KAHJU! Epeemeeskond jäi MMil poolfinaali ukse taha

(11)

Nikolai Novosjolov Rio olümpial
Nikolai Novosjolov Rio olümpialFoto: TAIRO LUTTER, PM/SCANPIX BALTICS

Eesti epeemeeskond koosseisus Nikolai Novosjolov, Jüri Salm, Sten Priinits ja Peeter Turnau kaotas Saksamaal toimuval vehklemise MM-il veerandfinaalis 25:26.

Kaheksa parema hulgas olid vastaseks ungarlased, kes eelmises voorus said jagu Hong Kongist 36:28. Veerandfinaali matš oli võrdlemisi tasavägine ning viis sekundit enne lõppu oli seis veel 25:25, kuid Novosjolov otsustas minna ründama, kuid sai hoopis ise torke.

Pääsu eest kaheksa parima hulka pidi Eesti võitlema eelmise MM-i hõbemedaliomaniku Lõuna-Koreaga, kes oli teises ringis 45:27 parem Rumeeniast. Kuigi ka viimase minimatši eel olid vastased 35:31 eduseisus, siis lisaminutil tegi Novosjolov otsustava torke, mis tähendas, et eestlased said 39:38 võidu.

Eesti meeskond ei pidanud avaringis vehklema, kuid 32 parema meeskonna hulgas tuli vastaseks Argentiina, kes alistati kindlalt 45:35.

Lõpuks said eestlased MMil kirja 7. koha. Kohamatšides kaotati esmalt 41:43 Itaaliale. Seejärel alistati aga 45:34 Egiptus.

Kaheksa tugevama hulka pääsemine lahendas kaheks järgmiseks hooajaks vehklemismeeskonna liikmete rahamured, kuna see tagab B-taseme toetuse (palgafondiks 1600 ja ettevalmistustoetuseks 1400 eurot kuus).

Naiste epee võistkonnavõistlus toimub homme.