MM-valikturniiriks andis Eesti üles 14 mängijat ning kui eile moodustas meie algkoosseisu n-ö põhiseitsmik, siis täna jooksis väljakule meie teine seitsmik koosseisus Andres Toobal, Karli Allik, Kristo Kollo, Timo Tammemaa, Henri Treial, Renee Teppan ja Denis Losnikov. Võitjas ei tekkinud kahtlust hetkekski - Eesti mäng oli kahes esimeses geimis küll rabe, ent turniiri debütantidest oldi selgelt üle igas elemendis. Kolmas geim võideti juba 25:7.

Suurepärase mängu tegi 25-aastane Tammemaa, kes kogus suisa 16 punkti (+14). Renee Teppan lisas 10 ning Kristo Kollo ja Karli Allik 8 punkti. Statistika.

"Kindlasti oli see kõige nõrgem vastane, kellega kohtunud oleme. Mingil määral oli see mulle tuttav, klubihooajal tuli ka Austrias nõrku vastaseid sekka, aga päris sellist hävitustööd - 25:7 - me ei teinud," rääkis Teppan, kes tunnistas, et suures eduseisus hakkas Kosovo poolproffidest isegi kahju. "Ikka hakkas kahju. Loomulikult. Kui ikka tühi võrk ees oli, siis päris täiega ei löönud. Võibolla nii ei tohiks mõelda, aga üritasin veidi pehmemalt neid asju teha."

Täna alles teise ametliku kohtumise pidanud Kosovo koondise kapten Valon Nikqi õnnitles Eesti meeskonda võidu puhul ja nentis, et kuidagi kipub nende mäng just kolmandas geimis lagunema. Tema sõnul Kosovos ühtki päris professionaalset võrkpallurit ei ole, küll aga poolprofessionaalid. Kosovo superliigas on kaheksa meeskonda, lisaks on ka teine liiga.

Eile jäi Kosovo 0:3 (13:25, 17:25, 9:25) alla Ungarile, Eesti võitis aga 3:1 (25:15, 25:21, 22:25, 25:16) Rumeeniat.

Eesti jätkab valikturniiri homme kell 18.00 Montenegro vastu. Kõigi eelduste kohaselt on tegu alagrupi teise koha ehk jätkuturniirile pääseja osas otsustava matšiga. "See on meie jaoks väike finaal, kõige olulisem mäng," sõnas Teppan.