Meeskonnad läksid mängule erinevatelt lähtepositsioonidelt. Tapa pole võidurõõmu maitsta saanud kaks kuud järjest, Kehra kaotas koduliigas eelmise mängu küll HC Viimsi/Tööriistamarketile, kuid võttis seejärel Balti liigas neli võitu järjest.

Matš Tapal algas eeldatud stsenaariumi järgi ja kehralased võitsid avapoolaja 17:12. Teisel poolajal mängiti edu maha ja lõpuks võitlesid väljakuperemehed välja viigi. Tapa resultatiivseimad olid Kaimar Lees seitsme ja Rail Ageni kuue ning Kehral Jorma Käsper seitsme tabamusega.

„Kehra ei pannud endast kõike välja ja tundus, et suur algedu uinutas neid,“ ütles Tapa kasuks viis väravat visanud Siim Valdlo. „Meil pole viimasel ajal hästi läinud, kuid seekord õnnestus kõik. Kindlasti süstis see tulevikuks eneseusku.“

Tapa edestab turniiritabelis endast aste madalamal olevat Põlvat nelja punktiga. Valdlo meelest on see viienda koha säilitamiseks piisav. „Põlva areneb pidevalt, aga usun, et lõpetame neist eespool,“ lausus Valdlo. „Veerandfinaalis eelistaksin Viljandi asemel Viimsiga mängimist.“

Kehralase Rando-Juku Sirkase meelest on nende mängurütmile halvasti mõjunud Kaupo Liiva ja Risto Lepa vigastused. „Saame selle võrra vähem vahetusi teha ja Balti liiga kohtumised on mehi väsitanud,“ lisas Sirkas. „Peale kõige olime esimesel poolajal juba seitsme väravaga ees ning mehed lasid jala sirgu.“

Üllatav punktikaotus polnud Sirkase huumorisoont sulgenud. „Viimsile jäime alla, nüüd tegime Tapaga viigi. See on ju edasiminek,“ muigas ta. „Loodetavasti võtame järgmises voorus Serviti üle võidu.“

Tasavägiselt kulges ka põhiturniiri kolmanda koha pretendentide Viljandi HC ja Viimsi/Tööriistamarketi kohtumine. Poolaja võitsid külalised 14:11, kogu mängu aga tulemusega 26:25 viljandlased. Võitjate edukaimad olid Kristo Voika ja Ott Varik kuue ning kaotajatel Sten-Erik Lepp seitsme väravaga.

Vooru kolmas matš Põlva klubide vahel kulges ühepoolselt, kui tabelijuht Serviti purustas oma duubelrivistuse 44:22 (23:10). Kodumeeskonnana tegutsenud Serviti resultatiivseim oli Margo Piksööt 12 ja Põlval Tõnu Jõks kuue tabamusega.

Meistriliiga järgmises voorus on vastamisi Põlva – Viljandi (15.02., kell 18.00), Kehra – Põlva Serviti (15.02., kell 19.00) ja Viimsi/Tööriistamarket –Aruküla/HC Tallas (16.02., kell 19.00). Mänguvaba on Tapa.