Täpselt, nagu ilmaennustus lubas, oli juba kesknädala hommikupoolik pealinnas tuuline ning ka vihm ei lasknud end kaua oodata. Päeva jooksul küll tuul veidi vaibus ning lubas maha pidada selle aasta viimase USS-KJK Kolmapäevaregati, kuid täielikult selgeks sai see, et suvi on siinsele laiuskraadile lõplikult selja keeranud. Terve võistluse vältel valitsesid tõeliselt sügisesed olud, mis sundisid kõiki Tallinna lahel viibivaid purjetajaid kõige soojemaid mereriideid kandma. Kogu seda võlu ja valu olid nautima tulnud aga tervenisti 27 jahti neljas arvestusgrupis.

Kuna tuult oli piisavalt, tehti võistlejaile piisavalt pikk distants, et iga jaht ikka korralikult purjetada saaks. Rada kulges Pirita jõe suudmest ca poole miili kaugusel merel asunud stardialalt Russalka toodrini ja sealt Kuulimuna poi juurde ning finish võeti Pirita jõel. Suuremad ja kiiremad purjekad sõitsid nimetatud tähiste vahel kaks ringi ning väiksemad alused läbisid poole lühema teekonna.

Kõik jahid lõpetasid võidusõidu tunni-kahega ning said pärast kottpimedalt merelt tulekut üheskoos Kalev Jahtklubi hoones koguneda, et plaksutada ja kaasa elada nii seekordse võidusõidu võitjaile kui ka septembrikuu parimatele meeskondadele. Auhindadega toetasid USS Security ja A. Le Coq ning lisaks esikolmikusse pääsenute auhindamisele toimus ka üllatusauhinna loosimine Joogikulleri poolt.

Nädalavahetusel ootab ees Hooaja Lõpuvõisltlus ning ESS Kalev Jahtklubi lipu langetamine, mis tähistab merehooaja lõppemist.

LYS: 1. Frida, 2. Greta, 3. Svea

Hooaja viimase USS Security - Kalev Jahtklubi kolmapäevaregati sai joon alla tõmmatud ka maikuu algusest alanud seeriale. Kokkuvõttes üheksateistkümnest plaanis olnud kolmapäevaregatist jäi ebasoodsate ilmastikutingimuste tõttu pidamata neil. Lõpptulemuste arvestamisel läks kolme halvima sõidu tulemus mahaarvamisele.

ORC I grupis, kus hooaja jooksul osales kolmapäevaregattidel 17 jahti, olid punktisaagilt teistest kaugel ees neli jahti ja kokkuvõttes 113 punktiga viis võidu Pärnu Jahtklubisse sellel hooajal enamasti vaid Tallinnas regattidel osalenud möödunud aasta ORC klassi C grupi Euroopa meister Sugar 2 Erki Meltsiga roolis. Viis punkti jäi esikohast maha tänavuaastane ORC klassi B grupi maailmameister Forte Kalev Jahtklubist Jaak Jõgi meeskonnaga. Selle aasta Eesti ja Soome meister ORC klassi I grupis, Olympic Hiiumaa jahtklubist Dago Tiit Vihuli meeskonnaga sai seeriavõistluse kolmanda koha, kaotades Fortele 11 punkti. Viie punkti kaugusele jäi tänavune Eesti ja Soome ORC klassi II grupi meister, Kalev Jahtklubi jaht My Car Andres Lauluga roolis.

ORC II grupis, kus osales 15 jahti, võttis 114 punktiga võidu 2014.a A. Le Coq 57. Muhu Väina regati võitja, Kalev Jahtklubi jaht Jazz Risto Riimiga roolis. 9 punkti kaugusele jäi lõppkokkuvõttes selle aasta ORC III grupi Eesti ja Soome hõbemedaliomanik, Kalev Jahtklubi jaht Brigitta-X Aleksandr Karboinovi juhtimisel. Tänavune Eesti ja Soome meister ORC klassi III grupis Elisa Passione Sailing Team Kalev Jahtklubist Sven Heili meeskonnaga võttis seeriavõistluse kolmanda koha jäädes teisest kohast 9 punkti kaugusele.

ORC III grupis, kus hooaja vältel oli veel kokku 9 jahti, sai 53 punktiga ülekaaluka võidu Kalev Jahtklubi jaht Minni Andres Aaviku meeskonnaga, 36 punktiga tuli teisele kohale Jahtklubi Baltsail jaht Juko Ilja Radiuhhiniga roolis ning vaid kahe punkti kaugusele jäi Jukost Jaan Tiidemanni meeskond jahil Blanca Kalev Jahtklubist.

Osavõtjate hulga poolest kõige arvukam LYS grupp, kus hooaja jooksul osales kokku 22 jahti, sai 129 punktiga ülekaaluka võidu Andres Kõndi meeskond jahil Frida Kalev Jahtklubist. 119 punktiga sai hooaja kokkuvõttes teise koha folkboot Greta Mikk Kööseli tiimiga Kalev Jahtklubist ning sama jahtklubi folkboot Svea Hard Perki meeskonnaga kolmanda koha, jäädes Gretast maha 7 punkti.

USS Security - Kalev Jahtklubi kolmapäevaregattide parimad saavad pärjatud 14. novembril toimuval Kalev Jahtklubi hooaja pidulikul lõpetamisel Tallinna Lillepaviljonis.