Kui Kohila naiskonna 3:0 (12, 24, 16) võiduga lõppenud seeria avamäng pakkus põnevust vaid teises geimis, siis teine vaatus oli finaalivääriline - TTÜ kaotas kodusaalis 2:3 (-23, -23, 20, 14, -13).

Tänane ja ühtlasi kolmas mäng kuulus aga täielikult Peeter Vahtra juhendatavale Kohilale, kellel kulus tiitli vormistamiseks vaid mõned minutid üle ühe tunni. Geimides anti TTÜ-le vastavalt 14, 19 ja 9 punkti.

Kohila esinduse võitu andis suurima panuse Maarja Kerner, kes tõi üleplatsinaisena 14 punkti. Kertu Laak lisas võitjate aktivasse 9 silma. Kaisa Õunpuu kogus TTÜ resultatiivseimana 8 punkti.

Kui pallingu vastuvõtul näitasid võistkonnad võrdset 43-protsendilist täpsust, siis ülejäänud tähtsamad statistilised elemendid olid selgelt Kohila võistkonna kasuks: rünnak 49%-34% ja blokipunktid 7-1. Seejuures eksisid kohilannad rünnakul vaid neljal korral, millest üks lõppes TTÜ blokis. Samuti lõid võõrustajad koguni kümme serviässa TTÜ kolme vastu.

2013. aasta sügisel kõrgliigas Vahtra juhendamisel kõrgliigas mängima hakanud Kohila naiskond võitis tiitli ka mullu, kui alistas finaalseerias 3:1 TTÜ.