Uued tuuled olümpialiikumises: noorte olümpiamängude kavasse pääses breiktantsNoorte olümpial hakatakse breiktantsus jagama medaleid
Noorte olümpial hakatakse breiktantsus jagama medaleidFoto: Peter Dejong, AP/Scanpix

Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) andis teada, et 2018. aasta noorte olümpiamängude kavasse lisanduvad kolme uue alana breiktants, seinaronimine ja karate alaliik kumite.

Nii seinaronimine kui karate on näidisalana kavas ka 2020. aasta Tokyo olümpial, aga breiktants teeb esimest läbimurret. Siinkohal võiks ju küsida: "Kuhu edasi?". 2018. aasta oktoobris toimuval Buenos Airese noorte olümpial võisteldakse veel mitmel alal, mis suurel olümpial seni kavasse ei mahu. Näiteks saalijalgpall, 3x3 korvpall, akrobaatika.

Noorte ülemaailmsel spordipeol on mõistagi kavas ka kõik klassikalised alad, kuid vürtsi vajatakse juurde. Olümpiale pääsu ootejärjekorras on näiteks cheerleaderite omavaheline mõõduvõtt ning võitlusala muay thai.

Noorte olümpiamänge peetakse alates 2010. aastast, osaleda saavad sportlased vanuses 14-18. Kahel esimesel noorte suveolümpial Singapuris ja Hiinas Nanjing´is osalesid 204 riiki.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare