Lindesbergis toimunud avamängus olid rootslased paremad 25:17, 25:22, 25:13. Võitjate rünnakuprotsent oli 55, kaotajatel 43, kirjutab volley.ee. Vastuvõtul oli Rootsi parem 56-42. Võitjate edukaimana tõi nende põhipommitaja Marcus Nilsson kuraditosin punkti.

Teises mängus suutis Norra Rootsilt geimi napsata. Mäng lõppes 24:26, 25:21, 27:25, 25:16. Samas tuleb arvestada, et kohtumises ei teinud kaasa 2006. aastal Pariisi Volley'ga Prantsusmaa meistriks ja tunamullu Novosibirski Lokomotiviga Meistrite liiga võitjaks tulnud Nilsson. Rootslaste parimana tõi Martin Larsson 19 punkti.

Kolmandas mängus oli Nilsson tagasi ja rootslased naabritele suurt sõnaõigust ei jätnud. Vaid 64 minutit kestnud kohtumine lõppes 25:20, 25:17, 25:13. Vastuvõtul oli Rootsi parem 71-42 ja rünnakul 63-41. Edukaimana tõi Nilsson 15 punktiga, jäädes kaheksaga plussi. „Kaks aastat tagasi pidasime Norraga viiegeimilise lahingu, ent nüüd olime selgelt paremad. Meeskond on teinud märgatava arengu. Olen meeste üle väga uhke ja tunnen rõõmu, et nad on nii tugevalt treeninud," rääkis mängude järel Rootsi koondise peatreener Johan Isacsson.

Neljapäeval algab Rootsi koondisel nädalane laager Lundis, mis päädib kolme kohtumisega Valgevene vastu. Vahetult enne Tallinna mängu peab Rootsi koondis ajavahemikul 20.-22. mai kolmepäevase laagri Halmstadis.

Eesti koondis avab kontrollmängude seeria sel pühapäeval, kui kolme päeva jooksul mängitakse võõrsil kolmel korral Hollandiga. Kodupublik näeb sinisärke mängimas 18. ja 19. mail, kui Tondiraba jäähallis võõrustatakse Šveitsi. Otsustavad EM-valikmängud peetakse 24. mail samuti Tonidraba jäähallis ja 31. mail Rootsis Halmstadis.