Platsilaskmise (ehk olümpiaformaat) maailmameistrivõistlustel võisteldakse neljas individuaalses arvestuses: sportvibu mehed ja naised, plokkvibu mehed ja naised. Iga World Archery liikmesriik võib välja panna iga võistlusklassi kohta kuni 3 laskurit, mis tähendab, et maksimaalne koondise suurus on 12 sportlast. Eesti on esindatud 6 sportvibu laskuriga: Reena Pärnat, Laura Nurmsalu, Siret Luik, Pearu Jakob Ojamäe, Jaanus Gross ja Tanel Kaasik. Koondisega on kaasas treener Raul Kivilo. MM on ühtlasi selle aasta ainus Rio de Janeiro olümpiamängude katsevõistlus. Tegemist on World Archery (endina FITA) ajaloo suurima MM-iga, kokku osaleb 90 riiki ja enam kui 600 laskurit.

Kogu võistlusnädalat on seni saatnud äärmiselt heitlikud ilmastikuolud. Võistluse korraldajad hoiatasid juba eelnevalt osalevaid koondisi tuule ja vihma osas, kuid selliseid tingimusi ei osanud ette aimata ka taanlased ise – 5 võistluspäeva järjest on sportlasi saatnud tugev tuul, vihm, jahe õhk ja eile isegi tugev rahesadu. Reeglite kohaselt vibuvõistlusi ei katkestata – kui tegemist pole just äikesetormiga. Nii ongi sündinud duellides mitmeid üllatusi ja eelringi tulemused olid oodatust kõvasti madalamad. Isegi Londoni olümpiavõitjal Oh Jin Hyek’il tuli esimeses duellis kaotus vastu võtta ja põhjenduseks oli just ilm: „Ma ei saanud lihtsalt selle tuulega hakkama.“

Suurim võistlusklass on sportvibu meeste klass, kus osales kokku 215 laskurit. Eesti meestest lasid täpselt sama tulemuse nii Gross kui Kaasik. 610 punktiga teenis Gross 135. koha ja Kaasik 136. koha. Pearu Jakob Ojamäe lõpetas 147. kohaga. Naistest lõpetas parimana Laura Nurmsalu, kes oli eelringis 96. kohal ja peale duelle 57. kohal. Võistlustel haigestunud Reena Pärnat näitas tagasihoidlikku tulemust ja lõpetas 124. kohal ja sel hooajal nõrgemaid tulemusi näidanud Siret Luik 151. kohal.

Nurmsalu lasi 17. asetuse saanud Vietnami laskuri Thi Thu Hien Le’ga. Tasavägise duelli seeriad 25:28, 27:26, 26:26, 25:24, 24:26 andsid peale 2:2 ja 3:3 viiki Nurmsalule isegi 5:3 eduseisu. Viiendas seerias lasid mõlemad laskurid nooli 8-ringi. Nurmsalu lahkus joonelt tulemusega 8-8-8. Vastasel oli ees 8-8 ja viimase noole suutis ta lasta märklehe keskele. See andis 5:5 viigi ja viis duelli saatuse 1-noolese ümberlaskmiseni. Ümberlaskmisel lasi Nurmsalu esimesena ja tabas viide. See andis vastasele hea võimaluse, mida ta ka kasutas. Viimane nool märklehe keskmises ringis andis Vietnami laskurile võidu. Nurmsalu ise kommenteeris oma laskmist järgmiselt: „Siin oli hea lasta, tundsin ennast kindlalt. Ka ümberlaskmisele minnes olin endas täiesti kindel, võib-olla isegi liiga kindel. Üldiselt mind tuul ei häirinud, pisut ainult eelringi lõpus kui see hakkas paremalt poolt puhuma.“ Küsimusele, kas koondise parimana lõpetanud Nurmsalu jäi kokkuvõttes oma esitlusega rahule, vastas ta: „Tegelikult pole ma tulemusega rahul, eriti kui kaotus nii napilt tuli. Tahtsin kaugemale jõuda.“

„Kui aus olen, siis ei jäänud oma laskurite esitlusega rahule. Siit olümpiakoha võtmine oligi väga kõrge eesmärk, kuid lootsin, et sportlased suudavad neile lähemale jõuda. Kahjuks mõjutasid neid mitmed segavad asjaolud ja nii see võistlus lühikeseks jäigi,“ kommenteerib koondisega kaasas olnud Raul Kivilo. „Laura lasi üsna enesekindlalt ja seda oli hea vaadata. Pisut kõrgem tulemus eelringis oleks ehk veidi nõrgema vastase andnud ja aga ta sai kindlasti hea kogemuse. Reena puhul julgen väita, et vormiajastus õnnestus väga hästi, kuid kahjuks ei lasknud ootamatu haigestumine töö vilju nautida. Lastud tulemus oli selgelt alla tema taseme. Eks tuleb omad järeldused teha ja järgmiseks aastaks paremini valmis olla.“ Positiivse külje pealt toob ta välja fakti, et tegelikult pole hetkeolukord halvem kui enne Londoni olümpiat. „Jäime siin kohata, kuid järgmisel aastal on veel 2 kvalifikatsiooniturniiri ja seal on meil võimalus võtta nii individuaalsed kui võistkonna kohad.“

Siiani on selgitatud 8 naiskondlikku ja 8 meeskondlikku Rio olümpiapääset. Need said meeste poolel Austraalia, Hiina, Itaalia, Lõuna-Korea, Holland, Hispaania, Taipei, USA. Naiskondlikud pääsmed lunastasid Hiina, Kolumbia, Gruusia, India, Jaapan, Lõuna-Korea, Mehhiko, Venemaa. Lisaks on võistkondlikud kohad korraldajamaa Brasiilial.