Kaheksandikfinaali alustuseks mängisid turniiril 30. paigutust omavad Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar 20. asetusega Christian García ja Francisco Alfredo Marcoga. Mõlemas geimis tuli paraku vastaste 21:17 paremust tunnistada. Kohtumine vältas 36 minutit, kirjutab volley.ee.

Teises kohtumises läksid Kristo Kollo ja Karl Jaani (29. paigutus) vastamisi Francisco Tomáse ja César Menéndez Ortegoga (21. asetus). Selleks, et olümpialootus püsiks, vajasid eestlased mängust võitu. Avageim läks aga hispaanlastele 21:13 ja kuigi teises oli võitlust rohkem, võitsid Tomás ja Menéndez Ortego sellegi. Seal olid nende edunumbrid 21:19. Matš kestis 31 minutit.

Olümpiakoha teenib Kontinentaalkarikasarja finaalvõistluse võitnud riik, teise ja kolmanda koha omanik jätkavad Rio poole püüdlemist juuli algul toimuval FIVB Kontinentaalkarikasarja kvalfikatsiooniturniiril.