Eesti hoidis pärast Embrichi teistkordselt poodiumil käimist 12:9 eduseisu, kuid Beljajeva vahetuse ajal hiinlannad viigistasid 14:14. Viimases vahetuses kaotas Embrich Yiwen Sunile 7:8 - enamus punkte tuli topelttorgetest. Kellatabloo näitas veel 1 sekundit, kui Embrich viimasele rünnakule asus, kuid hiinlannal õnnestus taganeda.

Embrich ja Iiwen Sun kohtusid ka eilses individuaalturniiri finaalis, mille hiinlanna 15:11 võitis.

Hiinale kaotas Eesti epeenaiskond ka Rio de Janeiro olümpia poolfinaalis.

Kaheksandikfinaalis alistas Eesti Hong Kongi 43:36, veerandfinaalis Itaalia 30:21 ja poolfinaalis Venemaa 32:31. Eesti võistkond oli suurema osa poolfinaalmatšist kaotusseisus, kuid suutis lõpuks seisu võrdsustada. Viigiliselt lõppenud üheksa perioodi järel peeti lisaaeg, kus küll venelannad prioriteedi said, kuid Irina Embrichi otsustav torge viis finaali Eesti.