Maailma edetabelis 58. kohal paiknev Kanepi näitas avasetis väga head mängu, võites kaheksa ässa abil 7:5. Teise seti võitis üsna kindlalt ameeriklanna 6:2, kes asus ka otsustavat setti kiirelt 5:2 juhtima.

Kanepi võitles aga välja viigi 5:5. Sellel seisul murdis aga Tu Kanepi servi ja lõpetas oma servil mängu — otsustav sett ameeriklannale 7:5. Kohtumine kestis kokku 2 tundi ja 1 minut.

Hiljem jätkati ka esmaspäeval vihma tõttu pooleli jäänud paarismängu avaringi kohtumist, kus Kaia Kanepi ja täna 17-aastaseks saanud venelanna Ksenja Lõkina vastaseks oli 4. asetusega Argentiina/USA paar Gisela Dulko/Meilen Tu. Kokku 1 tund ja 35 minutit kestnud mängu võitsid lõpuks Dulko/Tu tulemusega 6:3, 7:6 (7:3).

Järgmisel nädalal mängib Kanepi Wimbledoni turniiril. Põhiturniiri tabel loositakse reedel, 22. juunil kell 10:00 kohaliku aja järgi, esimese ringi mängudega alustatakse esmaspäeval, 25. juunil, teatab Eesti esireketi kodulehekülg.