Alagrupis kõik kolm matši võitnud Korotkov/Reimand tagasid sellega kohe pääsu 16 parema sekka, ent seal tuli tunnistada Ukraina paari Timofei Polujan/Dmitro Vietski 14:21, 16:21 paremust. Kohtumine vältas 32 minutit, teatab volley.ee.

Täpselt sama kaua kestis ka Gull/Pertensi teise play-off ringi kohtumine, kus meie paar jäi numbritega 10:21, 21:23 alla Venemaa duole Elizaveta Zajontškovskaja/Maria Voronina. Eelnevalt olid Gull/Pertens hommikul alistanud norralannad Emilie Olimstad/Kirstine Larsdatter Garderi, kellest oldi mõlemas geimis paremad 21:12.

Turniiri alustasid Korotkov/Reimand neljapäeval võiduga Suurbritannia duo Tom Allen/Daniel Harwood üle. Matš lõppes tulemusega 21:12, 21:15. Reede hommikul oldi C-alagrupi teises voorus 51-minutilise lahingu järel paremad Slovakkia duost Viliam Cizmazia/Patrik Pokopec 21:17, 14:21, 15:11. Lisaks kuulus nelikusse veel Poola duo Adam Lenc/Maciej Lewicki, kes said mullusel sama vanuseklassi EM-il hõbemedalid. Hoolimata sellest pani meie paar ülitasavägise ja enam kui tund aega kestnud matšis oma paremuse maksma numbritega 25:23, 17:21, 16:14.

Gull/Pertensil jäi avapäeval seljataha kaks alagrupikohtumist. Esmalt tuli 32-minutilise mängu järel tunnistada serblannade Tijana Basic/Irena Drobnjak paremust 19:21, 10:21. Teises voorus mindi vastamisi Küprose paariga Vasiliki Chatzikonstanta/Katerina Zakchaiou. Kohtumine kestis 31 minutit ja eestlannad teenisid geimides vastavalt 13 ja 18 punkti. Kvarteti neljandaks liikmeks olid soomlannad Veda-Alexia Mansikkaviita/Hilkka Hujanen. Kuna põhjanaabritel oli all samuti kaks kaotust, selgitas alagrupist edasipääseja just omavaheline kohtumine. Eestlannad vastastele suurt sõnaõigust ei andnud ja võitsid 28 minutit kestnud kohtumise avageimi koguni 21:5. Teine geim lõppes seisuga 21:14.