Kerteminde pakkus 177 sportlasele küllaltki varieeruvaid võistlustingimusi - purjetati nii nõrgas kui tugevapoolses tuules. Tihedas konkurentsis pidid kõik kolm Eesti purjelaudurit finaalsõitudes leppima kohaga hõbelaevastikus. Kõvemas tuules paremini sõitnud Johannes Ahun (Battery Tallinna Purjelauakool) seilas end 111 mehe seas kokkuvõttes 68. kohale, tema klubikaaslasele Kevin Jakobsonile kuulub MM-i lõpptulemustes 93. positsioon. Naiste arvestuses, kus võidu nimel heitles 66 sportlast, võttis Ingrid Puusta (Battery Tallinna Purjelauakool) 51. koha.

Meeste maailmameistriks tuli poolakas Piotr Myszka kaasmaalase Przemyslaw Miarczynski ja iisraellase Nimrod Mashiahi ees. Naiste hulgas kuulub kuldmedal Blanca Manchonile Hispaaniast, hõbeda võitis Alessandra Sensini Itaaliast ning pronksi sai Charline Picon Prantsusmaalt.