470 klassile peeti Pärnus teine karikaetapp, siin esikoha saavutanud õed Umbid purjetavad Eesti Karika võidu nimel koos teiste olümpiaklassidega veelkord kahe nädala pärast toimuval Tallinna Nädala regatil.

Kolmepäevane regatt peeti Pärnu lahel keskmistes tuultes, kus purjetajad pidid oma taktikalisi ja tehnilisi oskusi ning vastupidavust tõestama kokku kaheksas võistlussõidus.

Optimist klassis alistas Uku Kuusmaa (Haapsalu Purjespordikool) regati jooksul tugevat konkurentsi pakkunud Juuso Roihu (Tallinna Jahtklubi) ja Taavi Valter Taveteri (Pärnu Jahtklubi), kes pidid 61 võistleja seas leppima vastavalt teise ja kolmanda kohaga. Parim tüdruk on Optimistil Marie Pihlas Saaremaa Merispordi Seltsist. Eesti Karika kokkuvõttes piisas Taveterile Sügisregati kolmandast lõppresultaadist, et tulla sarja üldvõitjaks Kuusmaa ja Roihu ees.

Zoom8 paadil võidutses 31 purjetaja hulgas Kristo Õunap (SMS) Sten Christian Taali (ESS Kalev Jahtklubi) ees, kolmandale lõppkohale sõitis end täna hästi esinenud Hardo Niit (SMS). Tüdrukutest tuli esimeseks Kätlin Tammiste (Rein Ottosoni Purjespordikool). Ka karikasarja võit kuulub Õunapile, teisele kohale asetus Georg Haud (ROPK) ja kolmanda koha võttis Tammiste.

Rimo Timm (SMS), Rene Riim (SMS) ja Henry Lemendik (ESS KJK) moodustavad Pärnu Sügisregati esikolmiku 13 osalejaga Laser 4.7 klassis, parim tüdruk on Annegret Unnuk (ROPK). Ka karikavõidu sai Timm tugeva punktieduga Riimi ja Unnuki ees.

19 võistlejaga Laser Radialil võitis suurema osa Sügisregati sõitudest Patrick Abner (ROPK), kes klassi üldarvestuses parimaks osutus, järgnemas Kaarel Kruusmägi (SMS). U19 ja naiste arvestuses võitis Sten-Mark Bachmann (ROPK), teise koha võttis Anne-Mari Luik (ROPK), kolmanda aga nende klubikaaslane Stenver Sondla. Eesti Karikale võistlesid vaid naised ja juuniorid ning esikoha võitles sel hooajal välja Bachmann. Tihedas konkurentsis tuli teiseks Anna Pohlak (TJK) ja kolmandaks Mihkel Väli (ROPK).

Kahemehepaatide klassi 470 Eesti karikasarja teise etapi esikoha võitsid ülekaalukalt Marjaliisa ja Elise Umb (Purjespordiselts Maru) Henri Tautsi ja Marko Pomerantsi (ESS KJK/Merion Sailing Team) ees, kolmanda koha vääriliselt seilasid Martin Kaal ja Martin Leedo (ROPK), kes olid ühtlasi parimad juuniorid. 470 klassi paatkondi oli Pärnus võistlustules kokku seitse.

Pärnu Sügisregati korraldajaks oli Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas koosneb viiest regatist noorte- ja olümpiaklassidele. Eesti Karikas algas 28.-30. mail Roomassaare regatiga. Teiseks etapiks olid 2.-4. juulil Pirital aset leidnud Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused, kolmandana peeti Tallinna Jahtklubi karikavõistlused Lohusalus 20.-22. augustil. Eelviimane etapp sõideti 10.-12. septembril Pärnu Sügisregatil ning viimane toimub 24.-26. septembril Tallinna Nädala regatil. Kõik klassid võistlevad kokku kolmel etapil.