Projekt “Erilised purjetajad” viib erivajadustega inimesed mereleProjekt “Erilised purjetajad” viib erivajadustega inimesed merele
Parapurjetamise huvilised juunis Pärnu jahtklubis.Külli Haav

Merepäevadel jäävad Lennusadama B2 kai äärde homme, laupäeval, ootama juhtkoerad ja tühjad ratastoolid, sest puuetega inimesed lähevad valgete purjede all merele.

Projekti “Erilised purjetajad” korraldaja Külli Haav ütles, et ainulaadset purjetamisprojekti võetakse ette juba teist aastat järjest. “Füüsiline puue pole piiranguks, tuul, lained ja purjed töötavad ühtviisi kõigi jaoks,” lausus projekti algataja Külli Haav. “See on imeline tunne jagada rõõmu ja vabadust, mis merel purjetamisel tekib ja liikuda vee peal põhiolemuselt samal viisil nagu esivanemad tuhandeid aastaid tagasi“.

Abikäe purjede trimmimisel ulatab Rio olümpia 11. koha saavutanud Ingrid Puusta. Valitsev Eesti meister ja esimese naisena purjelaual Läänemere ületanud Puusta oli hea meelega valmis jagama oma teadmisi ja oskusi, et aidata puuetega inimestel uut spordiala alustada ja proovida.

RS purjetamiskeskuse ja Noblessneri Jahtklubi purjetamiskooli treenerid annavad esmalt kaldal teadmisi tuuleoludest, paadiehitusest ja lihtsamatest manöövritest merel. Pärast ABC omandamist saavad inimesed ise purjepaati istuda ning kogenud roolimehe käe all merel käia. Nõuandeid jagab ja parapurjetamise võimalustest räägib Eesti ainus parapurjetaja Anre Nõmme. Surfamist tutvustab olümpiasurfar Ingrid Puusta, kelle Läänemere-ületuse heategevuskampaaniaga projekti jaoks raha koguti.

Parapurjetamine toimub homme, 15. juulil kell 16-19 lennusadama B2 kai juures. Alusteks on nii stiilsed paraolümpiaklassi 2.4mR kui sportlikud RS Quest purjekad, samuti 9-meetrine jaht ja purjelauad.

Võileibadega varustab purjetajaid Mamma ja karastusjooke pakub A.Le Coq, toetavad Eesti Paralümpiakomitee ja FIFH Malmö.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare