Vägeva põnevusmängu pakkusid eelmise hooaja karikafinalist TTÜ ja Saja Liiga liider Bigbank Tartu. Enam kui kaks tundi väldanud kohtumise võitis TTÜ 3:2 (28:26, 21:25, 25:20, 21:25, 15:13), kirjutab volley.ee.

Viiendas geimis juhtis Tartu 9:5 ja 10:7 ning viimast korda pärast Kristo Kollo edukat rünnakut 13:12. Järgnesid TTÜ meeskonna kaks edukat blokki ja matši lõpetas Saja Liiga skoorikuninga Sander Rätsepa ässpalling. TTÜ diagonaalründaja jätkas seejuures oma üle kahekümnepunktiliste mängude seeriat, panustades täna võitu 22 punkti. Taavi Arula lisas 18 ja 11-ga plussi jäänud Siim Ennemuist 13. Tartu poolel oli parim 17 punktiga Taavi Nõmmistu, Henri Treiali saldosse kogunes 16, neist koguni kuus blokis. Rünnakul olid võistkonnad peaaegu identesed. Mõlemal oli 134 tõstet, millest Tartu lõi punktiks 57 ja TTÜ 56.

Pärnu alistas Selveri

Pärnu ja Selver Tallinna mängus haaras suvepealinna meeskond küll kohe initsiatiivi, ent avageimi keskel oli pealinnaklubi juba 17:11 ees ning vormistas võidu 25:16. Ülejäänud kolmes geimis Pärnu enam ohje käest ei andnud ja võitis mängu 3:1 (16:25, 25:22, 25:19, 25:19). Matši suurim punktitooja oli 22-ga Selveri meeskonna austraallasest diagonaal Lincoln Williams, kes jäi aga vaid viiega plussi. Pärnu liidri efektiivsusnäitaja oli veidi parem (+7), punkte kogunes tal 17.

Esimese meeskonnana tagas pääsu poolfinaali Järvamaa Võrkpalliklubi. Eelmisel nädalal toimunud avamängus suutis esiliigas palliv VK Täht kesk-Eesti klubilt geimi näpsata, täna lõppes matš kolme geimiga. Järvamaa võitis kohtumise 25:17, 25:21, 25:23.

Võitjate poolel tegi suurepärase partii vanameister Kristjan Õuekallas, kelle arvele jäi 22 punkti. Rünnakul lõi ta 32 tõstest punktiks 19, lisaks kaks blokipunkti ja üks ässpalling. Vastuvõtul oli tema näitaja 62 protsenti, suurepäraseid vastuvõtte oli 39 protsenti. Õuekallase efektiivsusnäitaja oli +17. Kaotajatele tõi Dmitri Korotkov kuraditosin punkti.

Neljandas veerandfinaalis spurtis esiliigameeskond TTÜ/Kiili Rakvere Võrkpalliklubi vastu küll 25:23 geimivõiduga juhtima, ent järgmised kolm kuulusid koduvõistkonnale. Matšivõit seega Lääne-Virumaa klubile 3:1 (23:25, 25:17, 25:18, 25:14).

Mõlemad meeskonnad näitasid väga head ründemängu. TTÜ/Kiili lõi punktiks 54,8 protsenti tõstetest ja Rakvere koguni 65,4. Võitjate parim oli Kevin Saar 18 punktiga, Andris Õunpuu lisas 13. Esiliigavõistkonnale tõid Mihkel Sepp ja Ahto Tuuling mõlemad kümme punkti.

Karikavõistlustel selguvad edasipääsejad kahe kohtumise kokkuvõttes, vaid finaal on ühemänguline. Esmalt loetakse võitude arvu, siis punkte (3:0 ja 3:1 võit annavad võitjale kolm, 3:2 võitjale kaks ja kaotajale ühe punkti) ja kui need on ka võrdsed, selgitab edasipääseja 25 punktini mängitav kuldne geim.