Eesti rannavõrkpallurite ilus teekond EMil lõppes veerandfinaalis

Märt Tammearu U18 EMil
Märt Tammearu U18 EMilFoto: CEV.eu

Timo Ander Lõhmus ja Märt Tammearu tegid Tšehhis Brnos toimuval U18 rannavolle EMil suurepärase turniiri, kui alistasid kuni veerandfinaalini kõik vastased. Kui mängus oli aga poolfinaalkoht, sai Eesti noormeeste ilus seeria läbi.

Lõhmus - Tammearu alistasid F-alagrupis Šveitsi paari Leo Dillier - Tinko Schneggi 2:1 (21:17, 16:21, 15:12), lätlased Arturs Rinkevics - Rudolfs Stankevicsi 2:0 (21:13, 23:21) ja kreeklased Aristeidis Chandrinos - Spyridon Chandrinose 2:0 (21:17, 21:14).

Laupäeval saadi 16 parema seas 2:0 (21:13, 21:13) jagu Tšehhi paarist Jindrich Zavadilist - Jakub Sepkast ning jõuti veerandfinaali. Seal olid eestlaste vastaseks rootslased Jonatan Hellvig - David Ahman ning paraku teenisid 54 minutit kestnud võitluse järel 2:1 (33:35, 21:19, 15:8) võidu rootslased.

Eile lõppes EM ka meie teise paari Eva Liisa Kuivoneni - Marily Lassi jaoks, kes jäid pidama 24 parema seas. Alagrupist ühe võiduga edasi pääsenud eestlannad kaotasid viimaseks jäänud matšis Itaalia paarile Marika Costabile - Erica Ditta 0:2 (11:21, 15:21).