Volvo Melges 24 World Championship 2008 regatile kogunesid 116 meeskonda üle maailma, eestlasi esindasid kolm Kalevi Jahtklubi tiimi. Kuuepäevase regati vältel peeti 12 võistlussõitu, kus lisaks üldarvestusele peeti eraldi arvestust ka amatööridele.

Tõnu Tõniste tüüris Lenny meeskonna kindlal käel üldarvestuses 27. kohale 244 punktiga. Amatööride arvestuses saavutas Lenny 4. koha, kogudes 67 punkti. Lenny, kes on ka valitsev amatööride Euroopa meister, võttis MM-ist osa koosseisus kipper Tõnu Tõniste, Kalev Tanner, Maiki Saaring, Ants Haavel ja Andres Rohtla.

Elukutseliste arvestuses võistelnud Zuxu roolis tegi oma rahvusvahelise Melges 24 debüüdi Laser-klassi olümpiakoondise kandidaat Deniss Karpak, kes saavutas hõbefliidis sõites oma meeskonnaga koosseisus Igor Trofymov, Andres Viisemann ja Marko Lilienthal 96. koha 437 punktiga.

Samuti hõbefliidis sõitnud Black Pearl sai üldarvestuses 104. koha 466 punktiga ning amatööride arvestuses 42. koha 216 punktiga. Black Pearli tüüris Tiit Vihul, kelle meeskonda kuulusid Martin Müür, Roger Roomet ja Indrek Ulla.

MM-i kolmikvõit kuulus itaallastele – maailmameistriks tuli Uka Uka Racing kapten Lorenzo Bressani ülekaaluka 39 punktiga, hõbemedal läks Pilot Italia tiimile Alberto Bolzani juhtimisel 71 punktiga ning pronksmedali võitis Alina Helly Hansen Luca Valerioga tüüris 80 punktiga.

Amatööride arvestuses tuli maailmameistriks norrakate jaht Terra Eindomsmeglng 28 punktiga, roolis kapten Oyvind Peder Jahre. Hõbemedali pälvis valitsev amatööride Ameerika Ühendriikide meister Monsoon 42 punktiga, kipperiks staaþikas Bruce Ayres. Pronksmedali sai prantslaste tiim Bouygues Telecom 50 punktiga, kapten Jean Francois Cruette’iga jagas Lenny meeskond 2006. aasta MM-il ka amatööride tiitlivõitu.