Kert Keskpaik võitis Jurmala rulluisumaratoni

 (3)

Kert Keskpaik, rulluisutamine
Foto: Rauno Volmar

Pühapäeval toimus Läti kuurortlinnas Jurmalas 3. Spice´i rulluisumaraton, mis oli peaprooviks järgmisel pühapäeval, 12. augustil toimuvale Baltikumi suurimale rulluisuvõistlusele Tartu rulluisumaratonile. Kohale oli tulnud väga kirev ja tugev seltskond Poolast, Valgevenest, Ukrainast, Soomest, Lätist, Eestist ja mujalt.

Võistluse 4. kilomeetril ründas poolakas Bartosz Chojnacki (Mapei Ambra BDC) ning sellele rünnakule reageeris ainsana Kert Keskpaik (Albe Team/BONT) ja tandemina sõideti grupil eest. Viimastel kilomeetritel pani Keskpaik on paremuse maksma ja jättis poolaka maha. 42 km pikkusel maratonil Keskpaiga võiduaeg 1:10.52, poolakas kaotas 43 sekundiga.

Poolel distantsil tegi grupist äkkrünnaku teinegi poolakas Wojciech Baran (Mapei Ambra BDC) ja Baran sõitis end kolmandaks. Viimasele ringile minnes sai grupil eest ära ka Lauri Koort (Albe Team/BONT), kes lõpetas neljandana. Kuueliikmelises grupis, kuhu oli jäänud neli lätlast ja kaks eestlast võitis grupifiniši 500 meetri Eesti meister Mart Markus (Albe Team/BONT), kes sai Jurmala maratonil viienda koha, viimase poodiumikoha hõivas lätlane Ansis Eljašān.

Naistest läks võit Ukrainasse Anna Pletenetskale (1:18.36), kes võitis ka eelmise aasta Tartu rulluisumaratoni, teine oli poolakas Aleksandra Goss ja kolmas samuti ukrainlanna Anna Muzyka. Eestlastest parim Enel Kõrva, kes oli viies.

Tähtede mäng
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

SPORT TOP

Viimased uudised