100 jardi selili eelujumises pani Tribuntsov kõiki ujulas ahhetama, läbides distantsi ajaga 44,95, millega ta püstitas uue võistluste rekordi ja ka uue kooli rekordi, teatab Eesti Ujumisliit. „Läksin külma närviga ujuma,“ ütles Tribuntsov. „Panin kohe ajama ning suutsin veel viimane 25 hoida ilusti ja nii see tuligi.“

Samuti on see aeg maailma kõigi aegade edetabelis 13. kohal. 11-kordse olümpiamedalisti Ryan Lochte NCAA rekordist jäi puudu vaid 0,35 sekundit.

Finaalis tuli Tribuntsovil siiski Ryan Murphyle alla vanduda, kui Murphy ujus 44,98 ja Tribuntsov 45,27-ga. „Õhtu oli nagu ta oli,“ ütles Eesti rekordiomanik: „Tegin enda töö ära."

Siiski oli tema eelujumiste aeg päeva kiireim ning sellel hooajal pole keegi maailmas 100 jardi selili kiiremini ujunud kui Lääne-Virumaalt pärit 20-aastane Ralf Tribuntsov.

See oli aga vaid algus! 100 jardi liblikaujumises püstitas Tribuntsov eelujumises uue kooli rekordi tulemusega 45,92. Finaalis suutis tiimikaaslane Santo Condorelli kooli rekordi enda nimele võtta, kui ta läbis distantsi ajaga 45,85. Tribuntsovile finaalis pronksmedal tulemusega 45,96. Finaal oli väga tihe, kui võitis Seth Stubblefield (CAL) 45,84-ga.

100 jardi vabaltujumises püstitas Tribuntsov uue Eesti tipptulemuse ajaga 42,66. Finaalis oli ta veidi aeglasem ning ajaga 42,88 saavutas ta kõrge 5. koha. Võitis koolikaaslane ning nendel võistlustel parimaks ujujaks nimetatud Cristian Quintero 42,21-ga.

50 jardi vabaltujumist tegi Tribuntsov võistlusteväliselt, kuid see ei takistanud tal ujumast uut isiklikku rekordit tulemusega 19,75.

Teateujumised on tihtipeale kõige olulisemad, sest seal jagatakse topeltpunkte. Tribuntsov oli osaline kahes võidukas teateujumises: 4x100 vabalt- ja kombineeritud. Mõlemas teates ujus ta esimest vahetust ehk sai kirja ka ametliku aja. Vabalt teateujumises näitas ühe päeva jooksul juba kolmandat korda aega alla 43 sekundi. Ajaks siis 42,69. Kombineeritud teateujumises oli tema selili avavahetuse aeg 45,30.

Üldkokkuvõttes krooniti võitjaks just Tribuntsovi ülikool USC 818 punktiga. USC oli seejuures viimati konverentsi meistritiitli võitnud 1979 aastal.