Selver suutis oma mängu suurepäraselt käima saada, võites Saaremaa kodusaalis kaks esimest geimi 25:20 ja 25:20. Siis ärkasid ka saarlased, minnes kolmandat geimi 7:3 juhtima ja haarates õige pea juba 17:12 eduseisu. Geimivõit Saaremaale 25:19, vahendab volley.ee.

Neljas vaatus kulges tasavägiselt, kuni Saaremaa geimi lõpuosas kolmepunktilise eduseisu kätte sai (20:17). Selver jõudis aga punkti kaugusele (20:21) ja lõpp kulges punkt-punkti heitlusena, kuni Taavi Nõmmistu serviviga andis 25:23 geimivõidu Saaremaale.

Otsustav viies vaatus oli äärmiselt tasavägine, pooltevahetusele mindi pärast Oliver Orava rünnakut Selveri 8:7 juhtimisel. Rauno Tamme hanitusest pääses kodumeeskond 11:10 juhtima, blokipunkt lisaks ja Saaremaa edu oli 12:10. Albert Hurda rünnakust jõudis Selver veel punkti kaugusele 13:14, ent Tomaš Halanda rünnak lõpetas geimi 15:13 ning kogu kohtumise 3:2 (20:25, 20:25, 25:19, 25:23, 15:13) Saaremaa kasuks. Ühtlasi tähendas see, Saaremaa pääses klubi ajaloos esmakordselt Eesti meistrivõistluste finaali.

Võitjate parimaks kerkis täna vahetusest sekkunud Hindrek Pulk, kes tõi 18 punkti (+8), Rauno Tamme lisas 17 (+12) ja Tomaš Halanda 16 (+4) punkti. Urmas Tali juhendatava meeskonna vastuvõtuprotsendiks tuli 52,9, rünnakuid realiseeriti 50,8-protsendiliselt. Blokipunkte kogunes 11 ja servil löödi 5 ässa (vigu kogunes 19).

Selveri resultatiivseimana tõi Oliver Orav 21 punkti (+15), Taavi Nõmmistu lisas 17 (+5) punkti. Selveri vastuvõtt oli 65,1%, rünnak 44,9 protsenti. Serviga saadi punkte 10 (tehti 20 serviviga) ja blokipunkte kogunes 12.

Teises poolfinaalpaaris juhib Tartu Bigbank seeriat samuti 2:0 Pärnu VK vastu. Selle võitluspaari järgmine mäng toimub pühapäeval kell 16.30.