Võistlus kuulub Euroopa karikaetappide seas Future Series kategooriasse, mistõttu maailma edetabeli absoluutse tipu paare kohal ei ole ning maailma edetabelis 66. kohal asuvad Kuuba ja Rüütel said võistlustel esimese asetuse. Veerandfinaalis võtsid nad kohaliku paari Veronika Dobiasova ja Martina Krocova üle kindla ja kiire võidu alla 20 minuti kestnud mängus 21:7, 21:9.

Üksikmängus lõpetas Kuuba 9. kohaga, kui esimeses ringis võitis Veronika Dobiasova Tšehhist 21:14, 21:11. Kuid kaheksandikfinaalis tuli napp kaotus tund aega kestnud kohtumises Ukraina sulgpallurile Vladyslava Lesnayale 21:17, 16:21, 19:21. Helina Rüütel pidi esimeses ringis tunnistama ungarlanna Reka Madaraszi paremust 16:21, 15:21. Mõlema eestlanna vastased on mänginud end praeguseks ka turniiri poolfinaali.