FOTOD JA VIDEOD | Võimas finaal! Saaremaa ja Tartu pakkusid publikule tõelise maiuspala

Tartu Ülikooli spordihall oli publikust pungil!

Täna peeti Tartu Ülikooli spordihoones Eesti võrkpalli karikasarja finaalmängud. Naiste finaalis alistas Tartu Ülikool/Eeden ülipõnevas mängus Tallinna Ülikooli 3:2. Ka meeste finaalis läks vaja viit geimi, Saaremaa tuli välja 2:1 kaotusseisust ja seljatas Tartu Bigbanki umbes 1800 pealtvaataja ees 3:2.

MEESTE FINAAL

Mäng oli igati väärt finaali nime. Tase oli korralik, stsenaarium põnev ja ligemale 1800 võrkpallifänni kütsid Tartu Ülikooli spordihalli korralikult kuumaks.

Avageim Tartule 25:23, teine saarlastele 25:18. Ka kolmandat dikteerisid võõrustajad ja võitsidki 25:22. Aga just selles geimis tegi Saaremaa juhendaja Urmas Tali manöövri, mis võis lõpuks saada otsustavaks. Ta võttis geimi keskel välja diagonaalründaja Siim Põlluääre ja pani tema asemel platsile hiljuti hüppeliigese vigastusest paranenud Hindrek Pulga.

Kusjuures Põlluäär oli seni tegutsenud väga korralikult, 2,5 geimiga kogus ta 17 punkti (kasutegur +12; rünnak 56%). Kuid Pulk oli pisut veelgi parem. Saaremaa võitis neljanda geimi 25:15 ja 15:9. Pulk kogus selle ajaga samuti 17 punkti (kasutegur +15; rünnak 63%). Kenasti sekkus pingilt ka Helar Jalg, märkis Tali.

Temporündaja Mihkel Tanila arvele kirjutati 15 punkti (+12; 78%), Tomaš Halanda tõi 13. Tartu parim mees oli igasuguse kahtluseta temporündaja Meelis Kivisild - 21 punkti (+19; 80%). Curtis Stockton lisas 17, Mart Naaber 14 ja Samuel Walker 11 punkti. Ülesannete kõrgusel ei olnud täna kanadalane Brooke Sedore (kasutegur -8), keda asendas Markus Uuskari. STATISTIKA

"Ka eelmine kord Saaremaal oli samasugune üles-alla mäng, mille kaotasime 2:3," nentis Bigbanki juhendaja Oliver Lüütsepp. "Ka siis tuli Pulk täpselt samamoodi sisse. Aga mure oli pigem selles, et me ei saanud oma asjadega hakkama. Täna oli blokk olematu. Kui Pärnu vastu panime 19 blokki, siis täna saime vaid 4. Kindlasti tuleb siinkohal vaadata ka saarlaste sidemängija Alexander Tuschi poole, kes mängu hästi laiali harutas."

NAISTE FINAAL

Naiste finaalmäng kulges ootuspäraselt Ameerika mägedel ja võitja selgitamine nõudis viite geimi. Tartu võitis esimese vaatuse 25:19, Tallinn teise 25:17, Tartu kolmanda 25:20, Tallinna neljanda 25:19. Viiendas suutis Tartu vahetusmängijate toel välja tulla 4:9 kaotusseisust ja võita tänu marulisele lõpuspurdile 15:11. Viimati oli Tartu karika võitnud 20 aastat tagasi.

Kertti Külm tõi võitjatele 12, Ingrid Kiisk 11 ja Kertti Lääne 8 punkti. Tallinna resultatiivseim oli 17 punkti kogunud Dorit Heinastu. STATISTIKA

Võrkpallifinaalid
Märt Roosna: 9:15. Uuskari eksib servil ja mäng on läbi. Saaremaa võitis 3:2 ja tuli karikavõitjaks!
Märt Roosna: 9:14. Kivisild toob Tartule veel ühe punkti.
Märt Roosna: 8:14. Pulga hani.
Märt Roosna: 8:13. Uuskari rünnak.
Märt Roosna: 7:13. Pulk lööb blokist auti.
Märt Roosna: 7:12. Naaber teeb servivea.
Märt Roosna: 7:11. Stocktoni rünnak.
Märt Roosna: 6:11. Oi-oi, Tartu soperdab ja vilistatakse soe pall.
Märt Roosna: 6:10. Walkeri rünnak tagaliinist.
Märt Roosna: 5:10.
Märt Roosna: 4:10. Stockton eksib servil.
Märt Roosna: 4:9. Naabri hanitus toob punkti.
Märt Roosna: 3:9. Halanda rünnak.
Märt Roosna: 3:8. Samuti suurepärase mängu teinud Tanila lööb ässa ja Tartul on vesi ahjus. Aga tartlannad tulid täna viiendas geimis välja 4:9 kaotusseisust.
Märt Roosna: 3:7. Pulk! Ta on täna olnud Saaremaa päästja.
Märt Roosna: 3:6. Stocktoni rünnak.
Märt Roosna: 2:6. Tanila nopib võrgu kohalt punkti.
Märt Roosna: 2:5. Pulgalt pallinguviga.
Märt Roosna: 1:5. Pulgalt pommservi, Tusch lajatab palli võrgu kohalt maha. Time-out.
Märt Roosna: 1:4. Jalg lööb palli maha.
Märt Roosna: 1:3. Kivisild toob juba 20 punkti.
Märt Roosna: 0:3. Rjabuhha äss. Saarlased juba tantsivad veidi. Aga äkki liiga vara?
Märt Roosna: 0:2. Tartu blokk võrgus.
Märt Roosna: 0:1. Sissejuhatuseks blokeerib Jalg Stocktoni löögi.
Märt Roosna: Läheb lahti!
Märt Roosna: 15:25. Mäng viigis 2:2 ja võitja otsustab viies geim!
Märt Roosna: 15:24. Pulk ründab.
Märt Roosna: 15:23. Taas Kivisild, taas temporünnak.
Märt Roosna: 14:22. Naabri serviäss
Märt Roosna: 13:22.
Märt Roosna: 12:21. Walker lööb tagaliinist Rjabuhha blokki.
Märt Roosna: 12:20. Halanda rünnak.
Märt Roosna: 12:19. Pulk lööb ära üsna ebamugava tõste.
Märt Roosna: 12:18.
Märt Roosna: 11:18. Stocktoni serviviga.
Märt Roosna: 11:17. Naaber.
Märt Roosna: 10:17. Halanda rünnak. Mu daamid ja härrad, lõhnab taas viie geimi järele.
Märt Roosna: 10:16. Kivisild keskelt.
Märt Roosna: 9:16. Aga nüüd paneb Pulk Kivisillale bloki! Lõpuks ometi suutis keegi Viljandist pärit temporündajat sulustada.
Märt Roosna: 9:15. Pulk teeb esimese eksimuse, lüües auti.
Märt Roosna: 8:15.
Märt Roosna: 8:14. Pulk lööb palli taas maha.
Märt Roosna: 7:13. Stockton auti,
Märt Roosna: 7:12. Nüüd ei saa Uuskari asemel platsile naasnud Sedore kätte Halanda servi.
Märt Roosna: 7:11. Pulk jätkab suurepärast seeriat.
Märt Roosna: 7:10. Kivisild teeb sama.
Märt Roosna: 6:10. 2.10 pikk Naaber on peremees teisel korrusel ja lööb võrgu kohalt lahtise palli ära.
Märt Roosna: 5:10. Uuskari blokki.
Märt Roosna: 5:9. Pulk lööb palli kõrgelt maha.
Märt Roosna: 3:4. Walkeri rünnak.
Märt Roosna: 2:4. Kivisild teeb oma asja. Segamatult.
Märt Roosna: 1:4. Pulgalt äss!
Märt Roosna: 1:3. Hea serv Pulgalt, Tusch lööb võrgu kohale tulnud palli punktiks.
Märt Roosna: 1:2. Helar Jalg lajatab nüüd kuuli Tartu poolele ja seda kätte ei saada.
Märt Roosna: Päevapilt. Meelis Kivisild on toonud 15 punkti, kasutegur +14, rünnak 88%. Müts maha!
Märt Roosna: 25:22. Aga Kivisild lõpetab geimi. Tartu juhib finaali 2:1.
Märt Roosna: 24:22. Pulk jätkab oma sajaprotsendilist seeriat.
Märt Roosna: 24:21.
Märt Roosna: 23:21. Uuskari lööb blokki ja saarlased ongi peaaegu mängus tagasi.
Märt Roosna: 23:20. Tuschi serviäss annab Saaremaale veel lootust.
Märt Roosna: 23:19. Halanda taas.
Märt Roosna: 23:18. Halanda rünnak.
Märt Roosna: 23:17. Naaber keskelt.
Märt Roosna: 22:17. Pulk tegutseb eksimatult.
Märt Roosna: 22:16.
Märt Roosna: 22:15. Veel üks punkt Naabrilt.
Märt Roosna: 21:15. Steward leiab Naabri ja too ei hellita.
Märt Roosna: 20:15. Pulk ründab.
Märt Roosna: 20:14. Walkeri rünnak. Suud pruukinud Saaremaa sidemängija Tusch sai kollase kaardi.
Märt Roosna: 19:14. Tanila rünnak.
Märt Roosna: 19:13. Kivisild keskelt.
Märt Roosna: 18:13. Pulk saab kohe käe valgeks. Kusjuures Põlluäär mängis ju siiani ka väga hästi, rünnak 55%.
Märt Roosna: 18:12. Jalg teeb servivea. Platsile tuleb Põlluääre asemele Pulk.
Märt Roosna: 17:12. Põlluäär toob oma 17. punkti.
Märt Roosna: 17:11. Stocktoni löök jääb maha.
Märt Roosna: 16:11.
Märt Roosna: 16:10. Jalg lööb auti.
Märt Roosna: 15:10.
Märt Roosna: 14:9. Tamme serviviga.
Märt Roosna: 13:9. Tanila keskelt.
Märt Roosna: 13:8. Aga Järv lükkab palli jälle temposse ja Naaber lööb selle maha.
Märt Roosna: 12:8. Enne kohtunikega pikalt vaielnud Põlluäär lööb nüüd palli vihaga maha.
Märt Roosna: 12:7. Võrguviga vilistatakse saarlastele.
Märt Roosna: 11:7. Stockton naelutab palli maha.
Märt Roosna: 10:7. Rjabuhha keskelt.
Märt Roosna: 10:6. Halanda serviviga.
Märt Roosna: 9:6. Põlluäär blokist auti.
Märt Roosna: 9:5. Uuskari rünnak.
Märt Roosna: 8:5. Naaber eksib servil.
Märt Roosna: 8:4. Naaber keskelt.
Märt Roosna: 7:4. Tartu serviviga.
Märt Roosna: 7:3. Uuskari rünnak. Noo mees on kenasti vahetusest sisse tulnud. Sedore jäi paraku -6 peale efektiivuse osas.
Märt Roosna: 6:3. Stockton blokist auti.
Märt Roosna: 5:3. Tartu taas keskelt, seekord toob punkti Naaber.
Märt Roosna: 4:3.
Märt Roosna: 4:2. Põlluäär eksib servil.
Märt Roosna: 3:2. Stockton sööstab palli päästma publikusse. Punkt küll Saaremaale, aga võimas võitlus.
Märt Roosna: 3:1. Kivisild. Ikka Kivisild, kes siis veel :)
Märt Roosna: 2:1. Walker ei saa hädaolukorra lahendamisega hakkama.
Märt Roosna: 2:0. Uuskari serviäss.
Märt Roosna: 1:0. Meeee-lis Kivisild!
Märt Roosna: Saaremaa resultatiivseimad: Põlluäär 11, Tamme 8 ja Halanda 6. Tartust on Kivisillal 11 silma, Stocktonil 9 ja Walkeril 8.
Märt Roosna: Saarlaste treener Urmas Tali on olukorraga rahul.
Märt Roosna: 18:25. Saaremaa on mängu jooksma saanud ja viigistab seisu 1:1-le.
Märt Roosna: 18:24. Taas Põlluäär. See geim on kandnud tema pitserit.
Märt Roosna: Kivisild on löönud 12 tõstest ära 11.
Märt Roosna: 18:23. Stocktoni rünnak.
Märt Roosna: 17:23. Põlluäär veab aga Saaremaad geimivõidu poole.
Märt Roosna: 17:22. Jälle Kivisild! Huvitav, kas Gheorghe Cretu vaatab seda mängu...
Märt Roosna: 16:22. Põlluääre rünnak.
Märt Roosna: 16:21. Kivisild on rünnakul pidurdamatu.
Märt Roosna: 15:21.
Märt Roosna: 15:20. Rjabuhha keskelt.
Märt Roosna: 14:19. Halanda paneb üksinda bloki Stocktonile.
Märt Roosna: 15:19. Uuskari rünnak.
Märt Roosna: 14:18.
Märt Roosna: 14:17. Walkeril on õnne - palling läheb võrgu tripsust maha.
Märt Roosna: 13:17. Nüüd raiub Stockton palli jõuga läbi Saaremaa bloki.
Märt Roosna: 12:17. Stocktoni serv läheb veidi pikaks.
Märt Roosna: 12:16. Uuskarilt hea kaitsetöö, Walker näitas võrgu kohal võimu ja surus palli vastase poolele maha.
Märt Roosna: 11:16. Kivisild eksib servil.
Märt Roosna: 11:15. Kivisild taas.
Märt Roosna: 10:15. Põlluääre rünnak.
Märt Roosna: 10:14. Küll aga toidab tartlasi jätkuvalt keskelt Kivisild!
Märt Roosna: 9:14. Sedore asemel platsile tulnud Markus Uuskari ründab auti.
Märt Roosna: 9:13.
Märt Roosna: 9:12. Põlluäär vastab.
Märt Roosna: 9:11. Kivisilla rünnak.
Märt Roosna: 7:8. Põlluääre rünnak.
Märt Roosna: 7:7. Põlluäär lööb auti ja taas viik.
Märt Roosna: 6:7. Walkeri rünnak.
Märt Roosna: 5:7. Rjabuhha temporünnak.
Märt Roosna: 5:6. Naaber ei ulatu hästi pallini, kuid "paitusest" piisab - saarlased ei saa palli kätte
Märt Roosna: 4:6. Halanda rünnak.
Märt Roosna: 4:5. Kivisild!
Märt Roosna: 3:5. Tanila nõrk löök jääb maha.
Märt Roosna: 3:4. Walker ründab auti.
Märt Roosna: 3:3. Nüüd pole Ronald Järve tõste Walkeri väga hea ja hanitusest tuleb pall Tartu poolele tagasi.
Märt Roosna: 3:2. Sedore teeb servivea.
Märt Roosna: 3:1. Tamme lööb auti. Vaidleb, näitab blokipuudet, kuid seda ei anta.
Märt Roosna: 2:1. Aga mitte kauaks - Kivisilla haamer taob palli maha.
Märt Roosna: Teine geim viigis 1:1.
Märt Roosna: Finaalmängude ajal saab Tartu Ülikooli spordihoonest osta ka võrkpalliraamatut "Terava keelega. Avo Keele ja Eesti võrkpallimeeskonna lugu". Julgen täitsa soovitada, kuna olen ise autor :)
Märt Roosna: Tartu austraallased Stockton ja Walker on toonud vastavalt 7 ja 6 punkti, Saaremaa eest on 6 silma kirjas Tammel.
Märt Roosna: 25:23. Stockton lööb palli blokist auti ja Tartu juhib 1:0.
Märt Roosna: 24:23. Head servi löönud Sedore eksib lõpuks.
Märt Roosna: 24:22. Walker taas, seekord kaval nõrk löök bloki taha.
Märt Roosna: 23:22. Walkeri rünnak.
Märt Roosna: 22:22. Vaidlusmoment. Kohtunik leiab, et Tamme oli võrgus.
Märt Roosna: 21:22. Põlluäär põrutab pommservi ja Tamme nopib kerge punkti võrgu kohal.
Märt Roosna: 21:21. Tamme viigistab. Tema on täna küll väga otsustav olnud algusest peale.
Märt Roosna: 21:20. Tanila tabab palliga trossi.
Märt Roosna: 20:20. Tartu temporünnak toimib hästi, punkti autoriks Kivisild.
Märt Roosna: 19:20. Stockton põrutab blokki. Tundub, et ees olid Tamme käed.
Märt Roosna: 19:19. Põlluäär ei eksi rünnakul.
Märt Roosna: 19:18. Halanda läheb pauku panema, aga serv maandub keset võrku.
Märt Roosna: 18:18.
Märt Roosna: 18:17. Veel korra Stockton.
Märt Roosna: 17:17. Stocktoni serviviga.
Märt Roosna: 17:16.
Märt Roosna: 16:16. Halanda viigistab.
Märt Roosna: 16:15. Walkeri rünnak.
Märt Roosna: 15:15. Naaber keskelt.
Märt Roosna: 13:15. Tamme toob punkti serviga.
Märt Roosna: 14:15. Stockton ründab blokist auti.
Märt Roosna: 13:14. Sedore teeb servivea.
Märt Roosna: 13:13. Kivisild laob bloki Põlluäärele.
Märt Roosna: 12:13. Tanila on hoos! Nüüd saab võimaluse rünnakul ega eksi.
Märt Roosna: 12:12. Halanda lööb võrku ja viik taas majas.
Märt Roosna: 11:12. Stockton lollitab Saaremaa bloki ära.
Märt Roosna: 10:12. Tanila blokk pidurdab Brooke Sedore'i rünnaku.
Märt Roosna: 10:11.
Märt Roosna: 10:10. Saarlaste blokk võrgus. Enne seda hiilgas Naaber, saades kätte Tamme pommlöögi.
Märt Roosna: 9:10. Tamme löök läheb vastu antenni.
Märt Roosna: 8:10. Aga nüüd eksib Halanda servil.
Märt Roosna: 7:10. Taas slovakk Halanda rünnakul.
Märt Roosna: 7:9. Walkeri rünnak.
Märt Roosna: 6:9. Mart Naabri rünnak jääb maha, kuid Tomas Halanda vastab kohe Saaremaa poolt.
Märt Roosna: Melu Tartu Ülikooli hallis on uskumatu. Inimesi on nii palju, et istutakse trepil.
Märt Roosna: 5:8. Mihkel Tanila töö temporünnakul on kiire ja Tartule püüdmatu.
Märt Roosna: 5:7. Samuel Walker pani nüüd Põlluääre blokiga kinni.
Märt Roosna: 4:7. Kivisilla temporünnak. Tema juba kätt ei värista.
Märt Roosna: 3:7. Tartu ei saa nüüd Tamme servi kätte ja kerge punkt Saaremaale.
Märt Roosna: 3:6.
Märt Roosna: 3:5. Mihkel Tanile blokk.
Märt Roosna: 3:4. Curtis Stocktoni rünnak.
Märt Roosna: 2:4. Saaremaa ees.
Märt Roosna: 1:3. Saaremaa kapteni Siim Põlluääre esimene rünnak jääb maha.
Märt Roosna: 1:2. Meelis Kivisilla temporünnak.
Märt Roosna: 0:2. Taas Tamme rünnak.
Märt Roosna: 0:1. Rauno Tamme avab rünnakul skoori.
Märt Roosna: Mäng algab!
Märt Roosna: Oi-oi-oi, hall tahab lõhkeda! Just vaatasin, et täismaja, aga siis selgus, et ukse taga on veel meeletu järjekord!
Märt Roosna: Mart Naaber rünnakul. Esialgu käib veel soojendus.
Märt Roosna: See, mis praegu Tartu Ülikooli spordihallis toimub, on paras-mõnus sportlik hullumaja. Tribüünid on rahvast lõhkemas ja fiiling on suurepärane.
Märt Roosna: Naiste finaal lõppes nõnda. Esiplaanil võidukad naised, tagaplaanil Andrei Ojamets ja Hendrik Rikand. Nüüd keskendume meeste finaalile, kus vastamisi Tartu Bigbank ja Saaremaa.
Märt Roosna: Finaali napilt kaotanud Tallinna Ülikooli juhendaja Argo Arak: "Tegemist oli tavapärase naiste võrkpalliga, mis tihti kulgeb sedasi Ameerika mägedel. Naljaga pooleks võib öelda, et meil ei vedanud loosiga: ühel platsipoolel kiputi rohkem võitma. Etteheiteid mul tüdrukutele ei ole. Jah, viiendas geimis ründasime auti ja võrku, kuid võitlus oli super ja nad andsid endast parima."
Märt Roosna: Karika võitnud Tartu Ülikool/Eedeni peatreener Andrei Ojamets: "Ega mäng palju ilu pakkunud, aga finaali puhul on tähtis võit. Õnneks see tuli ikkagi ära. Mul on hea meel, et tüdrukud vastu pidasid. Võidukogemust neil ju siiani pole. Kokkuvõttes võitis täna ikka terve naiskond. Meil oli pink pikem ja parem, hästi sekkusid nii Kadi Mägi, Ingris Suvi kui ka Renate Pikk. Mulle on iga tiitel ühtmoodi tähtis, aga eelkõige läheb mulle korda naiste areng."
Jaan: Tartul üks võit käes ja sellest piisab!Teise võidu võtab kindlalt Saaremaa!Edu!
Märt Roosna: Nüüd katsume saada mõned kommentaarid ja siis läheb juba lahti meeste finaal. Külm tõi võitjatele 12, Kiisk 11 ja Lääne 8 punkti. Tallinna resultatiivseim oli 17 punkti kogunud Heinastu.
Märt Roosna: 15:11. Püvi eksib taas ja Tartu võtab 3:2 võidu ning tuleb karikavõitjaks! Millise stsenaariumiga mäng! Viiendas geimis tuldi välja 4:9 kaotusseisust!
Märt Roosna: 14:11. Püvi lööb auti.
Märt Roosna: 13:11. Mägi särab nüüd rannatoksuga. Ta on osutunud jokkeriks.
Märt Roosna: 12:11. Aga teeb kohe vea otsa.
Märt Roosna: 12:10. Suvi põrutab ässa!
Märt Roosna: 11:10. Tartult hiilgav kaitsetöö, Heinastu ründab seejärel auti. Liiga palju on Tallinn ise eksinud nüüd.
Märt Roosna: 10:10. Tartu blokk! Seis viigis ja kõik algab nullist.
Märt Roosna: 9:10. Aasorg lööb nüüd auti.
Märt Roosna: 8:10. Mägi löök.
Märt Roosna: 7:10. Täpne löök Heinastult ja Tallinna Ülikooli lahutab karikavõidust viis punkti.
Märt Roosna: 7:9. Mägi lööb ära ja saalis, kuhu nüüdseks on tulnud juba üle 1400 inimese, läheb korraga väga põnevaks.
Märt Roosna: 6:9. Heinastu ründab sedapuhku auti.
Märt Roosna: 5:9.
Märt Roosna: 4:9. Heinastu rünnak.
Märt Roosna: 4:8.
Märt Roosna: 4:7. Aasorult võimas blokk.
Märt Roosna: 4:6. Mägi ründab teiselt poolt antenni, punkt Tallinnale juurde.
Märt Roosna: 4:5.
Märt Roosna: 4:4. Heinastu ründab auti.
Märt Roosna: 3:4. Asi läheb kuumaks, tallinlannad teenivad vaidlemise eest kollase kaardi.
Märt Roosna: 2:4.
Märt Roosna: 1:4.
Märt Roosna: 0:4.
Märt Roosna: 0:3. Püvi lööb serviässa.
Märt Roosna: 0:2. Tallinn juhib.
Märt Roosna: Viies geim algab.
Märt Roosna: Kes tantsib lõpuks võidutantsu - TÜ/Eeden või Tallinna Ülikool?
Märt Roosna: 19:25. Tallinna Ülikool viigistas mängu ja tulebki viies geim!
Märt Roosna: 18:23. Silma löök viib mängu viiendale geimile väga lähedale.
Märt Roosna: 18:22.
Märt Roosna: 17:21.
Märt Roosna: 16:20. Kerttu Lääne löök annab Tartule veel lootust.
Märt Roosna: 15:20.
Märt Roosna: 15:19.
Märt Roosna: 14:16. Kas tuleb ka viies geim?
Märt Roosna: 14:13.
Märt Roosna: 12:12. Külma head servid aitavad Tartu viigini.
Märt Roosna: 9:11. Külma rünnak.
Märt Roosna: 8:10. Tartu on nüüd paaril juhul eksinud.
Märt Roosna: 8:6.
Märt Roosna: 6:4.
Märt Roosna: 3:2.
Märt Roosna: Tartu poolel on Külm toonud 10 ja Kiisk 9 punkti, Tallinna eest on Dorit Heinastul ja Marie Aasorul kirjas 10 silma.
Märt Roosna: 25:20. Tartu juhib 2:1.
Märt Roosna: 24:20.
Märt Roosna: 22:17.
Märt Roosna: 20:16. Kaisa Õunpuu vähendab vahet.
Märt Roosna: 19:14. Tallinna libero Kristi Nõlvak usub ja loodab, et kõik on veel võimalik.
Märt Roosna: 18:12.
Märt Roosna: 16:10. Kertti Külma löögi järel juhib Tartu kuue punktiga. No seda ei tohiks nad ju kuidagi enam käest anda. Või...?
Märt Roosna: 15:8.
Märt Roosna: 13:6. Rollid on täielikult pöördunud: nüüd tuleb Tartul kõik välja ja Tallinnal mitte midagi.
Märt Roosna: 11:6.
Märt Roosna: 9:5. Ingrid Kiiski rünnak. Ta on Tartule toonud juba kaheksa punkti.
Märt Roosna: 8:5.
Märt Roosna: 6:5. Täielik "naiste mäng"! Ehk üles-alla. Juba on Tartu ette pääsenud. Tore, et inimesi tuleb üha juurde, praegu hallis juba üle 1000 pealtvaataja.
Märt Roosna: Tallinn jätkab kindlamalt, kolmandat geimi juhitakse 5:3.
Märt Roosna: 17:25. Tallinna Ülikool viigistab seisu 1:1-le. Teine geim kuulus täielikult neile ja emotsioone tagasi ei hoitud.
Märt Roosna: 13:21.
Märt Roosna: 11:18.
Märt Roosna: 9:17. Möll saalis on korralik.
Märt Roosna: 8:16.
Märt Roosna: 7:14. Tallinn domineerib seda geimi kindlalt.
Märt Roosna: Igati sümpaatne, et ka naiste finaaliks on Tartu Ülikooli spordihoones väga palju publikut. Pakuks 800-900.
Märt Roosna: 5:13. Tallinn surub hea serviga ja Tartul puudub vasturohi.
Märt Roosna: 3:8.
Märt Roosna: 3:6. Ojamets võttis mõtlemisaja.
Märt Roosna: Võrkpallifoorumis on tehtud konkurss leidmaks hurmavaim naisvõrkpallur. Mina jätsin hääletamata, sest lihtsalt ei suutnud otsustada :)
Märt Roosna: 2:3. Tallinn teises geimis ees.
Märt Roosna: Mida Argo Arak ja Tallinna naised kaotusseisus välja mõtlevad?
Märt Roosna: Tartu poolelt on väga silmapaistvalt tegutsenud kuus punkti kogunud Ingrid Kiisk. Tallinna Ülikooli resultatiivseim on kolm punkti kogunud Keiu Silm.
Märt Roosna: 25:19. Tartu juhib 1:0.
Märt Roosna: 23:19.
Märt Roosna: 22:18.
Märt Roosna: 21:17.
Märt Roosna: 20:15. Serviäss Ingrid Kiiskilt.
Märt Roosna: 18:14. Andrei Ojametsa hoolealused on ette rebinud. Head servid Ingris Suvilt (sh üks äss).
Märt Roosna: 16:14.
Märt Roosna: 12:11. Kertti Külma kaks järjestikust serviässa viivad Tartu ette.
Märt Roosna: 7:10. Pildil siis sinises tartlannad ja punases tallinlannad.
Märt Roosna: 6:8.
Märt Roosna: 3:5. Keiu Silma serviäss viib Tallinna kahega ette.
Märt Roosna: Täna siis näeme, kas Argo Arak on pehmo või Andrei Ojamets peab oma sõnu sööma :)
Märt Roosna: Tere, võrkpallisõbrad! Siin Tartu ja läheb mänguks!

ENNE MÄNGU

Loe veel

Saaremaa meeskonna juhendaja Urmas Tali tõdes, et ootused on kasvanud. „Selles mõttes on klubis olukord muutunud. Kui algul räägiti, et võiksime ka midagi võita, siis nüüd arvatakse, et peame võitma,” lausus Eesti aasta võrkpallitreeneriks nimetatud Tali. Tema sõnul ei tasu siiski unustada, et Saaremaa võistkond on suvel täiesti tühja koha pealt kokku pandud.

Soosikukoormat ta ei pelga, kuid vihast lahingut ootab küll. „Tankiga üle sõitmist ei tule. Sellist tanki pole kummalgi, pigem tuleb kaevikutes lahingut pidada,” kaldus Tali olukorda kirjeldades sõjaterminoloogiasse. Muret teeb kahenädalane mängupaus ja Hindrek Pulga kolme nädala tagune hüppeliigese trauma. „Vahepeal käisid meist igasugu haiguslained üle. Kuuekesi pole kuigi lõbus trenni teha. Aga nüüdseks oleme haigustest üle saanud,” kinnitas Tali.

Platsil on tagasi ka võistkonna teine sidemängija Aleksander Eerma, kellel avastati väike südameprobleem. Mure kõrvaldati, kuid 22-aastane mängumees pidi paar nädalat puhkama. „Osaliselt on ta rivis tagasi,” ütles Tali. Tema sõnul pole karikasari võrkpallurite jaoks mingis mõttes teisejärguline võistlus. „Tahame järgmisel aastal osaleda eurosarjas, aga sinna saamiseks on vaja midagi ära võita.”

Ühtlasi väljendas saarlaste loots põnevat mõtet, kuidas karikasarja veelgi uhkemalt välja mängida: „Jalgpallis on Evald Tipneri karikas. Võib-olla kui võrkpalli karikas kannaks Viljar Loori nime, tuleks sinna veidi ka olümpiavõitja mekki juurde?”

Ootused avaldavad survet ka Tartu Bigbankile ja treener Oliver Lüütsepale. Viimati tunti võidurõõmu 2015. aastal, kui Robert Tähe eestvedamisel triumfeeriti Balti liigas. Juba mullu tekkis küsimus, kas klubi pikendab Lüütsepa lepingut või mitte. Nüüd käib nimisponsori lepingu viimane hooaeg ja jälle ühegi karikata jäämine oleks läbikukkumine. Eriti kui arvestada, et Tartu meeskonna nimekirjas on samamoodi neli leegionäri nagu saarlastel.

„Minul läheb Tartus kaheksas aasta, alguses olin abitreener, nüüd peatreener. Selle aja jooksul oleme karikafinaali jõudnud korra ja siis ka ei võitnud. Isu ja tahtmine seda muuta on suur,” tunnistas Lüütsepp. „Loodan, et jõuvahekord on 50 : 50. Mingit hirmu või aukartust vastase ees küll pole.”

Juhendaja sõnul on viimane täiendus, austraallane Samuel Walker kenasti võistkonda sulandunud. Pärast tema liitumist on Stefan Kaibaldit kasutatud libero kohal ja servi vastuvõtt on muutunud stabiilsemaks. Finaalist jääb hüppeliigese vigastuse tõttu eemale temporündaja Martin Ruul.
Tali: „Tankiga üle sõitmist ei tule. Sellist tanki pole kummalgi, pigem tuleb kaevikutes lahingut pidada.”

Kas lähiajal võib Tartu meeskonnaga liituda ka Eesti koondise libero Rait Rikberg, kes hiljuti Belgia klubist lahkus? „Saan täna temaga kokku, räägime juttu ja vahetame muljeid,” jättis Lüütsepp esialgu vastuse andmata.

Kindlasti aitavad Tartu Bigbanki ka häälekad toetajad. Klubi mänedžer Hendrik Rikand on veenunud, et finaali tuleb kaema täismaja ehk 1600 silmapaari. „Ka Saaremaalt on tulemas üle saja fänni, iseküsimus muidugi, kuhu Rikand nad tribüünil istuma paneb,” väljendab Tali usku, et neilgi on väljaku kõrval tubli tagala.

Saaremaa on tänavu kaotanud ainult korra – Selverile. Ainsas omavahelises mängus alistati Tartu 3 : 2. Tartu tee finaali on seevastu olnud keerulisem. Veerandfinaali avamängus jäädi Avo Keele juhitud Pärnu meeskonnale 2 : 3 alla, kuid 700 pealtvaataja ees peetud kodumäng suudeti 3 : 1 võita ja Keel üle pika aja karikafinaalist eemale jätta. Tõsi, ka Keel on täna siiski Tartus kohal. Ta on meeste finaalmängu telekommentaator ja ühtlasi jagab raamatu „Terava keelega. Avo Keele ja võrkpallimeeskonna lugu” ostjatele autogramme.

Kell 16 algavas naiste karikafinaalis lähevad vastamisi Argo Araku juhitav Tallinna Ülikool ja Andrei Ojametsa naiskond Tartu Ülikool/Eeden. Seni ainsas tänavu omavahel peetud matšis jäid peale tartlannad 3 : 1.