Peaminister tutvustas lühidalt Stenbocki maja ajalugu ja tänas peatreenerit hea mängu eest ning soovis meeskonnale edu pühapäeval toimuvaks korduskohtumiseks, kirjutab volley.ee. „Võrkpalli rahvuskoondis näitas tõsist sisu, kallutades geimilõpud enda kasuks. Loodame, et pühapäeval õnnestub täita suur eesmärk ja jõuda EM finaalturniirile," märkis peaminister Rõivas.

Pärast esmaspäevast puhkepäeva alustas rahvusmeeskond taas tõsise tööga. Juba sel pühapäeval, 31. mail seisab koondisel Rootsis Halmstadis ees otsustav Euroopa meistrivõistluste valikmäng, mis selgitab, kas Eesti pääseb kolmandat korda finaalturniirile.

Avamängu võitis Eesti 3:1. Juhul kui kordusmängu võidab Rootsi 3:0 või 3:1, selgub EM-finaalturniirile pääseja 15 punktini mängitavas kuldses geimis. Kui kohtumine lõppeb mõne teise skooriga, pääseb Eesti otse finaalturniirile.