FOTOD: Kirgede möll! Kreegi punane kaart maksis Eestile ilmselt punkti, kuid võit Läti üle tuli!

(62)
Fotod ja videointervjuud!

Eesti võrkpallikoondis alustas täna 2017. aasta Euroopa meistrivõistluste valiksarja play-off'i Lätiga, võites tulemusega 3:2. Korduskohtumine toimub pühapäeval, 9. oktoobril Tondiraba jäähallis.

Eesti võitis avageimi 25:17, kuid kaotas teise 16:25. Kolmas taas meile 25:19. Umbes 400-pealine Eesti toetajaskond rõkkas, 1900 lätlast vaikis hetkeks pettunult. Aga mitte kauaks.

Neljandas geimis juhtis Eesti veel 17:14, kuid kaotas lõpuks 22:25. Murdemomendiks oli see, kui temporündajal Ardo Kreegil tekkis blokki tabanud löögi järel sõnasõna teda soorituse järel provotseerinud Andis Cimoškaga. Lätlane sai kollase kaardi, aga kuna Kreegil oli juba kollane all, sai tema punase, mis tähendas lisapunkti Lätile ning see tõi viigi 17:17. Edasi muutusid lätlased enesekindlamaks, Eesti palluritele lasti servi eel kõrvulukustavat vilet.

Viiendast geimist kujunes oodatult tõeline thriller. Eesti pääses Ardo Kreegi ründalöögist ette 9:7 ja Kert Toobali ühese bloki järel juba 10:7. Edu enam käest ei antud, Robert Täht ründas järjest targalt ja tulemuslikult ning Hermans Egleskalnsi serviviga tegi lõpunumbriteks 15:12. PROTOKOLL

"Arvan, et lätlased pabistasid rohkem. Eriti esimeses geimis väristasid," sõnas Täht, kes tõi Eesti resultatiivseimana 19 punkti. Keith Pupart tõi 12 ja Oliver Venno 11 silma, Andri Aganits toetas võistkonda 9 ning Ardo Kreek 8 punktiga, üheks geimiks platsile pääsenud Timo Tammemaa ja sidemängija Kert Toobali arvele jäi 3 punkti.

"Kokkuvõttes on selline raske võit igal juhul parem, kui 2:3 ketukas," rääkis Pupart, kes rõhutas, et Eesti saab võita vaid meeskondlikult mängides. "Meil pole superstaare."

Kokkuvõttes nii oligi. Avageimis särasid Täht ja Venno, teises ei lasknud lätlased meil suurt midagi teha. Kolmandas hiilgas Aganits viie punktiga, neljandas tõi uut energiat väsinud Vennot vahetanud Teppan, viiendas tõi paar olulist punkti Pupart ja lõpp oli puhas Tähe show. Kogu matši märksõnaks oli kaitsemäng ja siinkohal sööbisid mällu eelkõige libero Rait Rikbergi, Puparti ja Toobali tegevus.

"Täna ei töötanud meie serv. Eesti vastuvõtt oli korras ja just seda te vajategi," rääkis lätlaste sidemängija Deniss Petrovs, kui täismaja ehk 2300 silmapaari ees oli valus kaotus saadud. "Te saite abi pingilt ja Täht oli väga kõva. Aga me oleme enesekindlad ja usume, et suudame Eestis näidata paremat mängu ja võita."

Videointervjuud:

ENNE MÄNGU

"Mõlemal meeskonnal on võrdsed võimalused. Oleneb, kuidas keegi paremini minema saab. Meie eeliseks on vahest see, et teine mäng toimub Eestis. Alati on lõpetada hea kodus. Kui peaks ka kuldne geim tulema, siis seda on Eestis parem mängida," rääkis Oliver Venno eilse treeningu järel Delfile ja Eesti Päevalehele.

"Tänase trenni pealt tundub, et meeskond on värske ja kõik on valmis mängima."

Läti võitis valiksarja teises ringis mõlemas matšis nii Horvaatiat kui ka Iisraeli, üks võit saadi ka viimasel viiel EM-finaalturniiril mänginud Slovakkia üle. Alagrupi esikoht ja otsepääse jäi lätlastel vaid halvema geimide suhte taha.

"Ees ootab põhimõtteline vastasseis. Koondiste tasandil mängisime Lätiga viimati enam kui kolm aastat tagasi ja kõik meie omavahelised mängud on alati olnud ülitasavägised. Kindlasti saab see nii olema ka eesolevates matšides," ütles rahvusmeeskonna kapten Kert Toobal Eesti Võrkpalli Liidu kodulehel.

Euroopa meistrivõistlustele pääseb koondis, kes kogub kahe mängu summas rohkem punkte. 3:0 ja 3:1 edu annab võitjale kolm ja kaotajale null punkti, 3:2 edu võitjale kaks ja kaotajale ühe. Kui kahe mängu saldo on meeskondadel võrdne, selgitab edasipääseja 15 punktini mängitav kuldne geim.

Eesti - Läti
Silver: Võit olemas. hea töö mehed!!!
Karl Rinaldo: Täname kõiki jälgimast ning kohtumiseni juba järgmisel pühapäeval Tondirabas! Seal pole vaja enam liveblogi jälgida, vaid tuleb saali tulla.
Kerli: Närv ütleb ülesse
Karl Rinaldo: 15:12 Läbi! Läbi! Läbi! Egleskalns servib võrku. Eesti võidab kohtumise 3:2!
Karl Rinaldo: 14:12 Egleskalns ründab täpselt piiri peale.
Karl Rinaldo: Ja Täht ise servib ka.
Karl Rinaldo: 14:11 Kolm MATŠPALLI! Taas Täht, kes muu!
Karl Rinaldo: 13:11 Täht saab blokis küll käe vastaste rünnakule ette, aga punkti meile ei tule.
ben: Täht on TÄHT!!!
Karl Rinaldo: Järjekordne timeout samuti peetud.
Karl Rinaldo: Nüüd on nii Eesti kui Läti publik püsti tõusnud. Pinget jagub veel küllaga.
Karl Rinaldo: 13:10 Ja veel üks superrünnak TÄHELT! Kaks punkti veel.
Karl Rinaldo: 12:10 Täht lööb nurgast palli maha! Kontrastid publikus - lätlased jäävad täiesti vakka, eestlased aga juubeldavad.
Karl Rinaldo: 11:10 Punkt siiski üsna kergelt lätlastele.
Karl Rinaldo: Andres Toobal vahetusest servima.
Karl Rinaldo: 11:9 Aga Tähte see ei morjenda - teravalt blokist mööda ja vastaste väljakupoolele maha!
Karl Rinaldo: Lätlased tõusevad pärast timeouti püsti.
Karl Rinaldo: 10:9 Lätlaste blokk peatab Teppani rünnaku.
Karl Rinaldo: 10:8 Pika pallivahetuse lõpetab Egleskalns.
Karl Rinaldo: 10:7 Toobali Ü-H-E-N-E blokk! Ja vahe pluss kolm!
Karl Rinaldo: 9:7 Serv on Rikbergil hästi käes ja järgneb Kreegi edukas temporünnak!
Karl Rinaldo: 8:7 Ja Teppan servib võrku.
Karl Rinaldo: Meeskonnad vahetavad pooli.
Karl Rinaldo: 8:6 Egleskalns ründab ootamatult auti!
Karl Rinaldo: 7:6 Segadusi kaitses, aga Teppan lööb lõpuks ikkagi palli blokist auti!
Karl Rinaldo: 6:6 Aganits servib võrku.
Karl Rinaldo: 6:5 Saame kaitses palli kätte ja Pupart realiseerib uuesti!
Karl Rinaldo: 5:5 Pupart nurgast resultatiivselt!
Karl Rinaldo: 4:5 Teppan ründab paraku kolmese bloki alumisse osasse ning pall lendab kiirelt meie väljakupoolele maha.
Karl Rinaldo: 4:4 Saušs blokist auti.
Karl Rinaldo: 4:3 Aganitsa blokk toob meile pingelise pallivahetuse lõpetuseks punkti!
Karl Rinaldo: 3:3 Teppan vastaste kätest auti. Meile sobib.
Karl Rinaldo: 2:3 Saušs teeb nurgast oma töö kenasti ühese bloki vastu ära.
Karl Rinaldo: 2:2 Täht suunab keerulise palli blokist auti!
Karl Rinaldo: 1:2 Tähelt kiire rünnak, kuid Läti blokk on kenasti kohal.
Karl Rinaldo: 1:1 Kreegi iga eksimust - nii nagu nüüdki servilgi - tähistab publik nagu mängu võitu.
Karl Rinaldo: 1:0 Geim algab Petrovsi selge serviveaga.
Karl Rinaldo: Kapten Toobal võtab meeskonna veel enne geimi algust kokku ja ütleb paar julgustavat sõna. Oleme valmis.
Karl Rinaldo: Alustame viiendat geimi jrägneva koosseisuga: Kert Toobal, Keith Pupart, Robert Täht, Rait Rikberg, Andri Aganits, Ardo Kreek ja Renee Teppan.
Karl Rinaldo: 22:25 Teppan servib meetri jagu auti ja seis on 2:2. Ees ootab otsustav geim!
Karl Rinaldo: Kiire vahetus: Andres Toobal tuleb Kert Toobali asemel sisse blokki tugevdama.
Karl Rinaldo: 22:24 Teppan lahendab nurgast kenasti ning püsti tõusnud lätlased veel juubeldada ei saa.
Karl Rinaldo: 21:24 Vanags lõpetab pallivahetuse täpse rünnakuga - kolm geimpalli vastastel.
Karl Rinaldo: 21:23 Mõned hetked tagasi väljakule naasnud Saušs toob nurgast punkti.
Karl Rinaldo: 21:22 Teppan lahendab keerulise olukorra kavalalt, suunates palli kenasti kahesest blokist mööda.
Karl Rinaldo: 20:22 Järgneb Egleskalnsi serviäss.
Karl Rinaldo: 20:21 Täht servib auti.
Karl Rinaldo: 20:20 Aganitsa temporünnak pole taas kuigi veenev, aga toob seekord vähemalt punkti.
Karl Rinaldo: Timeout ja ees on ootamas mängumeeste punktid.
Karl Rinaldo: 19:20 Toobali ja Aganitsa koostöö ei klappi kohe üldse - palli ei suudetagi üle võrgu suunata...
Karl Rinaldo: 19:19 Egleskalns realiseerib. Mängu on tulnud pärast Kreegi ja Cimoška sõnasõda parasjagu emotsioone ja viha, iga meie mehe servi ajal kõlab kõva vile.
Karl Rinaldo: 19:18 Serviviga võõrustajatelt.
Karl Rinaldo: 18:18 Lätlaste temporünnak pole kuigi veenev, ent meie mehed seda siiski kätte ei saa.
Karl Rinaldo: 18:17 Lätlastel võimalus kohe ka juhtima minna, aga Vanags, ikkagi tartlane, ründab õnneks auti.
Karl Rinaldo: 17:17 Cimoška paneb Kreegi löögile bloki ette. Järgneb samade meeste vahel sõnavahetus ning kohtunik karistab esmalt lätlast kollase ning seejärel meie meest punase kaardiga! See tähendab meile punktikaotust.
Karl Rinaldo: 17:15 Punkt-punkti heitlus jätkub, Vanagsi näol on leidunud lätlastel hetkel mees, kes pallid maha lööb.
Karl Rinaldo: 16:14 Vanags mängib suurepäraselt meie bloki üle.
Karl Rinaldo: 16:13 Puparti järjekordne blokk viib Eesti teisele tehnilisele ajale kolmepunktilises eduseisus! Üheksa punkti veel ja mäng on meie.
Karl Rinaldo: 15:13 Laome Egleskalnsile bloki ette, aga pall läheb Kreegi käest siiski napilt auti.
Karl Rinaldo: 15:12 Ja Puparti ühene blokk toob meile veel ühe punkti!
Karl Rinaldo: 14:12 Pupart lööb palli maha!
Karl Rinaldo: 13:12 Ebamugav hetk - pall tuli kiirelt ja ootamatult üle võrgu ning Teppan ja Aganits võtsid viimasel hetkel mõlemad käed alt ära, arvates, et teine võtab palli. Ei võtnud kumbki.
Karl Rinaldo: 13:10 Cimoška serv meetri jagu auti.
Karl Rinaldo: Vahetus lätlastel: Saušs välja ja Aivars Petruševics esmakordselt sisse.
Karl Rinaldo: 11:8 Kreegi temporünnak kasvatab eduseisu.
Karl Rinaldo: 10:8 Dramaatiline punkt. Meie mehed apelleerivad, et vastane oli puudutas selgelt võrku, kui meie parasjagu võrgu alt palli kaitses üles tõime. Kohtunik ei tee midagi ning punkt lõpuks hoopis vastastele.
Karl Rinaldo: 10:7 Kreegilt blokipunkt ning Rikberg hüppab talle suisa sülle seepeale!
Karl Rinaldo: Rõõm on näha, et laine moodustamisel teevad vennasrahvad publikus kõvasti koostööd - tulemuski igati kiiduväärne.
Karl Rinaldo: 8:6 Kreegi edukas temporünnak viib Eesti tehnilisele ajale kahepunktilises eduseisus!
Karl Rinaldo: 6:6 Saušsi serv on sedavõrd võimas, et Täht seda kätte ei saa.
Karl Rinaldo: 6:4 Teppanilt kaunis rünnak diagonaali.
Karl Rinaldo: 5:4 Pikk pallivahetus lõpeb meile kurvalt - Rikbergi ülaltsöödul läheb pall läbi käte ja kukub maha.
Karl Rinaldo: Saalis on internetiga omajagu probleeme, mistõttu päris igat punkti kahjuks teieni tuua ei saa.
Karl Rinaldo: 4:3 Pupartilt täpne rünnak!
Karl Rinaldo: Neljandat geimi alustab diagonaalis Teppan, kõik muu niin nagu harjunud.
Karl Rinaldo: 2:1 Kreegilt ja Teppanilt geimi algusesse punkt.
Karl Rinaldo: Neljandat geimi alustab diagonaalis Teppan, kõik muu nii nagu harjunud.
Märt Roosna: Kolmandas geimis säras 5 punkti toonud Aganits, Täht ja Pupart lisasid 3.
Karl Rinaldo: Niisiis vähemalt üks punkt on meil tänasest mängust käes. Juhul, kui matši siiski peaksime kaotama, piisaks kodus edasipääsuks igal juhul 3:1 võidustki.
Karl Rinaldo: 25:19 Tähe ründelöök lõpetab kolmanda geimi! 2:1 meile.
Karl Rinaldo: 24:19 Ja Täht suunab keerulisest olukorrast palli ka auti.
Karl Rinaldo: 24:18 Egleskalnsilt kena blokk, õnneks geimpalle jagub.
Karl Rinaldo: 24:17 Geimpallid meile.
Karl Rinaldo: 23:16 Toobal lahendab seekord ise!
Karl Rinaldo: 22:16 Vanags nurgast resultatiivselt.
Karl Rinaldo: 22:15 Ja Kreek tempost!
Karl Rinaldo: 21:15 Pupart servib auti.
Karl Rinaldo: 21:14 Lätlased võrgus.
Karl Rinaldo: 20:14 Vahetusest sekkunud Tartu Bigbanki nurgamees Toms Vanags paneb meie meestele bloki ette.
Karl Rinaldo: 20:13 Teppan ründab blokist auti!
Karl Rinaldo: 19:12 Teppan alustab resultatiivselt!
Märt Roosna: Pagan! Kõik teeme õigesti, Tähe löök oli super, aga Läti kaitse on imeline.
Märt Roosna: Täna Cretu pikalt ei mõtle.
Märt Roosna: Teppan on tulnud Venno asemele.
Karl Rinaldo: 18:11 Egleskalns lööb ka raske palli seekord maha.
Karl Rinaldo: 18:10 Venno jätab kahjuks taas võimaluse realiseerimata. Eduseis esialgu õnneks veel küllalt turvaline.
Karl Rinaldo: 18:9 Ja Täht eksib servil selgelt.
Karl Rinaldo: 18:8 Aganits lööb palli võrgu kohalt kõvasti maha!
Karl Rinaldo: 17:8 Tempomees Švans saab võrgust umbes pooleteise meetri kauguselt rünnata, kuid üle võrgu pall ei jõua.
Karl Rinaldo: 16:8 Eesti kasvatab vahe juba kaheksapunktiliseks. Ja seda vaatamata tõsiasjale, et Venno on järjest mitu rünnakut realiseerimata jätnud.
Karl Rinaldo: 15:8 Täht lahendab rünnaku kindlalt.
Karl Rinaldo: 14:7 Venno saab rünnata, aga palli maha ei löö. Tundub, et meie diagonaalründaja füüsiline vorm pole hetkel lihtsalt piisav mängu lõpuni mängimiseks.
Karl Rinaldo: 13:6 Meie mehed viskuvad järjest plakatitesse, et palli ära päästa. Kolmest puutest jääb seekord väheks, aga meie poolehoidjad tõusevad meeskonna püüdluse tunnustamiseks püsti ja aplodeerivad.
Märt Roosna: Aga ei, juba on Petrovs ja Egleskalns tagasi.
Karl Rinaldo: 12:5 Buividsi vahetus piirdub mõne pallivahetusega, Egleskalns tagasi sisse.
Märt Roosna: Läti on toonud platsile sidemängija Caicsi ja diagonaalründaja Buividsi. Plaan sama, nagu Cretul eelmises geimis: äkki suudavad suures kaotusseisus pöörde tuua, kui mitte saavad vähemalt põhimehed (Petrovs ja Egleskalns) puhata.
Karl Rinaldo: 11:4 Buivids alustab puiselt ja lööb kaugele auti.
Karl Rinaldo: 10:4 Äsja tempost punkti toonud Švans eksib servil.
Karl Rinaldo: 9:4 Tempot kasutab Petrovs meeleldi ja rohkesti - nüüdki tuleb punkt just sealt.
Karl Rinaldo: 9:3 Vastased eksivad servil.
Karl Rinaldo: Vilde teeb diagonaalründaja positsioonil vahetuse: kahvatu Egleskalns välja ja uut hooaega Pärnus alustav Edvarts Buivids sisse.
Karl Rinaldo: 8:2 Švans tempost auti ja meie eduseis tehnilisele ajale vastu minnes on juba kuus silma!
Karl Rinaldo: 7:2 Aganitsa temporünnak toob meile punkti.
Karl Rinaldo: 6:2 Mängu pikima pallivahetuse lõpetab resultatiivse rünnakuga Šauss.
Karl Rinaldo: 6:1 Täht lööb raudselt tänase mängu kiireima servi - tasuks kindel punkt!
Karl Rinaldo: 5:1 Tehnilist praaki lätlastelt.
Karl Rinaldo: 4:1 Vastaste halva vastuvõtu realiseerib Pupart!
Karl Rinaldo: 3:1 Venno! Seekord suunab palli targalt diagonaali - sinna, kus kedagi ootamas pole.
Karl Rinaldo: 2:0 Eesti jaoks algab geim hästi - esmalt eksivad vastased rünnakul ning seejärel on Aganits blokis mees omal kohal!
Karl Rinaldo: Põhimehed naasevad geimi alguseks väljakule ehk nii Aganits, Venno kui Pupart on tagasi platsil.
Karl Rinaldo: Pupart ja Täht olid teises geimis kehvad, Venno samuti. Vaatame, kes alustavad kolmandat geimi.
Märt Roosna: Ma ei ütleks, et Eesti mängis teises geimis kohutavalt halvasti, pigem Läti sundis neid sedasi mängima. Küsimus on, kas nüüd suudetakse mängu tagasi tulla? 1:3 kaotus tähendaks 0 punkti meile ja 3 Lätile.
Karl Rinaldo: 16:25 Publik tõuseb geimpalliks püsti ja temporünnak toobki võõrustajatele geimivõidu. 1:1!
Karl Rinaldo: 16:24 Tammemaa suunab palli kenasti punktiks.
Karl Rinaldo: 15:24 Tamme ei saa servi kätte.
Karl Rinaldo: 15:23 Täht tabab palli ebaõnnestunult ja lööb võrku.
Märt Roosna: Cretu on teinud kolm vahetust, Vennot asemel on platsil ka Teppan. Arvatavasti on ta aru saanud, et see geim on läinud ning annab põhikoosseisule puhkust. Usun, et kolmandat geimi alustab tavapärane algkoosseis.
Karl Rinaldo: Eesti teeb lühikese aja sees kaks vahetust: Rauno Tamme sekkub Puparti ja Renee Teppan Venno asemel.
Karl Rinaldo: 13:20 Venno serv on täna olnud tõesti suurepärane, paraku punkti see hetkel ei too - saame küll rünnakuvõimaluse, aga Venno ise ründab kolmesesse blokki.
Märt Roosna: Venno lõi suurepärase servi, kuid punkti see ei too. Läti on teises geimis mänginud hiilgavalt.
Karl Rinaldo: 13:19 Venno lööb palli maha.
Karl Rinaldo: 12:18 Tammemaalt tubli temporünnak.
Karl Rinaldo: 11:18 Pupart ründab seekord lausa võrku. Miinus seitse.
Karl Rinaldo: 11:17 Pupart läheb hanitama, aga pall jääb vastaste blokis pidama ning kukub meie väljakupoolele maha.
Märt Roosna: Teine geim kipub kulgema lätlaste dikteerimisel, kuid mängu atmosfäär on endiselt super. Tegu on täismajaga, paljud inimesed seisavad püsti.
Karl Rinaldo: 11:16 Serviäss võõrustajatelt veel otsa ka.
Karl Rinaldo: 11:15 Harukordne vaatepilt: Täht ja Pupart lähevad mõlemad rasket palli ründama. Pall jõuabki kuidagi üle võrgu, aga lätlased saavad kätte ja võtavad ka punkti.
Märt Roosna: Jah, Tammemaa mängu tulek on veidi üllatav, aga esimese rünnaku lõpetab ta edukalt.
Karl Rinaldo: 11:14 Kaitsepalli saame kätte ning Toobal tõstab väljaku äärest Tähele, kes lööb palli tagaliinist blokist auti!
Karl Rinaldo: 10:14 Tammemaa toob oma esimese punkti! Vahe siiski juba neli.
Karl Rinaldo: Tammemaa sekkumine on märkismiväärne seetõttu, et senisel valikturniiril on Cretu kolmanda tempomehena kasutanud Henri Treialit.
Karl Rinaldo: 9:12 Venno lööb palli kindlalt maha.
Karl Rinaldo: Vahetus tulebki: Aganits välja ja Tammemaa esmakordselt sisse.
Karl Rinaldo: 8:12 Ja veel üks sarnane punkt. Cretu kutsub vahetusmeeste nurgast enda juurde Timo Tammemaa.
Karl Rinaldo: 8:11 Selles geimis on pikemad pallivahetused läinud pigem vastastele - nii ka seekord.
Karl Rinaldo: 8:9 Toobal ja Täht kombineerivad kiire rünnaku, millele mehed teisel pool võrku ei suuda reageerida.
Karl Rinaldo: 7:8 Švans kingib servijoone tagant.
Karl Rinaldo: 6-8 Tehnilisele ajale läheb esmakordselt eduseisus kodumeeskond. Publik skandeerib "Latvija, Latvija!"
Karl Rinaldo: 6:7 Rikberg teeb servi vastuvõtul I-M-E-L-I-S-T tööd - taas saab ta kõva servi suurepäraselt kätte! Ja järgneb meie täpne rünnak.
Karl Rinaldo: 5:6 Lätlaste ründeliider Egleskalns pole täna end kindlasti parimast küljest näidanud. Oma osa on selles olnud kindlasti ka meie heal kaitsel. Seekord ründab lätlane auti.
Karl Rinaldo: 4:6 Venno edukas ründelöök vaigistab pika pallivahetuse lõpetuseks kodumeeskonna poolehoidjad.
Karl Rinaldo: 3:6 Täht servib meetri jagu auti.
Karl Rinaldo: 3:5 Cimoška serviseeriale teeb lõpu Täht.
Märt Roosna: Kui avageimis lõi Täht ära 7st 6, siis teist geimi alustas ta kahe rünnakuveaga. Läti ei ole lasknud end avageimist verest välja lüüa.
Karl Rinaldo: 2:5 Ja Vennole laotakse kindel blokk ette...
Karl Rinaldo: 2:4 Pupart eksib servi vastuvõtul.
Karl Rinaldo: 2:2 Puparti rünnakule saavad lätlased küll käe vahele, ent mitte piisavalt - punkt meile.
Karl Rinaldo: 1:1 Meil tekib kohe ka võimalus veel üks punkt võtta, aga Täht lööb seekord võrgu ülemise ääre kaudu palli auti.
Karl Rinaldo: 1:0 Alustame ka teist geimi punktiga - autoriks Venno!
Märt Roosna: Numbrid kinnitavad mu juttu. Eesti servivastuvõtt 64%, Lätil 41%, Eesti rünnak 73% (!), Lätil 46%.
Märt Roosna: Julgeksin öelda, et avageimis nägime ilusat ja haaravat võrkpalli. Eriti Eesti poolt, kes sai lätlaste servi kätte ja tegi ise oluliselt vähem vigu rünnakul ja servil. Täht on toonud 6 ja Venno 5 punkti.
Karl Rinaldo: 25:17 Ja me realiseerimine kohe esimese geimpalli - Pupart blokist auti!
Karl Rinaldo: 24:17 Aganitsa resultatiivne rünnak toob Eestile suisa seitse geimpalli!
Karl Rinaldo: 23:17 Lätlased tempost.
Karl Rinaldo: 23:16 Toobalilt planeeriv serviäss!
Karl Rinaldo: 22:16 Venno kolmese bloki vastu, aga toob siiski punkti!
Karl Rinaldo: 21:16 Eesti serv on olnud täna laitmatu, kuid seekord lahendavad naabrid kolmese bloki vastu rünnaku ära. Tõsi, Täht jäi käte üles seadmisega ka veidi hiljaks.
Karl Rinaldo: 20:15 Pupart servib auti.
Karl Rinaldo: 20:14 Saame kaitses palli kätte ja Täht realiseerib!
Märt Roosna: Lätlased teevad meist vigu rohkem. Hea uudis on see, et nii Vennol kui ka Tähel tundub olevat hea päev.
Karl Rinaldo: 19:14 Täht blokist auti ja Raimond Vilde võtab aja.
Karl Rinaldo: 18:14 Tempomees Švans kindlalt auti.
Karl Rinaldo: 17:13 Vennolt esmaklassiline serv ning pärast kaitsest üles toodud palli ka resultatiivne rünnak!
Karl Rinaldo: 16:13 Toobali tõste keskele Kreegile pole kaugeltki ideaalne, ent mingil moel pall siiski üle võrgu läheb ning meie õnneks just sinna, kus ükski lätlane ootamas polnud.
Märt Roosna: Täht on toonud 4 ja Venno 3 punkti. Läti liider Egleskalns alustas tagasihoidlikult, kuid on end käima saanud. Temalgi kirjas 3 punkti.
Karl Rinaldo: 15:12 Venno blokist auti!
Karl Rinaldo: 14:12 Seekord võtab Rikberg Egleskalnsi superservi suurepäraselt vastu ning Toobal toidab esimest tempot - punkt Aganitsalt!
Karl Rinaldo: 13:12 Egleskalns suunab palli servist täpselt meie piiri peale ning Läti on tõusnus vaid punkti kaugusele.
Karl Rinaldo: 13:11 Toms Švans keskelt.
Karl Rinaldo: 13:9 Tähelt kindel ründelöök, mida tasustatakse punktiga.
Karl Rinaldo: 12:8 Lätlased servivad auti.
Karl Rinaldo: 10:7 Deniss Petrovs, endine Selveri sidemängija, lahendab raske olukorra väga kavalalt ja toob ise punkti lätlastele juurde.
Karl Rinaldo: 10:6 Lätlased eksivad servil ning järgmisel pallivahetusel lööb Täht blokist auti!
Karl Rinaldo: 8:5 Vennolt veel üks võimas serv, aga Ruslans Sorokins lööb nurgast blokist auti.
Karl Rinaldo: Eesti algus on olnud muljetavaldav. Sama saab öelda ka meie poolehoidjate häälekuse kohta.
Märt Roosna: Eesti on alustanud väga hingestatult, näidates suurepärast kaitset. Head servid Aganitsalt ja Vennolt. Läti on kramplikum.
Karl Rinaldo: 8:4 Lätlased mööda piiri auti! Meie edu juba 4 punkti.
Karl Rinaldo: 7:4 Venno superservi saavad lätlased veel kätte, kuid Kreegi blokist palli mööda suunata enam ei suuda.
Karl Rinaldo: 6:4 Täääht tagaliinist!
Karl Rinaldo: 5:3 Venno suunab raske palli suurepäraselt diagonaali ning punktiks!
Karl Rinaldo: 4:3 Pupart kenasti blokist auti.
Karl Rinaldo: 3:3 Punktid seeriast "kingitused naaberrahvale" ehk Täht ja Egleskalns löövad servi sisuliselt seina.
Karl Rinaldo: 2:2 Venno teisel üritusel saab blokist jagu.
Karl Rinaldo: 1:2 Venno lööb palli ühesesse blokki ning publikult kõlab kõrvulukustav rõõmuhüüd.
Karl Rinaldo: Eesti algkoosseis täna: Kert Toobal, Keith Pupart, Robert Täht, Andri Aganits, Ardo Kreek, Rait Rikberg, Oliver Venno.
Karl Rinaldo: 1:0 Internet on siin kaootiline, aga Eesti võidab Toobali servil esimese punkti.
Märt Roosna: Selgunud on, et põhikooseisus alustab täna diagonaalründajatest Oliver Venno.
Karl Rinaldo: Viimased soojendusharjutused on tehtud. Algab tutvustamine.
Märt Roosna: Saalis käib hirmus möll soojenduslöökide ajal. "Latvia! Latvia!" Ja siis: "Eesti! Eesti!" Duell toetajate vahel on alanud! Sekundeerib osavalt puhkpilliorkester, hetkel kõlab legendaarne "YMCA".
Karl Rinaldo: Läti mäng sõltub sidemängijast Deniss Petrovsist ja diagonaalründajast Hermans Egleskalnsist. „Kui nemad mängivad üle keskmise ja teised oma taseme välja, tuleb mängu küll ja veel,” sõnas lätlaste statistik Märt Pajusalu mõne päeva taguses leheloos.
Karl Rinaldo: Lätlased teavad öelda, et Eesti poolehoidjad ostsid eelmüügist 600 piletit.
Märt Roosna: Pool tundi enne mängu on Jelgava Olümpiakeskus võrkpallihuvilistest ummistunud. Õnnetud on need fännid, kes pileteid ette ära ei ostnud. Saba on pikk ja raske on näha, kuidas kõik halli eesruumides ja väljas olevad inimesed sisse ära mahuksid.
Märt Roosna: Saali marssinud Eesti koondislased võeti vastu aplausi ja ergutuskisaga. Õhus on elektrit ja on tunda, et tuleb suurepärane võrkpalliõhtu. Pildil teeb sõrmed soojaks temporündaja Ardo Kreek, kes, tõsi, oma positsiooni tõttu ülaltsööte mängu ajal väga palju jagada ei saa.
Karl Rinaldo: Eesti koondislased saavuvad väljakule sajapealise fännisektori sooja aplausi saatel. Esialgu ei ole veel küll sellist tunnet, et mängime võõrsil.
Märt Roosna: Läti meeskond teeb sooja, eestlased on veel riietusruumis. Publikut on tund enne mängu paarsada.
Märt Roosna: Natuke üle tunni suure mänguni. Valitseb väike oht, et kõik soovijad saali ei pääse. Kohti on 2200 inimesele ja viimaste andmete põhjal on müümata 150 piletit. Aga nagu üks korraldajatest ütles, ei tavatse lätlased pileteid ette ära osta.
Märt Roosna: Tuletame meelde, et EM-pilet mängitakse välja kahe kohtumise kokkuvõttes. 3:0 või 3:1 võit annab 3 punkti, 3:2 võit 2 ja 2:3 kaotus 1 punkti. Kui punktid on kahe mängu järel viigis, selgitab võitja kuldne geim. "Võõral väljakul oleks punkt juba okei, aga ega me selle peale rõkkaks. Eesmärk on teha korralik mäng ja võtta rohkem kui üks punkt," sõnas Eesti koondise kapten Kert Toobal.
Märt Roosna: Nalja ei ole! Esimesed fännid, valdavalt eestlased, jõudsid Jelgava Olümpiakeskusesse juba kaks tundi ja 20 minutit enne suure mängu algust. Viimase info kohaselt on eestlastele siiski eraldatud eraldi fännisektor. Probleemide vältimiseks on kohal ilusates mustades ülikondades ja tumedate päikeseprillidega "mehed mustas" ehk turvateenistus.
Märt Roosna: Kes ei ole veel lugenud, siis nüüd on õige aeg. Ei saa see Läti läbi Eestita... http://sport.delfi.ee/news/vorkpall/eesti/eestlane-kes-vorkpallurite-em-pileti-ule-ei-juubelda?id=75740303
Märt Roosna: Veidi statistikat. Väga tulemuslikult on EM-valiksarjas tegutsenud Läti diagonaalründaja Hermans Egleskalns, kes on 138 tõstest ära löönud koguni 80 (58%). Kokku on ta toonud 92 punkti. Eesti suuremad punktitoojad: Robert Täht 102 (realiseerimine 54%), Ardo Kreek 65 (72%), Renee Teppan 59 (51%), Oliver Venno 43 (42%), Keith Pupart 42 (38%), Andri Aganits 33 (53%). Sidemängija Kert Toobal on hiilanud 10 blokiga, maha on jäänud kõik tema seitse hanitust.
Märt Roosna: Hei-hopsti, väike ja suur võrkpallisõber! Loe, mille poolest sarnanevad Läti võrkpallimeeskond ja Eesti korvpallikoondis. http://sport.delfi.ee/news/vorkpall/eesti/lati-vorkpallitiim-meenutab-varskenenud-eesti-kossukoondist?id=75777599

Loe veel

Eesti koondise koosseis: sidemängijad - Andres Toobal, Kert Toobal; nurgaründajad - Karli Allik, Keith Pupart, Rauno Tamme, Robert Täht; temporündajad - Andri Aganits, Ardo Kreek, Henri Treial, Timo Tammemaa; diagonaalründajad - Renee Teppan, Oliver Venno; liberod - Denis Losnikov, Rait Rikberg. Peatreener: Gheorghe Crețu; treener: Rainer Vassiljev; ÜKE treener: Mirko Fasini; füsioterapeut: Siret Kalbus; statistik: Alar Rikberg; mänedžer: Robin Ristmäe.