Esimesel võistluspäeval toimusid eelsõidud ehk round robin, mille võitjaks tuli Aleksander Karboinovi tiim.

Teine päev algas 5. ja 6. koha matšidega soomlase Janne Timoneni ja rootslase Clara Svensdotteri paatkondade vahel. Skooriga 2:1 osutus paremaks Timoneni tiim.

Edasi peeti maha poolfinaal, kus purjetasid eelsõitude võitja Karboinovi, Mati Sepa, Harles Liivi ja Alan Kõdari võistkonnad. Round robini võitja saab valida endale poolfinaaliks ise vastase, kuid tehtud valik Karboinovile edu ei toonud ning võitis hoopis Kõdari meeskond 2:0. Teises poolfinaalis sai maailma edetabelis eestlastest kõrgeima reitinguga Sepp samuti 2:0 kindla võidu Liivi meeskonna üle.

Kolmanda koha matšis kohtusid seega Liiv ja Karboinov, millest võitjana ning Eesti meistrivõistluste pronksiomanikuna väljus Liivi paatkond.

Finaalis maailma edetabeli viiendal kohal olev skipper Sepp midagi juhuse hooleks ei jätnud, võttis kindlad võidud mõlemas sõidus ning tuli seega taaskord match race Eesti meistriks. Võidukas meeskonnas purjetasid veel Ago Rebane, Martin Müür ja Martin-Gustav Lepp.

Eesti meistrivõistluste hõbe kuulub Kõdari paatkonnale.