Suviselt kuumas Türgis pidid noorpurjetajad näitama oma oskusi valdavalt nõrkades tuultes, mis lubasid Laser Radialil pidada maha tüdrukutele 7 ning poistele 8 võistlussõitu. Regatti üsna tugevalt alustanud Anna Pohlakule (Tallinna Jahtklubi) kuulub kokkuvõttes 46 tütarlapse seas 28. koht, Stenver Sondla (Rein Ottosoni Purjespordikool) aga sai 50 noormehe konkurentsis lõpptulemuseks kirja 31. koha, teatab Eesti Jahtklubide Liit.

Tüdrukute esikolmiku moodustasid hollandlanna Michelle Broekhuizen, soomlanna Heidi Tenkanen ja ameeriklanna Erika Reineke, poiste arvestuses võitis uusmeremaalane Thomas Saunders, järgnesid tailane Keerati Bualong ja itaallane Giovanni Coccoluto.

Poiste RS:X klassis sõitis Roland Mik (Rein Ottosoni Purjespordikool) ennast 8 sõidu tulemusel 26. kohale. Võit läks Hispaaniasse Mateo Sanzile, teise koha vääriliselt purjetas korealane Wonwoo Cho ning kolmandaks tuli poolakas Pawel Tarnowski. Purjelaual oli MM-il võistlemas 30 noormeest.

Rahvusvahelise purjetamisliidu ISAF eestvedamisel aset leidvad noorte maailmameistrivõistlused toimusid sel aastal 40. korda, esimest korda võisteldi 1971. aastal Rootsis. Osalevad klassid on kahemehepaat 420, ühemehepaat Laser Radial, purjelaud RS:X, kahemehepaat 29er ning katamaraan SL 16. Esimeses kolmes klassis peetakse eraldi arvestust poistele ja tüdrukutele.