Eesti vehklejaid jõudis põhitabelisse neli: lisaks Beljajevale ka Erika Kirpu, Kristina Kuusk ja Irina Embrich.

Kui Embrich ja Beljajeva tänu kõrgele kohale maailma edetabelis eelringides vehklema ei pidanud, siis Kirpu alistas alagrupis kõik kuus vastast ja Kuusk pääses 64 parema sekka viie võiduga.

Kirpu ja Kuusk piirdusid paraku põhiturniiril vaid ühe matšiga. Embrich jõudis välja kaheksandikfinaali, kus pidi aga venelanna Tatjana Gudkova paremust tunnistama - sealjuures alustas Embrich kohtumist hästi, minnes nii 3:0 kui 4:1 juhtima.

Ainsa eestlannana on võistlustules veel Julia Beljajeva, kes alistas veerandfinaalis sakslanna Alexandra Ndolo 15:9 ning jõudis poolfinaali.

Poolfinaalis pidas Beljajeva venelanna Tatjana Gudkovaga maha tulise lahingu, kuid otsustaval minutil sai prioriteedi Gudkova ning rünnakule läinud Beljajeva sai nõelata - tubli saavutus on kahtlemata aga ka pronks!

Põhiturniiri avaring:
Julia Beljajeva – Greta Veres (ROU) 15:10
Erika Kirpu – Mara Navarria (ITA) 12:15
Irina Embrich – Daria Martynyuk (RUS) 15:7
Kristina Kuusk – Anfisa Pochkalova (UKR) 7:15.

Julia Beljajeva - Tatjana Gudkova (Venemaa) 12:13

Eile oli Leipzigis eestlastel väga hea päev, sest Nikolai Novosjolov võitis hõbemedali.