Eilses kvalifikatsioonis üllatanud Marianne Haug tegi täna tagasihoidlikuma jooksu, saades 48. koha.

Meeste 5,7 km pikkusel 210 tõusumeetri ja 24 kontrollpunktiga rajal võidutsenud Matthias Kyburz Šveitsist oli terve raja ulatuses kiireim, kuid mitmed pisivead alguses lubasid tal liidriks tõusta alles viimasel kümnel minutil. Viis hooaega üheks sprindi valitsejaks olnud Kyburzile oli võidetud kuld esimeseks n-ö metsadistantsi esikohaks tiitlivõistlustelt. Teise koha sai rootslane Gustav Bergman 15-sekundilise ning kolmanda koha prantslane Lucas Basset 51-sekundilise kaotusega.

Naiste 5,0 km pikkuse 170 tõusumeetri ja 20 kontrollpunktiga raja kuldmedali vääriliselt läbinud Tove Alexandersson Rootsist oli konkurentidega võrreldes kui teiselt planeedilt, olles neist peajagu üle nii füüsiliselt kui orienteerumistehniliselt, ja juhtides vaheaegades algusest lõpuni. Kolm päeva tagasi võitis Alexandersson kulla ka tavarajavõistluselt. Alexanderssoni edu teiseks tulnud šveitslanna Judith Wyderi ees oli 2.14. Pronksi võitis soomlanna Marika Teini, kaotusega 2.25. Väljaspool EM-i arvestust ehk ainult MK-punktidele võistelnud kanadalanna Emily Kemp saavutas karjääri parima tulemusi, olles neljas.

Ülejäänud koondislased jooksid täna B-finaalis, heideldes koondisesiseselt homsetele teatevõistluse kohtadele. Parimana saavutas Kristo Heinmann 3. koha.