sellega hakkama.
Märt Roosna, Matosinhos: 6:9. Tšehhi rünnak.
Märt Roosna, Matosinhos: 5:9.
Märt Roosna, Matosinhos: Kaks sõna esimesest geimist. Meie rünnak oli 58%, Tšehhil 35%. Kusjuures meie servi vastuvõtt oli vaid 33, Tšehhil koguni 67%! Tammemaalt 3 ja Aganitsalt 2 blokki. Teppanil oli koos 7 punkti.
Märt Roosna, Matosinhos: 4:8. Kollo! See on siiani olnud tema geim.
Märt Roosna, Matosinhos: 4:7. Venno tagaliinist.
Märt Roosna, Matosinhos: 4:6. Finger tulistab head servi, Rikberg saab hädavaevu kätte, kuid Kollo lahendab raske tõste. Hästi!
Märt Roosna, Matosinhos: 4:5. Venno serviviga.
Märt Roosna, Matosinhos: 3:5. Teppani rünnak.
Märt Roosna, Matosinhos: 3:4. Veel üks rünnakupunkt Kollole.
Märt Roosna, Matosinhos: 3:3. Kollo tagaliinist.
Märt Roosna, Matosinhos: 3:2. Tšehhi rünnak.
Märt Roosna, Matosinhos: 2:2. Eelmise geimi lõpus platsile usaldatud Bartoš toetab meid serviveaga.
Märt Roosna, Matosinhos: 2:1. Tohoh! Vennole saadakse blokk ette.
Märt Roosna, Matosinhos: 1:1. Finger lööb Teppani blokist mööda.
Märt Roosna, Matosinhos: 0:1. Teine geim algab Tammemaa löögiga.
Märt Roosna, Matosinhos: 21:25. Oligi blokipuude! Hea challenge meie treeneritelt. Eesti juhib 1:0.
Märt Roosna, Matosinhos: Teppan lööb auti, meie vaie...
Märt Roosna, Matosinhos: 21:24. Eesti blokk võrgus.
Märt Roosna, Matosinhos: 20:24. Teppani ja Tammemaa blokk!
Märt Roosna, Matosinhos: 20:23. Platsile on tulnud Hadrava, kes lõi blokist auti.
Märt Roosna, Matosinhos: 19:23. Kollo sai vist esimese tõste... ja lööb ära!
Märt Roosna, Matosinhos: 19:22. Tšehhi rünnak. Mainimata on, et Tamme annab tagaliinis Vennole puhkust ning on kaitses hästi seisnud.
Märt Roosna, Matosinhos: 18:22. Teppani blokk! Mees mängib juubelimängu vääriliselt.
Märt Roosna, Matosinhos: 18:21. Tšehhi blokeerijad üritavad kõigest hingest Teppanit kinni saada, aga puudutavad võrku.
Märt Roosna, Matosinhos: 18:20. Dzavoronok (ei tea, kas Luule poeg?) eksib servil.
Märt Roosna, Matosinhos: 18:19. Aganits teeb servivea.
Märt Roosna, Matosinhos: 17:19. Teppan tambib tuima järjekindlusega kahesest blokist auti.
Märt Roosna, Matosinhos: 17:18. Tammemaa blokk! Eesti juhib taas!
Märt Roosna, Matosinhos: 17:17. Teppan blokist auti.
Märt Roosna, Matosinhos: 17:16. Uhh! Lõpuks teeb Finger servivea.
Märt Roosna, Matosinhos: 17:15. Dzavoronoki rünnak.
Märt Roosna, Matosinhos: 16:15. Oi kurja! Finger tulistab veel ühe ässa, Venno saab vaid jala ette ja pall taas suure kaarega publikusse. See mees on palju kurja jõudnud teha poole geimiga.
Märt Roosna, Matosinhos: 15:15. Teppan tabab blokki ja edu on sulanud nagu kevadine lumi.
Märt Roosna, Matosinhos: 14:15. Veel üks hea serv Fingerilt.
Märt Roosna, Matosinhos: 13:15. Finger tabab serviga Vennot ja nüüd lendab pall sealt publikusse.
Märt Roosna, Matosinhos: 12:15. Zajicek teeb keskelt.
Märt Roosna, Matosinhos: 11:15. Teppan! See mees tahab täna võita kogu hingest.
Märt Roosna, Matosinhos: 11:14. Venno haamer tagumisest reast. Ilus!
Märt Roosna, Matosinhos: 11:13. Aganitsa kaapelöök jääb õnnega pooleks maha. Tundub, et fortuuna on täna temaga.
Märt Roosna, Matosinhos: 11:12. Nüüd ei saa Kollo hästi servi kätte, rünnakust asja ei saa ja tšehhid lahendavad kontra.
Märt Roosna, Matosinhos: 10:12. Teppani serviviga. Aga eelnevalt lõi head pallingut.
Märt Roosna, Matosinhos: 9:12. Eesti saab mitu korda blokis käed ette, viimaks paneb Aganits punktibloki.
Märt Roosna, Matosinhos: 9:11. Teppan kahesest blokist mööda - mats!
Märt Roosna, Matosinhos: 9:10. Dzavoronok nurgast.
Märt Roosna, Matosinhos: 8:10. Tšehhid vajutavad keskelt tempot.
Märt Roosna, Matosinhos: 7:10. Tammemaa rünnak. Esialgu jookseb rünnak küll ladusalt.
Märt Roosna, Matosinhos: 7:9. Fingeri rünnak blokist auti.
Märt Roosna, Matosinhos: 6:9. Teppan blokist auti.
Märt Roosna, Matosinhos: 6:8. Michaleki rünnak.
Märt Roosna, Matosinhos: 5:8. Tšehhi blokk võrgus.
Märt Roosna, Matosinhos: 5:7. Dzavoronok servib kah võrku.
Märt Roosna, Matosinhos: 5:6. Ja oligi blokipuude.
Märt Roosna, Matosinhos: 4:7. Finger lööb ilusti kõrgelt... auti! Aga esitatakse vaie...
Märt Roosna, Matosinhos: 4:6. Fingeri serviviga. Pallingut ei saada kuidagi sisse.
Märt Roosna, Matosinhos: 3:5. Aganits sulustab üksinda vastaste temporünnaku!
Märt Roosna, Matosinhos: 3:4. Sobotka serviviga.
Märt Roosna, Matosinhos: 3:3. Tšehhi rünnak.
Märt Roosna, Matosinhos: 2:3. Michaleki serviviga.
Märt Roosna, Matosinhos: 2:2. Aganits lööb blokki.
Märt Roosna, Matosinhos: 1:2. Sajandat koondisemängu mängiv Teppan saab kohe käe valgeks.
Märt Roosna, Matosinhos: 1:1. Kollo serviviga.
Märt Roosna, Matosinhos: 0:1. Michalek lööb auti.
Märt Roosna, Matosinhos: Ka Tšehhi on samas koosseisus nagu eile. Läheb lahti!
Märt Roosna, Matosinhos: Eesti koosseisus muutusi ei ole, kõik nii nagu kirjutasime.
Märt Roosna, Matosinhos: Hümnid kuulatud, mehed jooksevad platsile.
Märt Roosna, Matosinhos: Eile mängis Tšehhi poolfinaali koosseisus Jakub Janouch (sidemängija), Michal Finger (diagonaal), Petr Michalek ja Donavan Dzavoronok (nurgad), Vladimir Sobotka ja Adam Zajicek (tempod) ning liberoks Milan Monik. Eriti hoos oli Michalek, kes tõi 13 punkti (rünnak 69%).
Märt Roosna, Matosinhos: Eesti algkoosseis on sama nagu eile: Kert Toobal, Renee Teppan, Oliver Venno, Kristo Kollo, Timo Tammemaa, Andri Aganits ja libero Rait Rikberg.
Märt Roosna, Matosinhos: Türgi võitis viiendas geimis Portugali 15:11 ja teenis Kuldliigas pronksmedali.  Ajakava järgi peaks Eesti ja Tšehhi finaal algama kell 20, näis, kas pikaks veninud pronksimatš lükkab seda veidi edasi või mitte.
Märt Roosna, Matosinhos: Jalgpallis on seis 2:0 Venemaa kasuks, nagu ma juba varem ütlesin. Põhimõtteliselt võib seis ju teise poolajaga muutuda, aga võitja on selge. Seega kõik, ka jalgasõbrad, saavad rahulikult kaasa elada meie võrkpallikoondisele.
Märt Roosna, Matosinhos: Kuldliiga pronksimängus võitis Portugal neljanda geimi 25:22, viiendas on Türgi peal 7:6.
Märt Roosna, Matosinhos: Türgi võidab pronksimängus kolmanda geimi 25:14 ja juhib 2:1.
Märt Roosna, Matosinhos: Jalgpalli MMil läks Venemaa juhtima 1:0. No on ikka kergesti ennustatav ala, varsti löövad teise nii ja ongi nagu ütlesin - 2:0.
Märt Roosna, Matosinhos: KV Arenal on pronksimäng täies hoos. Avageimi võitsid türklased kindlalt 25:16, teine kuulus aga Portugalile 25:21.
Märt Roosna, Matosinhos: Tervitused, hea võrkpallisõber! Mänguni on veel veidi aega, vahepeal koondame siia põnevaid uudiseid, mida täna on juba avaldatud. Ühtlasi kordame Martti Juhkami poolt tehtud üleskutset huvilistel ühineda Facebookis Võrkpallifoorumiga, kus info liigub kiiresti. Muidugi on täna ka suur jalgpallipäev, MM-i avamängus lähevad vastamisi Venemaa ja Saudi Araabia. Kuna võrkpall ja jalgpall kattuvad osaliselt, siis ütleme teile kohe ära, et Venemaa võidab 2:0. Võrkpalli finaali tulemust me paraku ei tea, seega seda mängu tuleb vaadata ;)

Eelinfo:

Eilses poolfinaalis alistas Eesti Portugali 3:0 (24, 24, 18), võõrustajad tšehhid olid pisikese üllatusena samuti kolmes geimis paremad Türgist, andes neile 22, 25 ja 20 silma. Tegelikult see muidugi teab mis üllatus ei olnud, aga lõppenud alagrupimängud tekitasid petliku illusiooni. Nimelt võitis Türgi B-grupi, trügides konkurentsist ka ohtliku Hollandi, samal ajal jäi Tšehhi C-grupis kahe võidu ja nelja kaotusega viimaseks. Uurisime Tšehhi nimekalt diagonaalründajalt Michal Fingerilt, millest selline ümbersünd võrreldes alagrupimängudega.

„Alagrupi mängude eel oli teada, et oleme korraldana nagunii finaalturniiril. Tegime neis mängudes palju vahetusi, otsides parimat koosseisu. Keskendusime just final-fouri mängudeks, alagrupikohtumised olid meile pigem ettevalmistuseks. Saime eksperimenteerida ja proovida,” tunnistas Finger, et nendes mängudes polnudki Tšehhile võit nii oluline.

„Võib-olla tundus, et võitsime Türgit kergelt, kuid tegelikult tuli see väga raskelt.
Mul on hea meel, et nii palju inimesi tuli meid toetama (protokolli järgi 2000 – M. R.). Alustasime hea energiaga, see on alati oluline. Mängisime riskeerivalt, Türgi vastu ei saavuta turvaliselt mängides midagi. Ka õnn oli meiega,” jutustas Finger.

Kes on finaali eel favoriit? „See on finaal, siin polegi favoriiti. Kui oled jõudnud finaali, siis järelikult on tegu hea meeskonnaga. Eestiga oleme kohtunud korduvalt, aga meeskond on kõvasti muutunud, noori on juurde tulnud.”

Keda meie mängijatest tead? „Tean Teppanit, ta on diagonaalründaja, tean ka Vennot, suur kutt, tavaliselt samuti diagonaal, aga nüüd on olnud nurgas. Ülejäänud – pole õrna aimugi. Ma isiklikult ei tea neid. Mängides pole muidugi ka mingit vahet, kes on teisel pool võrku.”

Kuldliigas on ka korralikud rahalised auhinnad. Finaali võitja saab 125 000 eurot, teine 80 000, kolmas 60 000 ja neljas 40 000. Põhiturniiril sai iga võidu eest 2000 ja kaotuse eest 1000 eurot. Eesti teenis sealt seega 11 000 eurot, tänase võidu korral on auhinnasummaks kokku 136 000 eurot, kaotades 91 000.