Balti liiga poolfinaalis üllatuslikult Tartut ja finaalis Pärnut löönud Rakvere näitas, et see polnud juhus. Kui meistrivõistluste poolfinaalseeria avamängus jäädi võõrsil Bigbankile alla 2:3, siis täna anti vastastele geimides 23, 21 ja 30 punkti. Rakvere kontrollis kõiki kolme geimi algusest peale üsna veenvalt, ehkki lõpud läksid paaril puhul nugade peale. Kolmandas geimis sulas Rakverel Bigbanki ameeriklasest leegionäri Michael Michelau servide tõttu eduseis 22:18, ent seegi pikk geim kuulus Urmas Tali hoolealustele.

Mõlemad meeskonnad ründasid hästi, Rakvere realiseerimisprotsent oli 58, Tartul 55. Eriti enesekindlalt tegutses Lääne-Virumaa sidemängija Artis Caics, kes jagas rünnaku ilusti laiali. Võitjatele tõi Siim Põlluäär 18, Kevin Saar 15 ja Tanel Uusküla 7 punkti, Bigbanki poolt tegutses pea pidurdamatult lätlane Toms Vanags, kuid tema 23 punktist jäi väheks, teised ei toetanud piisavalt. Bradley Gunter lisas 12 punkti, ülejäänud kahekohalise summani ei jõudnud. STATISTIKA

Kolme võiduni mängitav seeria jätkub laupäeval Tartu Ülikooli spordihallis.

Täna toimus ka 5.-6. koha seeria teine mäng. Avamängu võitis eile üllatuslikult TTÜ 3:1. Täna ei jätnud Järvamaa kodusaalis midagi juhuse hooleks, võites 25:19, 25:22, 25:17. Seejärel peeti kuldne geim, sealgi olid Laimons Raudsepa pallurid paremad 15:11 ning pälvisid ikkagi viienda koha.