Päikesepaistelises Fremantle'is tervitas võistlejaid juba hommikul lääne suunast puhuv merebriis. Küll aga oli tuult hommikul vähevõitu – esimene sõit peeti vaid kiirusega 2-3 m/s puhunud tuules. Päeva jooksul tuul siiski pisitasa tugevnes, ulatudes teise ja kolmanda sõidu ajal kiiruseni 5 m/s.

Laseril seilav Karl-Martin Rammo lõpetas MM-i sõitude seeria kuldgrupi kohtadega 29 ja 43 ning regati lõpptulemuseks jääb talle 147 sportlase seas 42. koht. Argo Vooremaa purjetas täna välja sama fliidi 36. ja 28. finiširesultaadi ning sai võistluse lõpptulemusena 47. koha.

Meeste RS:X purjelaual olid Johannes Ahuni tänaseks saagiks hõbelaevastiku 26. ja 3. tulemus ning MM-i kokkuvõttes 51. koht. Henri Kaar lisas oma sõitude seeriasse resultaadid 24 ja 2 ning tema regati lõppkohaks jääb 55. Kevin Jakobson seilas viimastes sõitudes välja 6. ja 28. koha ning tuli 91 purjelauduri hulgas 70ndaks.

49er purjekal pronksgrupis võistelnud Tõnis Haavel ja Lenart Kivistik lõpetasid MM-i sõitude seeria 7., 5. ja 4. finišitulemusega ning said regati kokkuvõttes 67 meeskonna seas 53. koha.

MM-i kokkuvõttes oli Eesti koondise esitus väga edukas – teeniti välja tervelt kaks 2012. aasta Londoni Olümpiamängude riigikohta. Olümpianormi täitsid Finn klassis 8ndaks tulnud Deniss Karpak ning Laser klassis 42. koha teeninud Karl-Martin Rammo ja 47. koha saanud Argo Vooremaa. Teistel klassidel on viimane võimalus normi täita kevadistel maailmameistrivõistlustel, mis leiavad aset järgnevalt:

RS:X MM 20.-28. märts Cadiz, Hispaania