Põhiturniiri esimeses ringis lätlannade Jelgava/LLU võistkonda koduväljakul 3:0 võitnud Tartu Ülikool/Bigbank oli edukas ka teises omavahelises mängus, jäädes võõrsil peale 3:1 (17, -25, 8, 11) resultaadiga, kirjutab volley.ee. Ühtlaselt esinenud tartlannade poolel jõudsid koguni viis mängijat kahekohalise resultaadini, resultatiivseimana kogus Jade Šadeiko 15 punkti. Ingrid Kiisk ja Mari Arak assisteerisid 14, Ingris Suvi 13 ning Renate Pikk 12 punktiga.

Kohtumise kokkuvõttes oli võistkondade erinevus rünnakuprotsendis 21 (Tartul 49% ja Jelgaval 28%). Eriti silmapaistvalt tegutsesid võitjad kolmandas geimis, realiseerides 69% tõstetest. Esimeses ja neljandas geimis oli see number 52%, kaotatud teises vaid 35%.

Mõnevõrra väiksem vahe oli võistkondadel vastuvõtul, kus võitjate näitaja oli 58 protsenti ja kaotajatel 51. Blokis jäi Tartu peale punktidega 12-7 ja pallingul koguni 20-7. Seega täitsid Tartu naiskonna mängijad kuhjaga peatreener Kristjan Kaisi eesmärgi, kui juhendaja lootis vastaseid serviga survestada. Koduväljakul lõi Tartu naiskond Jelgavale kolme geimiga 18 ässa.

Koduväljakul Riia Võrkpallikoolile 0:3 alla jäänud TalTech/Tradehouse asus tänast võõrsil peetud vastasseisu 2:1 juhtima, kuid võiduni Eesti esindus ei jõudnud. Läti võistkonna 3:2 (15, -21, -22, 23, 10) võidumängus tõi Maria Säästla TalTech/Tradehouse`ile 15 ning Raili Kont-Kontson ja Merilin Paalo võrdselt 12 punkti. Liiga resultatiivseim mängija Marta Kamelija Levinska säras võitjate ridades 27 punktiga. Mõlemad võistkonnad lõid punktiks vaid iga viienda tõste, kui võõrustajate rünnakuefektiivsus oli 21% ja külalistel 20%.

Pühapäeval kohtub kolmandalt kohalt neljandaks langenud TalTech/Tradehouse (12 punkti) võõrsil Jelgavaga ja esikohta kindlustanud Tartu Ülikool/Bigbank (22) liidrite dueliis Riia Võrkpallikooliga (17).