Koolinoored saavutasid kaitseväe üldfüüsilises testis suurepäraseid tulemusi


Koolinoored tegemas kaitseväe üldfüüsilise testi
Koolinoored tegemas kaitseväe üldfüüsilise testiFoto: Rait Tuulas

Eesti Tervise Fondi ja Eesti Kaitseväe ühiskampaania „Mehed vormi“ raames võtsid üksteiselt sõbralikult mõõtu gümnaasiumiõpilased, kellest kaitseväe üldfüüsilise testis saavutas võistkonna parima keskmise tulemusega esikoha Gustav Adolfi Gümnaasium. End panid proovile 18 koolinoort nii Jõhvi, Pelgulinna, Gustav Adolfi kui ka Tallinna Saksa Gümnaasiumist, kõigi testi teinud noormeeste füüsiline vorm hinnati kaitseväe kõlbulikuks.

„Tartu ülikooli liikumislabori andmetel on vaid 14% Eesti 11–15-aastastest õpilastest kehaliselt piisavalt aktiivsed, see tähendab, et 86% selle vanusegrupi noortest on suure terviseriskiga. „Mehed vormi“ programm on osa sekkumisprogrammidest, mille eesmärgiks on suurendada noorte liikumisaktiivsust ja aidata kampaanias osalejatel muuta oma igapäevaharjumusi sportlikemaks,“ ütles perearst ja Eesti Tervise Fondi juhataja Eero Merilind.

„Kui igapäevaselt leida aega treenimiseks, siis on juba kaheksa nädalaga võimalik igal noorel kaitseväe üldfüüsiline test positiivsele tulemusele sooritada. Motivatsiooni tõstmiseks saab enda tulemust võrrelda eakaaslaste või kampaaniale avalöögi andnud avaliku elu tegelaste tulemustega. Samuti saab mobiiliäpis „Mehed vormi“ või Facebooki kaudu esitada sportlik väljakutse programmis osalemiseks ka oma sõpradele,“ lisas kampaania „Mehed vormi“ eestvedaja Eero Merilind.

„Mehed vormi“ kampaania koolinoorte võistlusel hinnati noormeeste tulemusi võistkonna keskmise punktiskoori alusel: Gustav Adolfi Gümnaasium sai 294,8 punkti, Tallinna Saksa Gümnaasium 278,2 punkti, Jõhvi Gümnaasium 264 ning Pelgulinna Gümnaasium 229,7 punkti. Maksimaalse punktiskooriga lõpetasid neli noormeest: Hans Aaviksoo, Samuel Rüsse ja Christopher Järve Gustav Adolfi Gümnaasiumist ning Mark Böttner Tallinna Saksa Gümnaasiumist. Testis osalenud noori premeerivad Kuulsaal ja Ronimisministeerium tasuta pääsmetega. Osalejate sooritust hindas Kaitseväe sporditeenistuse ülem major Heino Märks.

Juuni lõpuni kestvast kampaaniast on oodatud osa võtma kõik vähemalt 15-aastased mehed ja naised. „Mehed vormi“ kampaanias osalemiseks tuleb sooritada kaitseväe üldfüüsiline test, mis koosneb kahe minuti jooksul tehtavatest kätekõverdustest, kahe minuti jooksul istesse tõusudest ja 3200 meetri jooksust. Testi edukaks läbimiseks tuleb kokku saada vähemalt 190 punkti, maksimaalselt on testis võimalik saada 300 punkti.

„Mehed vormi“ testi tulemused saab panna kirja kampaania kodulehel www.mehedvormi.ee/kalkulaator või mobiiliäpi „Mehed vormi“ kalkulaatorisse, kus vastavalt osaleja soole ja vanusele arvutakse välja tulemuste punktisumma. Kampaanias osalejate vahel loositakse välja ka auhindu. Täpsem info kampaania kodulehel www.mehedvormi.ee ja Facebookis www.facebook.com/mehedvormi.

Eesti Tervise Fond on 2007. aastal loodud sihtasutus, mille eesmärgid on Eesti rahva tervise areng, aktiivse eluea pikenemine, tervislike eluviiside propageerimine ning terviseteabe jagamine. Fond on korraldanud meeste tervise konverentse, laste ja noorte liikumisharjumustele pühendatud kampaaniaid, meditsiini innovatsiooni ja arenguid tutvustavaid seminare ning osalenud erinevates terviseprojektides.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare