FOTOD | Tehtud! Ülikindlalt tegutsenud Eesti tampis Slovakkia maa alla ja jõudis finaalturniirile!

(17)
Vastaste treeneri lapsik viga aitas Eestit

Eesti võrkpallikoondis lõpetas Euroopa Kuldliiga alagrupiturniiri võidukalt, alistades Rakvere publiku ees kindlalt 3:0 (14, 15, 20) Slovakkia. Alagrupivõitjatena kindlustati koht 13.-14. juunil Tšehhis toimuvale finaalturniirile.

Avageimis tegi Slovakkia treener Andrej Kravarik väga suure, isegi algaja prohmaka, puterdades asetusega. Ta ajas ülesandmisel sassi nurgaründaja ja temporündaja koha, seega oli Slovakkia asetus selles geimis problemaatiline, ühe asetuse puhul ei olnudki temporündajat eesliinis.

"Neil oli alguses raske, treener tegi vale asetuse. Sel tasemel juhtub seda väga harva. Meil endal oli natuke imelik, teistmoodi mängida. Seekord oli see nende jaoks negatiivne, teinekord võib selline puder-kapsad ka õnnelikult minna," kommenteeris Andri Aganits.

"Olime väga motiveeritud," lausus Robert Täht. "Kui nii mängime, lööb tasemevahe välja. Tegelikult on neilgi mitmeid mehi, kes mängivad heades klubides, aga meie koondise tase on kõrgem."

Eesti üleolek oli mäekõrgune ja see väljendus igas elemendis. Rünnak 67% vs 37%, servi vastuvõtt 51% vs 35%, blokk 11 vs 4, serviässad 9 vs 4. Täht kogus 17 punkti (kasutegur +14; rünnak 74%), Renee Teppan 16 (+14; 61%, 5 ässa!), Timo Tammemaa 9 (+7; 75%, 5 blokki), Aganits 8 (+5; 88%), Kollo 5 (-2; 44%) ja Kert Toobal 3 punkti. STATISTIKA

Eesti võitis alagrupi, kogudes viis võitu ja ühe kaotuse. Finaalturniiril osalevad veel Tšehhi, Türgi ning Portugal või Soome.

Eelinfo:

Loe veel

Eesti sai Kuldliigas sissejuhatuseks neli võitu järjest: võõrsil alistati Slovakkia 3:1, kodus Belgia 3:1, Rootsi kodus 3:1 ja võõrsil 3:0. Esimene kaotus märgiti turniiritabelisse pühapäeval Kortrijkis, kui Belgiale vannuti võitlusliku avageimi järel üsna näotu mänguga alla 0:3. Tolle mängu keskel vahetas peatreener Gheorghe Cretu sidemängija Kert Toobali ja veidi haige Robert Tähe välja.

Mis seisus on Eesti ühe võtmemängija tervis nüüd, kui ukse ees on ülioluline mäng. „Selgelt on paremaks läinud. Väike uss võib-olla on veel sees, aga midagi tegemata ei jää sellest. Esmaspäeval puhkasin, täna tegin treeningu kaasa,” rääkis Täht eile. Täna kinnitas ka meeskonna statistik Alar Rikberg üle: Täht on korras ja valmis mängima.

Muide, pealkiri pole sugugi vaid piltlik võrdlus. Mäng käib tõepoolest mõisa peale, mängus on rahalised auhinnad, Kuldliiga võitjale on ette nähtud 125 000 eurot.

Euroopa liiga: Eesti - Slovakkia
Märt Roosna, Matosinhos: 24:20. Aganitsa serv tuleb meie poolele ja Täht naudib seda - mats ja maas!
Märt Roosna, Matosinhos: 25:20. Tammemaa blokk lõpetab mängu! Eesti võitis 3:0 ja jõudis finaalturniirile! Sinilõvid tegutsesid väga kindlalt, isegi uskumatult hästi.
Märt Roosna, Matosinhos: 23:20. Aganits  keskelt!
Märt Roosna, Matosinhos: 22:20. Teppan blokki.
Märt Roosna, Matosinhos: 22:19. Ihnat blokist auti.
Märt Roosna, Matosinhos: 22:18. Firkal eksib servil.
Märt Roosna, Matosinhos: 21:18. Petras blokist auti.
Märt Roosna, Matosinhos: Kahe geimi järel oli tal 3 kirjas.
Märt Roosna, Matosinhos: 21:17. Teppanilt veel üks äss!
Märt Roosna, Matosinhos: 20:17. Kuid eksib ise servil. Viis punkti veel!
Märt Roosna, Matosinhos: 19:17. Mlynarcik tabab õnnelikult langevat blokki ja pall lendab auti.
Märt Roosna, Matosinhos: 19:16. Tammemaa serviviga.
Märt Roosna, Matosinhos: 19:15. Täht tagaliinist.
Märt Roosna, Matosinhos: 18:14. Kohut lööb nüüd kaks ässa järjest. Cretu võtab mõtlemisaja, ei tohi nüüd suurepärast mängu veel ära rikkuda.
Märt Roosna, Matosinhos: 18:13. Tähe serviviga.
Märt Roosna, Matosinhos: 18:12.
Märt Roosna, Matosinhos: 17:12. Slovakkia temporünnak.
Märt Roosna, Matosinhos: 17:11. Teppani rünnak,.
Märt Roosna, Matosinhos: 16:11.
Märt Roosna, Matosinhos: 16:10. Teppani rünnak.
Märt Roosna, Matosinhos: 15:10. Kollo serviviga.
Märt Roosna, Matosinhos: 15:9. Aganits keskelt.
Märt Roosna, Matosinhos: 14:9. Petrase rünnak.
Märt Roosna, Matosinhos: 14:8.
Märt Roosna, Matosinhos: 14:7. Teppani serviviga.
Märt Roosna, Matosinhos: 14:6. Teppani serviäss!
Märt Roosna, Matosinhos: 13:6. Aganits!
Märt Roosna, Matosinhos: Kahe geimi järel oli Eesti rünnakuprotsent 74, Tähel ja Aganitsal koguni 80.
Märt Roosna, Matosinhos: 12:6. Teppan.
Märt Roosna, Matosinhos: 11:6.
Märt Roosna, Matosinhos: 11:5. Tammemaa serviäss. Kõik on justkui liigagi ilus.
Märt Roosna, Matosinhos: 10:5. Patak pikalt auti.
Märt Roosna, Matosinhos: 9:5. Kollo löök.
Märt Roosna, Matosinhos: 8:5. Kohuti serviviga.
Märt Roosna, Matosinhos: 7:5. Tähe serviviga.
Märt Roosna, Matosinhos: 7:4. Petras auti.
Märt Roosna, Matosinhos: 6:4. Teppani rünnak.
Märt Roosna, Matosinhos: 5:4.
Märt Roosna, Matosinhos: 5:3. Teppani rünnak.
Märt Roosna, Matosinhos: 4:3. Täht blokki.
Märt Roosna, Matosinhos: 4:2. Petras blokist auti.
Märt Roosna, Matosinhos: 4:1. Slovaki servivea järel on meil kolmepunktine edumaa.
Märt Roosna, Matosinhos: 2:0. Kollo äss.
Märt Roosna, Matosinhos: 1:0.
Märt Roosna, Matosinhos: 25:15. Täht tulistab blokist auti. Eesti juhib 2:0, finaalturniirist lahutab vaid üks geim.
Märt Roosna, Matosinhos: 24:15. Aganits keskelt.
Märt Roosna, Matosinhos: 23:15.
Märt Roosna, Matosinhos: 23:14. Teppan eksib pallingul.
Märt Roosna, Matosinhos: 23:13. Slovakkia rünnak auti.
Märt Roosna, Matosinhos: 22:13. Teppanilt äss! Eesti mängib nüüd, kus selg vastu seina, tõesti hästi.
Märt Roosna, Matosinhos: 21:13. Teppanilt hea serv, Kollo lööb maha.
Märt Roosna, Matosinhos: 20:13. Patak kukub kuidagi Eesti poolele siruli ja punkt meile juurde.
Märt Roosna, Matosinhos: 19:13. Teppani serviäss.
Märt Roosna, Matosinhos: 18:13. Aganits keskelt.
Märt Roosna, Matosinhos: 17:13.
Märt Roosna, Matosinhos: 17:12. Teppan lajatab jõuga maha.
Märt Roosna, Matosinhos: 16:12. Toobal teeb kaks puudet ehk sooja palli.
Märt Roosna, Matosinhos: 16:10. Tähelt äss.
Märt Roosna, Matosinhos: 15:10. Hea kiire tõste Toobalilt ja Täht vajutab ära.
Märt Roosna, Matosinhos: 14:10. Krisko kätest auti.
Märt Roosna, Matosinhos: 14:9. Slovakkia serviviga.
Märt Roosna, Matosinhos: 13:9. Aganitsa serviviga.
Märt Roosna, Matosinhos: 13:8. Tammemaa paneb vastaste temporünnaku üksinda kinni.
Märt Roosna, Matosinhos: 12:8. Slovakkia serviviga.
Märt Roosna, Matosinhos: 11:8. Vahetusest tulnud Petras lööb palli maha.
Märt Roosna, Matosinhos: 11:7. Kollo nüüd üritab kavalat nõrka servi, kuid pall läks võrku.
Märt Roosna, Matosinhos: 11:6. Veel üks blokk Tähelt!
Märt Roosna, Matosinhos: Ja nagu ma ütlesin, servitaktika oli ettevaatlik. Kokku vaid üks viga.
Märt Roosna, Matosinhos: Täht tõi avageimis 8 punkti, rünnak 9st 7.
Märt Roosna, Matosinhos: 10:6. Aganitsalt rünnak ja vist oli ka tema see, kelle kätest järgmises pallivahetuses pall Slovakkia poolele tagasi põrkas.
Märt Roosna, Matosinhos: Avageimis oli Eesti rünnak 71%, Slovakkial 31%. Vastuvõtt 58% vs 33%. Blokk 6-1.
Märt Roosna, Matosinhos: 8:6.
Märt Roosna, Matosinhos: 8:5. Teppani serviäss!
Märt Roosna, Matosinhos: 7:5. Täht ründab pea eksimatult.
Märt Roosna, Matosinhos: 6:5. Aganits!
Märt Roosna, Matosinhos: 5:5. Nüüd saavad slovakid kahese blokiga Teppani kinni.
Märt Roosna, Matosinhos: 5:4. Krisko tagaliinist.
Märt Roosna, Matosinhos: 5:3. Tähe rünnak.
Märt Roosna, Matosinhos: 4:3. Täht paneb hea servipaugu, kahjuks natuke liiga diagonaali. Aut.
Märt Roosna, Matosinhos: 4:2. Slovakkia serviviga.
Märt Roosna, Matosinhos: 3:2. Krisko nurgast.
Märt Roosna, Matosinhos: 3:1. Rünnakud Tammemaalt ja Teppanilt.
Märt Roosna, Matosinhos: 1:1.
Märt Roosna, Matosinhos: 1:0. Tähe rünnak.
Märt Roosna, Matosinhos: 25:14. Kollo löök lõpetab geimi. Eesti juhib 1:0. Avageimis tegi Slovakkia treener väga suure, isegi algaja prohmaka, puterdades asetusega. Ta ajas üleandmisel sassi nurgaründaja ja temporündaja koha, seega oli Slovakkia asetus selles geimis problemaatiline, ühe asetuse puhul ei olnudki temporündajat eesliinis.
Märt Roosna, Matosinhos: 24:14. Tähe rünnak.
Märt Roosna, Matosinhos: 23:14.
Märt Roosna, Matosinhos: 23:13. Krisko nurgast.
Märt Roosna, Matosinhos: 23:12. Täht nurgast. See geim on olemas.
Märt Roosna, Matosinhos: 22:12. Veel üks blokk! Uskumatu! Belgia vastu ei saanud Eesti kolme geimiga ainsatki.
Märt Roosna, Matosinhos: 21:12.
Märt Roosna, Matosinhos: 20:12. Teppani lööki slovakid enam puhtalt kätte ei saa, soe pall päästmisel.
Märt Roosna, Matosinhos: 19:12. Tähe blokk!
Märt Roosna, Matosinhos: 18:12. Täht tagaliinist.
Märt Roosna, Matosinhos: 17:12. Tammemaa paneb blokiga Krisko kinni! Oleme sõiduvees.
Märt Roosna, Matosinhos: 16:12. Mlynarciki serviviga.
Märt Roosna, Matosinhos: 15:12. Krisko hanitus toob lõpuks punkti.
Märt Roosna, Matosinhos: 15:11. Toobali blokk! Ka 39aastane mees suudab seda endiselt.
Märt Roosna, Matosinhos: 14:11. Hea kaitsemäng Eestilt ja Teppan lahendab kontrapalli.
Märt Roosna, Matosinhos: 13:11. Täht! Aganitsa serv tule talle ette ja... nätaki!
Märt Roosna, Matosinhos: 12:11. Eesti blokk!
Märt Roosna, Matosinhos: 11:11. Täht nurgast.
Märt Roosna, Matosinhos: Eesti serv on siiani olnud väga ettevaatlik.  Vigu on välditud, kuid Slovakkia vastuvõtt on olnud normaalne.
Märt Roosna, Matosinhos: 10:11.
Märt Roosna, Matosinhos: 10:10. Kollo viigistab.
Märt Roosna, Matosinhos: 9:10. Patak nurgast.
Märt Roosna, Matosinhos: 9:9. Aganitsa blokk päästab Eesti halvast olukorrast.
Märt Roosna, Matosinhos: 8:9. Jälle halb eksimus, meie blokk võrgus.
Märt Roosna, Matosinhos: 8:8. Tammemaa pommserv vuhiseb auti.
Märt Roosna, Matosinhos: 8:7. Täht tagaliinist.
Märt Roosna, Matosinhos: 7:7. Krisko serviviga.
Märt Roosna, Matosinhos: 6:7. Kollo rünnak maha ei jää, kohtunik peatab aga mängu: Eesti mängija astus keskjoonele.
Märt Roosna, Matosinhos: 6:6. Mlynarciki rünnak.
Märt Roosna, Matosinhos: 6:5. Tammemaa rünnak.
Märt Roosna, Matosinhos: 5:5. Patak auti.
Märt Roosna, Matosinhos: 4:5. Tammemaa keskelt.
Märt Roosna, Matosinhos: 3:5.
Märt Roosna, Matosinhos: 3:4. Kohut keskelt.
Märt Roosna, Matosinhos: 3:3. Täht lööb palli pauguga maha ja paneb saali rõkkama.
Märt Roosna, Matosinhos: 2:3. Krisko rünnak.
Märt Roosna, Matosinhos: 2:2. Taas saab Teppan rünnata ühese bloki vastu ja lööb ära.
Märt Roosna, Matosinhos: 1:2. Presinski äss, Kollol läks pall läbi näppude.
Märt Roosna, Matosinhos: 1:1. Presinski keskelt.
Märt Roosna, Matosinhos: 1:0. Teppano rünnak. Kollo servi ei saadud häsi kätte.
Märt Roosna, Matosinhos: Mäng algab!
Märt Roosna, Matosinhos: Hümnid kuulatud ja lähebki asjaks. Kas Eesti koondise Kuldliiga tee jätkub või saab õnnetu lõpu?
Märt Roosna, Matosinhos: Eesti algkoosseis on sama nagu viimases mängus Belgiaga: Kert Toobal, Renee Teppan, Robert Täht, Kristo Kollo, Timo Tammemaa, Andri Aganits ja libero Rait Rikberg.
Märt Roosna, Matosinhos: Tere, head võrkpallisõbrad! Alustame ülekannet Rakvere spordihallist. Ühtlasi tuleb täna silm peal hoida ka 21.30 algaval Belgia ja Rootsi mängul. Eeldada muidugi võib, et Belgia võtab koduplatsil kindla võidu.